darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

CNN manşetten duyurdu: Çin ABD'ye saldırmaya hazırlanıyor!

AKP'den yerel seçim hamlesi

Trump'tan flaş Türkiye açıklaması!

Trump'tan Türkiye'ye yeni tehditler

Dünyanın ilk Atatürk heykeli artık özgür!

Müzikte Rock’ın yedi hali

Grubun genç solistti  Rewşan Çeliker  aynı zamanda dil danışmanı ve diksiyon dersleri veriyor. Çeliker, delirmemek için müzik yaptıklarını açıkladı.

Türkçe, Yunanca, Lazca, Ermenice, Kürtçe, Romanca, Soranice dillerinde  alternatif rock müzik yapan grubun ağır topu Varteks Keşiş Rock müziğini itaat etmediği belirterek ’Bu sayıyı yukarlara çıkartmak için çalışıyoruz’ dedi. 

Ahmet Külsoy / ABC  Kültür Sanat Servisi

Müzikle  toplumları  birbirine  yakınlaştırmak, toplumlar arasında dostluk barışı güçlendirmek amacıyla yola çıkan Horizon Grubu önceki akşam soğuğa rağmen insanları  evinden çıkardı, Beyoğlu Hayal  Kahvesi’nde  bir araya getirdi. Kürtçe, Ermenice, Lazca, Romanca, Türkçe, Yunanca, Soranice  dillerinde alternatif rock müzik yapan  Horizon Grubu’nun önemli özelliği,  genç ve deneyimli  sanatçılardan oluşuyor. Müziği  kültür  ve uyanış – uyandırma  sanatı olarak gören Grup Horizon amaçlarının dil sayısını  artırmak uluslararası gruplarla iletişime geçmek olduğu ifade edildi.

unnamed-(1)-122.jpg

Grubun genç solistti  Rewşan  Çeliker, delirmemek için müzik yaptıklarını belirterek şöyle konuştu: Zor sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. İnsanların  umutlarını canlı tutmak istiyoruz. Müzikle  insanlar üzerinde var olan karamsarlığı dağıtmak istiyoruz. Bu soğukta bizi izlemeye gelen dostlarımdan güç alıyoruz’ dedi.

1981 yılında KEOPS olarak çıktıkları yolculuğa 2015 yılından itibaren  Horizon olarak yola devam eden, Gökhan Tunca; eski ve yeni kuşakla bir arada bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz açıklamasında bulundu.

unnamed-(2)-085.jpg

Grubun ağır 'Toplarından’ kadim dostum yoldaşım Varteks Keşiş 'rock müzikle Dünya dillerini Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde insanlarla buluşturmak istiyoruz’ dedi.

unnamed-(3)-062.jpg

Amaçlarının dil sayısını artırmak olduğunu aktaran Varteks Keşiş’ Rock müzik asıdır, itaat etmez, boyun eğmez  son çığlığını çekinmeden söyler. Şimdi yedi dilde alternatif Rock yapıyoruz. Bu sayıyı artırmak, 10-11-12 hatta daha yukarlara çıkarmak istiyoruz. Ben şuna inanıyorum:  Dünya barışı müzikle sağlanacak. Uzun zahmetli yorucu   iş yaptığımızı biliyorum’ ifadesini kullandı.

unnamed-(4)-047.jpg

 Bas Gitar  Erdinç Ayar ise  "bizi izlemeye gelenler yorgunluğumuzu alıp gidiyorlar." diyor.

unnamed-(5)-025.jpg

Sıkı Aramadan Geçtik

Hayal Kahvesi’ne girmek istediğimde  uzun  sıra gördüm. Kapıda bir  kadın bir erkek güvenlik bizi karşıladı. Hoş geldiniz dedikten sonra ’Malum olaylar’  nedeniyle çantalarımıza bakıp içeri öyle alındık. Soğuğa rağmen insanları evlerinden dışarı çıkarmıştı Grup  Horizon.

unnamed-156.jpg

İlgili Haberler

Kültür Sanat

Edremit'te, Enis Berberoğlu ve Eren Erdem'le dayanışma

Kültür Sanat

Ara Güler Müzesi açıldı

Kültür Sanat

Yeşilçam'ın 'Şişko Nuri'si yoğun bakımda

Kültür Sanat

Türkiye'nin Oscar adayı belli oldu

Kültür Sanat

Çankırı'da 8.5 milyon yıllık gergedan fosili bulundu

Kültür Sanat

Bu hafta 9 film vizyona girecek

Kültür Sanat

Edremit Kitap Fuarı'nda 'Komünist Başkan' izdihamı…

Kültür Sanat

100. yılı anısına... 'Müzeyyen'

Kültür Sanat

Soul müziğin efsanesi Aretha Franklin hayatını kaybetti

Kültür Sanat

Tarih kokan müzeler bayramda açık olacak: İşte ziyaret saatleri...

Kültür Sanat

Nuri Bilge Ceylan TIFF Onur Listesi'nde

Kültür Sanat

Çeburaşka'nın yaratıcısı Eduard Uspenskiy hayatını kaybetti