darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Takvim: Katar'dan Türkiye'ye büyük ihanet

Benzin ve motorine büyük zam!

'Otomotiv sektörüne büyük darbe'

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

'Krizden çıkış için iki seçenek var'

Müezzinoğlu da 'Düşük profilliyim' dedi!

Bakan Müezzinoğlu, yapımı devam eden bölge hastanesini incelemek için Kayseri’ye gitti. Hastane inşaatlarını gezen Müezzinoğlu, yaklaşık 1600 yatak kapasiteli bölge hastenesinde fizik tedavi, onkoloji, çocuk ve kadın doğum bölümlerinin olacağını söyledi.

Mersin, Isparta, Yozgat, Adana ve Ankara Bilkent’te de bölge hastaneleri yapılacağını 'müjdeleyen’ Müezzinoğlu, konuşmasında, Erdoğan’a yönelik sözleriyle dikkat çekti.

Bakan, “Bu projelerin Türkiye’de tek bir sahibi var; sayın cumhurbaşkanımız. Sayın cumhurbaşkanımız bu projelerin birebir takipçisi ve bu hale gelişinin en büyük sahibidir. Kendisine milletim adına teşekkür ediyorum' dedi.

Projeleri 'engellemek’ isteyenlere karşı 'çok güçlü bir mücadele’verildiğini öne süren Müezzinoğlu, “Ama bunlara rağmen güçlü siyasi irade bugüne getirdi. İnşallah hizmete sunum sürecine de getirecektir. Neticede eserler kendini göstermeye başladı. İnşallah o güzel hizmetleri vatandaşa sunabilmeyi Rabbim bizlere nasip eder' diye konuştu.

22 Mayıs’taki AKP kongresiyle partide yeni liderin seçilmesi planlanıyor ancak AKP’ye yakın kaynaklar ve parti içinden isimler kongrede tek adayın olacağından neredeyse emin. Erdoğan-Davutoğlu ayrışmasının 'Pelikan dosyası’yla gün yüzüne çıkmasının ardından, görevi bırakacağını duyuran Davutoğlu’nun yerine AKP’den beş ismin adı sıklıkla geçiyor.

Erdoğan’a yakınlıklarıyla bilinen Ulaştırma ve Habercilik Bakanı Binali Yıldırım, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı ve Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un yanı sıra Sağlık Bakanı Müezzinoğlu da ismi anılan bakanlardan.

İlgili Haberler

Politika

İki yılda 154 FETÖ şüphelisi sınırda gözaltına alındı

Politika

Erdoğan'ı istifaya davet etti

Politika

CHP'li Adıgüzel: Fındığın fiyatı maliyetinin altında

Politika

Erdoğan'ın 'boykot' çağrısını Cumhurbaşkanlığı görmedi

Politika

Meral Akşener'den Meclis'e toplantı çağrısı

Politika

Karamollaoğlu, AKP'nin erken seçim tarihini açıkladı

Politika

Lavrov ve Çavuşoğlu'ndan ortak açıklama

Politika

Soylu: Yurt içinde 790 terörist var, nerede olduklarını biliyoruz

Politika

CHP'de kurultay çağrısına ilişkin muhaliflerden yeni açıklama

Politika

İyi Parti'den MHP'ye geçen Hayati Arkaz'dan açıklama

Politika

CHP PM yarın toplanıyor

Politika

Kılıçdaroğlu'ndan Akşener'e tebrik telefonu