darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

CNN manşetten duyurdu: Çin ABD'ye saldırmaya hazırlanıyor!

AKP'den yerel seçim hamlesi

Trump'tan flaş Türkiye açıklaması!

Hisarcıklıoğlu: İflas listeleri dolaştırılıyor

Trump'tan Türkiye'ye yeni tehditler

MİT, IŞİD'lileri serbest bıraktırdı!

Urfa’nın Suruç ilçesinde gözaltına alınan, üzerlerinden çıkan hard disklerde Suriye’de gerçekleştirdikleri infazların, aldıkları eğitimin ve IŞİD adına slogan atmalarının görüntüleri olan IŞİD çete üyeleri Ahmet Güneş, Ökkeş Durmaz ve Mustafa Delibaşlar’ın tahliye süreçlerinde MİT parmağı olduğu ortaya çıktı.

BirGün’ün haberine göre, Antep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanıp Antep Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunulan iddianamede sanıkların bırakılmasında MİT’ten gelen yazının etkili olduğu anlaşıldı. Soruşturma evrakında, müdafi avukatın savunmasındaki şu satırlar yer aldı:

… MİT’e sordurduk, MİT’ten yazı cevabı geldi, ilgileri alâkaları yoktur dendi. Tanıklar dinlendi, ilgileri, alakaları yoktur dendi. CMK 100 maddesindeki atılı suçun vasıf ve mahiyeti, sabit ikamet sahibi olmaları, MİT raporu ve müvekkillerim uzun süredir tutuklu kaldıkları, atılı suçu işlediğine dair yeterli ve somut delil yoktur. Delillerin karartılma ihtimali de bulunmamaktadır…

Hard disklerinde neler vardı?

MİT’in “IŞİD ile ilgileri yoktur' dediği yazı doğrultusunda tahliye edilen IŞİD çetelerinin üzerlerinden çıkan hard diskler kendilerini yeterince ele veriyordu.

Hard disklerdeki bir görüntüde Antep Emniyeti’ne bombalı araç saldırısı gerçekleştiren İsmail Güneş’in ağabeyi Ahmet Güneş, dizleri üzerine çöktürülmüş bir kişiyi “mürted' olmakla suçluyor ve dua okuyor, ardından çete üyeleri hep birlikte bu kişiyi infaz ediyordu.

İnfaz görüntülerinde yer alanlar arasında 10 Ekim Ankara Katliamı’nda “planlayıcı' olarak adı geçen Yunus Durmaz’dı. Durmaz, infazla ilk kurşunu sıkan kişiydi.

Yine hard disklerdeki görüntülerde IŞİDkampında çekilmiş eğitim videoları ile jandarma istihbarata ait bilgiler de yer alıyordu.

İlgili Haberler

Güncel

Eski ABD'nin Ankara Büyükelçisine kritik görev

Güncel

Emek meslek örgütleri: Krizi emekçiler değil patronlar ödesin!

Güncel

Edremit Körfezi'nde 3 kilometrelik bayram trafiği

Güncel

BİM, İPhone'ları rafa kaldırdı ama o markayı unuttu

Güncel

Dünyanın ilk Atatürk heykeli artık özgür!

Güncel

4 yaşındaki torununa ateş ettiren dede hakkında yeni gelişme

Güncel

Bakan Çavuşoğlu: 2 başkonsolosluğu yeniden açacağız

Güncel

İstanbul Boğazı'nda faciadan son anda dönüldü

Güncel

İstanbul Tuzla Piyade Okulu'nda 'FETÖ' operasyonu: Gözaltılar var

Güncel

'İmar Barışı' mağdur etti: Evleri yıkılan yurttaşlar çadırlarda yaşıyor

Güncel

FT: Trump, Brunson krizini seçimler için kullanıyor

Güncel

Bursa'da zincirleme kaza: Ölü ve yaralılar var