Çok Okunanlar

Diyanet'in skandalları bitmiyor! Atatürk'e ağır gönderme

Gizli çalışmanın ayrıntıları ortaya çıktı!

Can Ataklı isyan etti: Bana akıllı troll yollayın

Selvi: İstanbul için Kılıçdaroğlu'nun gönlünde yatan ismi biliyorum

FETÖ ile suçlanan Arda Turan ve Okan Buruk için karar verildi

MHP'liler dağları ayırdı

MHP'de yaşanan kurultay krizi, yıllardır düzenlenen ülkücü kurultaylarına da yansıdı. Muhaliflerin 6-7 Ağustos'ta Erciyes Zafer Kurultayı'na katılacaklarını açıklamalarının ardından MHP Genel Merkezi tarafından atanan Bursa İl Başkanlığı da aynı tarihte Bursa'da Keles Kocayayla Türkmen Kurultayı'nda toplanma kararı aldı.

MUHALİFLER ERCİYES'TE

Geçtiğimiz gün Ankara'da bir araya gelen 4 Genel Başkan adayı, Başbuğ Alparslan Türkeş zamanında başlayan, ancak 2002 yılındaki seçim hezimetinden sonra Devlet Bahçeli'nin yasaklamasına rağmen, Genel Merkez desteği olmadan ülkücüler tarafından düzenlenen Erciyes Kurultayı'na katılma kararı almıştı.

YAZILI AÇIKLAMA

"Kamuoyunun Dikkatine, 11 Temmuz 2016 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adayları olarak yapmış olduğumuz toplantıda devam etmekte olan 3. Asliye Hukuk Mahkemesinin vermiş olduğu ihtiyati tedbir kararı ile başlayan hukuki sürecin yakından izlenmesi kararı alınmıştır.

Ayrıca dört adayın da 6-7 Ağustos 2016 tarihinde Kayseri Erciyes'te yapılacak olan Erciyes Zafer Kurultayı'na bu Kurultayı düzenleyenlere yapılan davete icabet etme kararı alınmıştır. Yine imza toplanması da dahil olmak üzere masadaki diğer konuların değerlendirmelerinin devam etmekte olduğu hususlarında görüş birliğine vardığımızı kamuoyunun dikkatine saygıyla sunarız."

SİNAN OĞAN: 6-7 AĞUSTOS'TA ERCİYES'TE OLACAĞIZ

MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, 6-7 Ağustos'ta Erciyes Zafer Kurultayı'na muhaliflerin katılacağını ve onbinlerce ülkücüyle buluşacağını açıkladı.

NTV Canlı Yayını'na katılan Sinan Oğan, muhaliflerin kurultay sürecine yaklaşımını ve gelecek planlarını açıkladı. Erciyes'te yapılacak olan Zafer Kurultayı'na muhaliflerin katılacağını belirten Oğan, "6-7 Ağustos'ta Zafer Kurultayı'nda olacağız" dedi. Oğan kurultayın ülkücüler için bir toy meclisi olduğunu ifade etti. 

GENEL MERKEZ'DEN KOCAYAYLA ATAĞI

MHP'de muhaliflerin 6-7 Ağustos tarihlerinde Erciyes Zafer Kurultayı'na katılma kararı alması üzerine, genel merkez de atağa geçti ve aynı tarihte Kocayayla Türkmen Şöleni'ni düzenleme kararı aldı. Geçtiğimiz yıl 14-15 Haziran tarihlerinde düzenlenen ve daha önceleri de Temmuz ayı içinde farklı tarihlerde düzenlenen Kocayayla Türkmen Şöleni, bu yıl tarihi değiştirilerek Erciyes Zafer Kurultayı ile aynı tarihe denk getirildi.

13700193_10153685817469212_1550734270008841667_n.jpg

Devlet Bahçeli'yi desteklediği bilinen MHP Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu, yaptığı açıklamda "Keles Kocayayla Türkmen Şölenimize halkımız ve bütün ülküdaşlarımız davetlidir" dedi. Kocayayla Şenliği'ne MHP Genel Merkez yönetiminin geniş katılım sağlayacağı öğrenilirken, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin katılıp katılmayacağı ise henüz kesinleşmedi.

Kurultayın sürekli engellenmesi nedeniyle Meral Akşener ve muhaliflerin ayrı bir parti kuracağı iddiası tartışılırken MHP'de yaşanan bu gelişme, "Ülkücüler dağları ayırdı, evlerini de ayıracak mı?" yorumlarına neden oldu.

İlgili Haberler

Politika

'Asgari ücretlilerden vergi alınmasın' teklifini AKP ve MHP reddetti

Politika

AKP, Mersin ve Adana'yı MHP'ye bırakabilir

Politika

'Adayımız CHP'li olmalı, Mansur Yavaş üyemiz değil'

Politika

İşte Kılıçdaroğlu'nun ittifak modeli

Politika

AB ve Türkiye reform çabalarını görüşecek

Politika

'Avrupa ordusu kurmaya çalışmıyoruz'

Politika

Selahattin Demirtaş: Yargılandığım davalar ve isnatlar tümden çökmüştür

Politika

İhraç edilen Öztürk Yılmaz'dan ilk açıklama: Millet affetmez

Politika

HDP'li Ahmet Şık: Elinizde kalanın adına devlet değil çete denir

Politika

Öztürk Yılmaz CHP'den ihraç edildi

Politika

Kararlarını bağlayıcı bulmadığını söyleyen Erdoğan, AİHM'e neden başvurmuştu?

Politika

Buldan: AİHM'in Demirtaş kararına derhal uyulsun