darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Emeklilere maaş şoku!

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

'Neşet Ertaş ozan değil' diyen Uğur Işılak'ın Kırşehir konseri iptal edildi

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 12 Mayıs’ta düzenlenecek Bahar Şenlikleri'nde sahneye çıkacağı açıklanan Uğur Işılak'ın konseri gelen tepkiler üzerine iptal edildi.

AKP'nin seçim şarkıcısı olarak tanınan ve 'Meclis'e uyumaya değil çalışmaya gidiyorum' diyerek aday olduğu AKP'den 7 Haziran seçimlerinde milletvekili seçilen Işılak, genel kurulda uyurken görüntülenmişti.

1 Kasım seçimlerinde ise yeniden aday gösterilmeyen Uğur Işılak'ın Kırşehir'de konser vereceğinin açıklanması üzerine kentte büyük bir tepki oluşmuştu. 

h-033.jpg

CHP İL BAŞKANI TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

CHP Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin, Uğur Işılak’ın Ahi Evran Üniversitesi bahar şenliklerinde konser verecek olmasına tepki göstermişti.

Yılmaz Zengin, sosyal medya hesabından da paylaştığı yazılı açıklamada, “Rektör beyin Neşet Ertaş’a saygısı varsa Uğur Işılak’ı Ertaş’ın memleketine getirmemeli' demişti. 

chp.jpg

Merhum Neşet Ertaş’ın dünyaya mal olmuş bir sanatçı olduğunu belirten Zengin, “Ertaş, sanatçıdan öte bir ozan, gönül ve fikir adamıdır. Ertaş kültür mirası iken sen kimsin Işılak. Siyasetçiler Ertaş’ın deyimlerini dahi mitinglerinde kullanırken, parti şarkıcılığı yapan Işılak’ın ozanımıza dil uzatması doğru değildir. Merhum Ertaş, saray ozanı da olmamıştır' ifadelerini kullanmıştı.

REKTÖRLÜKTEN AÇIKLAMA

Gelen tepkiler üzerine Uğur Işılak'ın konserini iptal eden Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan açıklama şöyle:

“Mezuniyet törenlerinde öğrencilerimizin beklentisi ve isteği doğrultusunda insanımızın gönlünde karşılık bulmuş değerli sanatçılarımız, pek çok üniversitede organizasyonların bir parçası olmuşlardır. Bu doğrultuda üniversitemizde de mezuniyettörenlerinde bir ulusal sanatçımızı öğrencilerimizle buluşturmak ile ilgili duyurumuzu kamuoyu ile paylaşmıştık. Ancak son dönem içerisinde ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kastedenler tarafından adice ve kalleşçe gerçekleşen terör saldırıları sonucuşehit olan çok sayıda askerimiz ve polisimizin bulunması sebebi ile ve ayrıca gönül adamı, halk ozanı ve dünya kültür hazinesi olarak kabul ettiğimiz Neşet Ertaş üstadımız ile ilgili kamuoyunun hassasiyeti dikkate alınarak mezuniyet törenlerimizdeki sanatçı etkinliği iptal edilmiştir"

"NEŞET ERTAŞ OZAN DEĞİL MAHALLİ SANATÇI"
Sanatçı Uğur Işılak, 2013 yılında katıldığı bir televizyon programında merhum bozlak ustası Neşet Ertaş için, “Neşet Ertaş, etliye sütlüye karışmazdı. Ona tam olarak ozan denemez. Daha çok mahalli sanatçıydı' demişti.

İlgili Haberler

Güncel

Brunson'ın ilginç talebine savcıdan onay

Güncel

Kurban Bayramı tatilinde 4 günlük kaza bilançosu: 56 ölü, 261 yaralı

Güncel

Öğrenciler dayatılan liselere yerleştiriliyor!

Güncel

AKP'li vekil imam kardeşini danışman yaparsa... Cami lojmanından çıkmıyor!

Güncel

Kesimden kaçan keçi, 3'üncü kattan bir vatandaşın üzerine düştü

Güncel

Valilikten günler sonra gelen açıklama!

Güncel

'Ankesörlü telefon' operasyonlarına ilişkin dikkat çeken yazı: Diğer ucunda kim var?

Güncel

2M Kablo'da 25 işçi, sendika üyesi oldukları için işten atıldı

Güncel

Sabah 9 akşam 5 mesaisinin sonu mu geliyor?

Güncel

Linç edilen mahkumun avukatına soruşturma

Güncel

Adnan Oktar soruşturmasında yeni gelişme!

Güncel

Erdoğan 'boykot' demişti... Akar ve Soylu'nun pek umurunda olmadı!