darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

AKP'nin Anayasa taslağını hazırlayan isimden Berberoğlu itirafı

Merdan Yanardağ: Aynı gemide değiliz!

SPK'den Demirören'e 264 milyonluk kur muafiyeti

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

HDP heyeti: Tunceli'deki yangına müdahale edilmiyor, vali manipüle ediyor

MHP’li Sancaklı'dan odasındaki gizli kamera iddialarına ilişkin açıklama

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, TBMM’deki odasına gizli kamera konulması üzerine konuyla ilgili açıklama yaptı.

Sancaklı, “Geçen hafta itibariyle odamızda gizli kamera bulundu, görüntülendi. Birkaç gün geçtikten sonra ben Ankara’ya gittim orada bu olay yaşandığı sırada bulunmuyordum. Danışmanlarımdan birisi görmüş ve görüntülemiş. Ben de Salı sabahı Ankara’da odaya gidince, kameranın orada olmadığını fark ettim. Konuyu da kapatacaktım, bu konunun konuşulmasına gerek var mı diye ama sonradan birkaç milletvekili daha izlendiğini, birilerinin takip ettiğini görüntülendiğini söyleyince durum vahim olabilir diye partimizin organlarına bu durumu ilettim. Ardından bu konu hakkında acil bir açıklama yapıldı ve Meclis Başkanlığına dilekçe verildi. Dün geceden beri Ankara Emniyeti, Meclis’teki emniyetten arkadaşlar, istihbarat ve inceleme ekibi inceledi birkaç saat inşallah bugünyarın sonuçlanır" dedi.

'KAMERA DIŞINDA BAŞKA BİR ŞEY DE KOYABİLİRLER'

Birkaç milletvekilinin kendisini aradığını söyleyen Sancaklı, " Arkadaşlar bizim odada da aynı büyüklükte deliklerden olduğunu söyledi. Demek ki 550 milletvekilinin odasında bu dediklerden varsa sayısına bakacaklar bütün herkes odasını arayacak bundan sonra, demek ki canları istediği zaman gelip oraya kamerayı yerleştirip, istedikleri zaman söküyorlar. Buradaki vahim konu kamera dışında başka bir şey koyabilirler, uyuşturucu koyabilirler, patlayıcı koyabilirler. Nitekim Allah rahmet eylesin Derik Kaymakamımız, odasına gelip çanta bırakıyorlar, makama gelince uzaktan patlatılarak öldürülüyor. Türkiye’nin en mahrem, en iyi korunan yerinde eğer birileri bizim odamıza istediği gibi girip çıkıyorsa mesele budur" dedi.

Güvenliğin üst düzeyde olduğu TBMM Halkla İlişkiler Binası’na nasıl girildiğiyle ilgili de değerlendirme de bulunan Sancaklı, “Zaten güvenlik kartlarıyla açılıyor o kapılar, mutlaka görüntüler vardır, içeriden de yardım almış olabilir. Korkum şu bu profesyonellikteki insanların, bu giriş kartlarıyla ve görüntülerle ilgili blokaj yapmış olmaları. Bunu ben şahsıma yapıldığını düşünmüyorum. Milletvekillerinin odasına bu kadar kolay rahat girilip, girilememesi, yarın öteki gün başka sonuçlar doğurabilir. Bu olay şuna neden olacak, herkes bu saatten sonra biraz daha güvenlik önlemi alacak ve bunlar artacak, milletvekilleri biraz daha dikkat edecek. Şimdiye kadar gerekli büyün çalışmalar emniyet tarafından yapılıyor ve henüz sonuçlanmadı, kamera görüntüleri kart giriş-çıkışları ve parmak izi çalışmaları devam ediyor. Kısa zamanda bir sonuç çıkarılacaktır" şeklinde konuştu.

 

İlgili Haberler

Politika

HDP'den BM'ye 'baş sağlığı' mesajı

Politika

İnce: Ülkemizi IMF'ye muhtaç duruma düşürecekler

Politika

Erdoğan: Ekonomimize saldırı, ezan ve bayrağımıza saldırıdır

Politika

3 'FETÖ' şüphelisi Yunanistan'a geçmeye çalışırken gözaltına alındı

Politika

CHP'den 'yeni anayasa' teklifi

Politika

Akşener'den Erdoğan'a: Suudi Kralı'na verdiğin nişanı geri al

Politika

Erdoğan'ın MKYK listesinde dikkat çeken detaylar

Politika

47 bin Suriyeli'nin ülkesine geçişi tamamlandı

Politika

AKP'den erken seçim iddialarına net yanıt

Politika

'AK Parti'de değişim sırası belediye başkanlarında'

Politika

AKP'den Abdullah Gül'e 'ihanet' suçlaması

Politika

Açığa alınan Şırnak eski Vali Yardımcısı tutuklandı: ByLock kullandığı tespit edildi