darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Akit yazarından 3. havalimanı işçilerine: Bu itler, bitlendik diyorsa...

Erdoğan'ın diplomasını sorgulayan parti liderine ölüm tehdidi

20 milyar dolar kayıp

Yeni parti kuruluyor

Kırmızı etten sonra balıkta da tehlike!

MHP mahkeme kararıyla kurultaya gidiyor

MHP'de muhaliflerin, "Kurultay Çağrı Heyeti" oluşturularak, partinin olağanüstü kurultaya götürülmesi talebiyle açtığı davada karar çıktı. Mahkemenin bu kararı son dönemde Saray ve AKP'nin güdümüne giren Bahçeli kadar, Erdoğan ve AKP iktidarı için de istenmeyen bir karar oldu.

MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener, geçtiğimzi günlerde yaptığı açıklamada Erdoğan'a seslenerek "Eğer yargıya bir müdahale olursa 25bin kişiyle Beştepe'ye yürürüm esajı göndermişti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, kararı doğru bulmadıklarını söyledi ve üst mahkemeye gideceklerini söyledi.

Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesindeki davaya taraflar dışında kimsenin alınmamasına karar verildi. Kararın ardından izleyiciler ve güvenlik görevlileri arasında kısa süreli bir gerginlik oldu.

MHP'DEN İLK AÇIKLAMA
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın kararı doğru bulmadığını ifade etti. Kararı, Yargıtay'a götüreceklerini ve temyiz isteyeceklerini söyledi.

Yalçın, 'MHP Genel Merkezi'nin yapacağı iş, bundan sonraki süreçte bir üst mahkeme üzerinden, yine çözümü yargıda aramak süreciyle başvurusunu yapacak. MHP Genel Merkezi bu kararı alırken karar partinin en yüksek organında alındı. Bu organlar, büyük kongrelerde ortaya çıkarlar. Ocak ayı itibariyle MYK bu yılın sonunda ilçe ve il kongrelerini başlatmak suretiyle olağan kongreyi ön gördü. Sulh Hukuk Mahkemesi bunu dikkate almadı, bu görmezden gelindi. Buna hayret etmemek mümkün değil. Farklı arkadaşlarımız için ise yorum yapmaya gerek yok. Onlar farklı görüşler beyan etmek suretiyle, adeta partiye zarar verircesine bir çaba içinde olmaları da çok üzücü' dedi. 

SİNAN OĞAN'DAN AÇIKLAMA
MHP'de genel başkanlığa adaylığını açıklayan Sinan Oğan karara ilişkin, "Bundan sonra yapılacak işlem bellidir. İnşallah Mayıs ayı içerisinde MHP kurultayını toplayacağız. Temyiz bu kararın uygulanmasını harekete geçilmesini engellemiyor. Genel merkez temyize de gidebilir ancak bu, kurultay sürecini kesintiye uğratmaz. Birleşmeler zannediyorum ikinci, üçüncü turda olacak. Üçüncü turda en çok oyu alan kazanacaktır. Birleşmeler muhakkak olacaktır. Biz kendimize ülkücü harekete güveniyoruz. Allah nasip ederse, kurultaydan başarı ile çıkacağımızı düşünüyoruz. Devlet abinin bütün adayları çağırıp bir danışma mekanizması yapmasını bekliyoruz. Kurultayımızda asla bir kavga olamayacaktır. İktidar yürüyüşü için hazırlıklarımıza başlayacağız" diye konuştu. 

MERAL AKŞENER, BÜYÜK HARFLERLE "ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR" YAZDI 
Başkan adaylarından Meral Akşener ise Twitter aracığıyla yaptığı açıklamada büyük harflerle, "Adalet mülkün temelidir" diye yazdı. 

MUHALİFLER 5 ŞUBAT'TA YARGIYA GİTTİ 
MHP’de muhalifler, partinin olağanüstü kurultaya gitmesi için topladıkları 543 imzanın işleme konulması için 5 Şubat’ta yargıya gitmişlerdi. Meral Akşener, Koray Aydın ve Sinan Oğan, imzaları önce MHP Genel Merkezi’ne teslim etmiş, ancak herhangi bir yanıt alamamışlardı. Muhaliflerin Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’ne verdiği dilekçede 16 il başkanı “davalı' olarak yer almıştı.

İlgili Haberler

Politika

Bakan Akar: Faaliyetler Rusya ile koordineli şekilde devam edecek

Politika

AKP'den AKP'liye 26 milyonluk ihale aktarıldı

Politika

Sağlık Bakanlığı'ndan Alaattin Çakıcı açıklaması

Politika

Adnan Oktar 'Bacılarla' imam nikahı kıymış!

Politika

İyi Parti'de yeni 9 il başkanı

Politika

Ordu'da yeni Belediye Başkanı belli oldu

Politika

İyi Parti kurucularından Özcan Yeniçeri'ye otomobil çarptı

Politika

'Suriye'de büyücüler insanların korkularından gelir elde ediyor'

Politika

İyi Parti'den yerel seçim açıklaması

Politika

Komünistlerden milletvekillerine açık mektup!

Politika

İsrail: Rus askerlerin ölümünden dolayı üzgünüz, ama sorumlusu Esad, İran ve Hizbullah'tır

Politika

'Katar, Varlık Fonu'na ortak ediliyor'