darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

CNN manşetten duyurdu: Çin ABD'ye saldırmaya hazırlanıyor!

AKP'den yerel seçim hamlesi

Trump'tan flaş Türkiye açıklaması!

Trump'tan Türkiye'ye yeni tehditler

Dünyanın ilk Atatürk heykeli artık özgür!

Nasrallah: Suudiler İran'la ilişkileri kesmesi için Suriye'ye teklifte bulundu

 

Hizbullah'ın lideri Hasan Nasrallah, ülkesindeki ve Suriye'deki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Üst düzey Suudi makamlar ile Suriyeli heyet arasındaki görüşmelerde, "Suudiler, İran ile ilişkilerin sonlandırılması karşılığında teröristleri artık desteklememe ve Suriye'nin yeniden inşası için yüz milyarlarca dolar aktarma teklifinde bulundu. Bu teklif hem önceki Kral Abdullah hem de şimdiki Kral Selman dönemlerinde yapıldı" diyen Nasrallah, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın her iki seferde de teklifi reddettiğini aktardı.

Nasrallah, 'Bu da göstermektedir ki, Suriye'de yürüttükleri savaşın asıl nedeni İsrail karşıtı direniştir. Çünkü direniş hareketinin zaferleri, ABD'nin bölgedeki gündemine tehdit oluşturmaktadır" dedi.

Sputnik'in haberine göre, Hizbullah lideri şöyle devam etti:

'Bugün Hizbullah Irak ve Suriye’de IŞİD terörü ve Amerikan işgali karşısındaki zaferleri ile gücünü ispatlamıştır. Hizbullah Amerika’nın bölgedeki tüm senaryoları için bir tehdittir. Elde ettiğimiz zaferler karşısında ABD ile müttefikleri hüsrana uğramıştır.'

'SALDIRILAR ARTACAK'

Hizbullah'ın bugün her zamankinden daha güçlü olduğunu, o yüzden gelecekte daha çok saldırının hedefi yapılmasının kaçınılmaz olduğunu söyleyen Nasrallah 'Bizim bugünkü savaşımız bir var olma ve izzet mücadelesidir. Hizbullah'ın meclisteki temsilcileri direnişin sesidir, direnişi korumak ve desteklemek amacıyla orada bulunmaktadırlar' dedi.

'LÜBNAN SEÇİMLERİNE MÜDAHALE EDİYORLAR'

ABD, Suudi Arabistan ve diğer Körfez ülkelerini kirli taktikler kullanarak 6 Mayıs'ta yapılacak Lübnan genel seçimlerine müdahale etmek ve direnişi hedef almakla da suçlayan Hizbullah lideri, Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın kasımda Lübnan Başbakanı Saad Hariri'yi Riyad'a çağırıp esir aldığını ve zorla istifa açıklaması yaptırdığını hatırlatıp bunun 'açıkça savaş ilanı olduğunu' ifade etti.

'DEVLETİ HİZBULLAH'LA ÇATIŞTIRMAK İSTİYORLAR'

'Hizbullah'ı hükümetten uzaklaştırmayı, devletle karşı karşıya getirmeyi, Lübnan’ı zayıflatmayı hedeflediler. Suudi rejiminin projesi, devlet ile direnişi çatıştırmaktır' diyerek devam eden Nasrallah, Lübnan ekonomisinin büyük bir çöküş halinde olduğu uyarısı da yaptı.

Hizbullah lideri, 'Yemenlilerin Riyad’a gönderdiği 7 füze, Suudi havaalanlarını hedef almamış olsa da, askeri açıdan önemli bir başarıdır. Suudi Arabistan'ın gölgesinde varlığını sürdüren Yemen’in 3 yıl önceki durumu ile bugün arasındaki çok büyük fark vardır' dedi.

İlgili Haberler

Dünya

İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı: Üst düzey yöneticiler de yolsuzluğa karıştı

Dünya

İtalya'daki köprü faciasında ölü sayısı 41'e yükseldi

Dünya

Putin'i düğününe çağıran Avusturya Dışişleri Bakanı'na istifa çağrısı

Dünya

Amerika'da polislerin öldürdüğü siyahi vatandaşın, polislerle girdiği mücadele videosu yayınlandı

Dünya

İran Irak'ın 'savaş tazminatını' ödemesini istedi

Dünya

Kosta Rika'da 6 şiddetinde deprem

Dünya

Maduro, Venezuela'da asgari ücreti 60 kat artırdı

Dünya

Dünyada 2 milyar kişi yoksulluk içinde yaşıyor

Dünya

Kofi Annan hayatını kaybetti

Dünya

Erdoğan'ın Almanya ziyaretinden beklenenler

Dünya

Putin'den ilginç düğün hediyesi

Dünya

Çiçek toplamaya giden yaşlı kadına şok tabancalı gözaltı!