Çok Okunanlar

AKP'yi üzecek anket sonuçları: AKP ve CHP baş başa

'Fesli Kadir'in yeni ziyaretçisi şaşırtmadı

CHP, üç büyükşehir için kararını verdi

Menzilcilerden Atatürk'e hakaret videosu

Üniversite hocalarına Osman Kavala operasyonu: Çok sayıda gözaltı var

Nestle'den sonra Erikli Su işçisi de greve gidiyor

Bursa'nın Karacabey ilçesindeki Nestle fabrikasında 900 işçinin, toplu sözleşme sürecinde anlaşmaya varılamaması üzerine 21 Haziran'da başlattığı grev bir haftayı geride bırakırken, aynı şirket bünyesindeki Erikli Su işçileri de greve hazırlanıyor. Grev kararı fabrikaya asıldı. 310 işçi 12 Temmuz sabahı greve çıkıyor.

soL'da yer alan habere göre, Tekgıda İş Sendikası'nın 1 Ocak'tan bu yana patronlarla sürdürdüğü görüşmelerde anlaşma sağlanamayınca fabrika binasına grev kararı asıldı. 310 Erikli Su işçisi 12 Temmuz sabahı greve başlayacak.

Tekgıda İş Genel Sekreteri Mustafa Akyürek, "Nestle Gıda'dan talep ettiğimiz ücretleri, Nestle Su ve Erikli Su'dan da talep ettik. Aynı şirkete bağlı kurumlar arasında ücret farklarına bağlı bir rekabet ortamının oluşmasını engellemek istedik. Nestle Gıda'da anlaşma sağlanamayınca, bu durum Erikli Su'yu da etkiledi. 12 Temmuz sabahı greve başlama kararı aldık" dedi. 

Patronlarla görüşmelere açık olduklarını ifade eden Akyürek, "İşveren görüşmelere devam etmek isterse biz hazırız. Ama taleplerimiz belli. Kararlılığımızı hiç kimse denemesin, işçilerimizin menfaati için ne gerekiyorsa onu yaparız" diye konuştu. 

ARABULUCULUK SÜRECİ TAMAMLANDI, GREVE GİDİLİYOR

Akyürek, Nestle Gıda, Erikli Su ve Nestle Su işçilerinin bütünlük içinde olduğunu belirterek, Nestle Su'da devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin arabuluculuk sürecini tamamladığını, 10-15 gün sonra Nestle Su işçisinin de greve gideceğini vurguladı.

ERİKLİ SU İŞÇİSİ NE İSTİYOR?

Sendika yönetimi, Erikli Su çalışanları için, Neste işçisi için talep ettikleri koşulların aynısın istediklerini açıkladı. Sendikanın talepleri şöyle: Birinci yıl için ortalama 7 yıllık, brüt bin 647 TL maaş alan bir işçi için seyyanen 555 TL, her kıdem yılı için 20 TL; ikinci yıl içinse enflasyon üzerine 5 puan zam.

İlgili Haberler

Güncel

Erdoğan ve Trump telefonda görüştü

Güncel

Meteoroloji açıkladı: Kış mevsimi nasıl geçecek?

Güncel

Aday tanıtım toplantısına giden AKP'liler kaza yaptı: Çok sayıda yaralı!

Güncel

Gözaltına alınan akademisyenler hakkında flaş gelişme

Güncel

Seni de o manşetleri de unutmadık Ahmet Kaya...

Güncel

Ziya Selçuk, Andımız sorusuna böyle cevap verdi

Güncel

ABD'den sınır dışı edilen FETÖ'cü Türkiye'ye getirildi

Güncel

Amatör denizci ehliyeti almak kolaylaştı

Güncel

Atatürk Havalimanı saldırısı davasında karar belli oldu

Güncel

Kadınlar şiddete karşı 'Karar aldım' diyor

Güncel

Aidatını ödeyemediği için çocuğu okuldan atılan veli isyan etti

Güncel

Çocuklar hakları için anayasa yazıyor