darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

Tıp uzmanı, bahçesinde yaşadığı hastanenin bankında ölü bulundu

Gerici kustu: TL'den Mustafa Kemal'in resmini kaldırıp yerine Şeyh Said'i koyalım

Abdulkadir Selvi'den Brunson iddiası

Müebbetle yargılanan Albay’dan Erdoğan’a mektup

28 Şubat davasında soruşturma aşamasıyla birlikte geçen yaklaşık 6 yılın ardından artık kararın verilmesi bekleniyor. Davanın karar sürecine girmesiyle birlikte savcılıktan gelen müebbet hapis talepleri dikkat çekti. Bugün ise 99 sanıklı davada, savcının esas hakkındaki mütalaasına karşı savunmaların alınmasına devam ediliyor. Davada karar beklenirken 28 Şubat davası sanıklarından emekli Albay Alican Türk, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bir mektup gönderdi. Emekli Albay Alican Türk, "28 Şubat - Sincan'dan Tarihe Notlar" başlıklı iki ciltlik kitabını hatırlattığı 16 sayfalık mektubunda davadaki FETÖ izini anlattı.

'BANA YÜKLENEN SUÇLAMA HİÇBİR İLGİM OLMAMIŞTIR'
“Soruşturma sürecinde 12 Nisan 2012 tarihinde gözaltına alındım, tutuklandım, Sincan 1 No'lu F Tipi Cezaevine kondum, iddianamenin mahkemeye sevki ile birlikte tam 14 ay sonra tahliye oldum. O günden beri de bu dava yaşamımın bir parçası oldu' diyen Emekli Albay Alican Türk, mektubunda davaya sanık yapılma gerekçesini şöyle kaleme aldı:

“Atılı suç tarihinde genç bir yüzbaşıydım ve bana yüklenen suçlama ile hiçbir ilgim olmamıştı. Adım bir CD içindeki dijital belgede 'Batı Çalışma Grubu (BÇG) personeli’ olarak geçtiği için (ki o CD'nin 'üretilmiş’ olduğu ortaya çıktı) bu işin başıma geldiğini öğrendim. Haksız yere suçlanmayı ve demir parmaklıklar ardına tıkılmayı onuruma yediremedim. Masumiyetin verdiği güçle ve inatla - icabında cezaevinden çıkmama pahasına dahi olsa - karşı karşıya kaldığım haksızlık ve adaletsizlikle mücadele etmeye karar verdim. Önce, doğru dürüst hatırlamadığım, detaylarını bilmediğim 28 Şubat'ı ve o dönemin gelişmelerini öğrenmeye çalıştım, okudum, araştırdım. 28 Şubat'la yatıp kalkar oldum. 10 Ocak 2018'de 96'ncı celsesi tamamlanan davanın 95'ine katıldım. Ve kısmet olursa 12 Şubat 2018'de başlayacak duruşmalarda son savunmamı yapıp Hâkim Mustafa Yiğitsoy başkanlığındaki heyetin hakkımdaki kararını bekleyeceğim.'

İlgili Haberler

Güncel

Serbest bırakılan Yunan askerlerinden ilk açıklama

Güncel

Üniversiteli genç kaldırımda yürürken canından oldu

Güncel

Turist minibüsü devrildi: 1 ölü, 8 yaralı

Güncel

Cumhuriyet Savcısı gözaltına alındı!

Güncel

Uşak'ta iş cinayeti!

Güncel

Haluk Levent: İncirlik'i kapatalım, NATO'dan çıkalım

Güncel

Büyükada davası sanığı Taner Kılıç tahliye edildi

Güncel

BİM'in iPhone satışlarını durdurmasında yeni iddia: Asıl sebep boykot mu?

Güncel

Orman Genel Müdürlüğü Tunceli'deki orman yangınını görmedi: Tunceli Barosu açıklama yaptı

Güncel

Yeni atanan öğretmen, intihar girişiminde bulundu

Güncel

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

Güncel

Van'da dolara tepki: 'Dolara inat halay'