darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

Süpermarket zinciri Erdoğan'ın boykot çağrısına uymadı

Neocon Rubin sordu: Bağış'ı bu kadar önemli kılan ne? Ellerinin büyük olması mı?

Eski Pentagon yetkilisi Michael Rubin, Amerikan Enterprise Institute (Amerikan Girişimcilik Enstitüsü)'nün web sayfası - AEI.org köşesinde yayınlanan 19 Temmuz tarihli yazısında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Erdoğan’ın danışmanı Egemen Bağış’ı ti'ye alan ve ahlak sınırlarını zorlayan bir görsel paylaştı. 

15 TEMMUZ'U 4 AY ÖNCEDEN İMA ETMİŞTİ

Amerikalı Neo-con yazar Michael Rubin, 15 Temmuz darbe girişiminden dört ay önce Türkiye’de darbe olacağı imasında bulunmuştu. Michael Rubin, Gülen Cemaati’nin 15 Temmuz darbe girişiminden sonraki, 12 Ekim tarihli yazısında, Erdoğan'ın hayatını kaybetmesine sebep olabilecek şiddette üçüncü bir darbenin yaklaşmakta olduğu iddiasında bulunmuştu. Rubin bununla da yetinmeyerek daha sonra Perinçek Grubu’nun (Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i kastederek) Erdoğan’a suikast düzenleyeceğini öne sürmüştü. Türkiye’ye yönelik sürekli tehdit içerikli yazılar kaleme alan Michael Rubin’e, Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi 3. darbe gelecekmiş. Bir tane ukala kendini bilmez, köşesinden bir şeyler yazıyor" diye yanıt vermişti.

MONTAJLA ÇIPLAK FOTOĞRAFINI PAYLAŞTI

Michael Rubin, 19 Temmuz tarihli “Gülen'i iade etmek mi? Gerçekten mi?' başlıklı yazısında Egemen Bağış’a hakkında belden aşağı ağır bir imada bulunarak, Erdoğan ve Bağış’a dönük ahlak sınırlarını zorlayan ifadeler ve terbiye sınırlarını zorlayan bir fotoğraf paylaştı. Rubin şöyle yazdı:

“Egemen Bağış, Cumhurbaşkanı'nın sırdaşı ve ayakçısı, hemen Avrupalılara hakaretlere başlar, İslam'ın yüceliğinden söz ederdi, tabii kimsenin dinlemediğini sandığı zamanlarda Kuran'la küstahça da alay ederdi. Söylediği şeylerin aslında halihazırdaki meseleyle hiçbir ilgisi olmaz, bu nedenle hem Türk hem Batılı diplomatlar birbirlerine bakıp sorarlardı: Erdoğan'ın gözünde bu adamı önemli kılan ne? Yoksa Bağış'ın devasa elleri mi?"

Rubin’in yazısının Egemen Bağış’la ilgili bölümünde dikkat çeken bir ayrıntı daha vardı. İlgili bölümdeki “confidant and peon' yani "sırdaşı ve ayakçısı" ifadesine tıklanınca okuyucu bir başka sayfaya yönlendiriliyor. O sayfada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başbakan olduğu döneme ait bir fotoğraf üzerinde montaj yapılmış. Fotoğrafta, Erdoğan’ın grup konuşması sonrasında kendisine bir tablo hediye ediliyor. Rubin’in yazısından yönlendirilen sayfada, Erdoğan’ın elindeki tabloya Egemen Bağış'ın montajla hazırlanmış çıplak bir fotoğrafı yerleştirildi. 

Bir diğer dikkat çeken nokta ise, Erdoğan'ın elinde tuttuğu Egemen Bağış’ın montajla hazırlanmış çıplak fotoğrafı “bakaramakara' ismiyle kaydedilmesi.

rubinicerik.jpg

İlgili Haberler

Dünya

Suriyeliler, ABD varlığı nedeniyle evlerine dönmekten korkuyor

Dünya

'İsrail'i tanımayı askıya almanın vakti gelmiştir'

Dünya

ABD, Türkiye'de yapılacak olan 'Suriye zirvesi'ne katılacak mı?

Dünya

ABD Başkan Yardımcısı Pence: Türkiye, Trump'ın kararlılığını test etmemeli

Dünya

Cenova'da 12 ay süreyle OHAL ilan edildi

Dünya

İtalya'da göçmenlere ırkçı saldırı

Dünya

Beyaz Saray'dan sert Türkiye açıklaması!

Dünya

İdlib operasyonu için geri sayım

Dünya

Tanıdık senaryo! 'İnanç sömürüsüyle' ABD'de rahipler, 70 yılda yüzlerce çocuğa istismarda bulundu

Dünya

ABD'li dergiden önemli iddia: Tesadüfen nükleer savaş başlatılabilir

Dünya

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'dan af ilanı

Dünya

Mescid-i Aksa'da 8 Filistinli kadın gözaltına alındı