Çok Okunanlar

CHP milletvekili hayatını kaybetti

Sincan'da Gökçek krizi

AKP anketinde İstanbul için öne çıkan 3 isim

AKP'li belediye başkanının damadı tutuklandı, oğlu gözaltında

O Ses Türkiye'yi terk etti!

Nevin Yanıt pistlere döndü

Nevin Yanıt'ın bir şanssızlık yaşadığını ve ceza aldığını ifade eden Başkan Çintimar, Yanıt'ın cezasının dün akşam itibari ile son bulduğunu ve bugün koşma hakkı elde ettiğini söyledi.
Fatih Çintimar, "Bundan sonra artık dopingle ilgili herhangi bir sıkıntısı ve cezai süreci kalmadığı için bundan sonra milli takımın sporcusudur. Elimizden gelen bütün desteği sarf ederek hem olimpiyatlarda hem de dünya şampiyonasında yarışabilmesi için ciddi bir emek vereceğiz. Bugün de biraz önce hep beraber seyrettik. Koşmuş olduğu derece, ilk defa piste çıkmasına rağmen hakikaten iyi bir derece. Üç yıl aradan sonra takoza oturmasına rağmen iyi bir derece. Tabii bu arada ciddi hazırlıklar, çalışmalar yaptı. Bu çalışmaların neticesinde de bugün buradaki yarışmada bitmediğini, Nevin Yanıt olduğunu, Nevin Yanıt'ın yine rekorlarla dönebileceğini gösterdi. Biz de inşallah bundan sonra kendisine destek olarak rekorlarla ülkemizi en iyi şekilde temsil edebilmesini, kaybetmiş olduğu unvanların hepsini geri alabilmesini ki alacağına hem biz hem de kendisi inanıyor. İnşallah daha ciddi, daha konsantre daha iyi desteklerle tertemiz bir şekilde Avrupa şampiyonluklarını geri almayı arzu ediyor. Biz de bu arzusuna destek oluyoruz. İnşallah bu arzularını yerine getirdiğinde hep beraber görür onunla da mutlu oluruz" dedi.

Türkiye Çoklu Branşlar ve Salon Olimpik Yarışmaları ile ilgili de konuşan Çintimar, "Atletizmde çoklu branşlar maalesef çok gelişmemiş bir branş. Kadınlarda 7, erkeklerde 11 branşta sporcularımız yarışıyorlar. Biz bu branş için özel bir organizasyon yaparak diğer müsabakaların arasında kaynayıp gitmemesi adına bir özel müsabakayla bunu başlattık geçen yıl. Bu sene ikincisini yaptık. Burada da amacımız, 10 kız, 10 erkek sporcu seçerek bunları özel antre ederek önümüzdeki yıllara ve 2020 olimpiyatlarına hazırlayabilmek. Amaç bu, bu amaçla yeni çocuklarımızı bütün illerin katılımıyla seçip buraya getirdik. Burada da inşallah seçip 2020 için hazırlıklara başlayacağız" diye konuştu.

"RİO'YA 40 KİŞİ İLE GİDİP ÜLKEMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDEBİLMEK İSTİYORUZ"
Rio Olimpiyatlarına 40 kişi ile gitmek istediklerini ifade eden Başkan Çintimar, "40 sayıyı yakalamamak için hiçbir sebebimiz yok. Şu anki görüntü 38-40'ı toplayacak görüntüde. 4x100 ve 4x400 bayrak takımlarımız da şu an kota seviyesindeler, yarış bekliyoruz. Sezon açılır açılmaz çocuklarımızIn ilk koşacakları yarışta bu barajları da alarak olimpiyata 40 kişi ile gidip orada da ülkemizi en iyi şekilde temsil edebilmek ve en başarılı şekilde dönebilmeyi arzu ediyoruz. Bu 2020 olimpiyatları için de bizim için de çok önemli. Öncesinde de Ağustos ayının 12'sinde Avrupa Şampiyonası var Hollanda'da. Avrupa Şampiyonası, Olimpiyatın öncesindebizim içi bir test müsabakası olacak. Avrupa Şampiyonası'nda bugüne kadar Cumhuriyet tarihinde almış olduğumuz en büyük başarıyı alarak olimpiyat öncesi bir hazırlık aşamasını göreceğiz ondan sonra da oradan Hollada'daki Avrupa Şampiyonası'ndan sonra takımlarımızın bir bölümü Kenya üzerinden bir ay önce çocuklarımızı göndereceğiz. Bir bölümünü de buradan direkt Rio'ya gönderip son 1 ay orada hazırlıklarını tamamlayıp olimpiyata hep beraber koşmuş olacağız diye ümit ediyorum. Hedefimiz budur. İnşallah orada ülkemizi en iyi şekilde temsil edebilmek, temiz ve başarılı bir şekilde temsil edebilmek. Bugüne kadar Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılı Bey'in de biz bu konuda ciddi desteği ile sıfır tolerans ile hiç kimseye doping anlamına hiç kimseye toleransımızın olmayacağını söyledik. Kim buna tevessül ederse bize ve atletizme ihanet ediyor demektir. Biz de hiçbir şekilde ihaneti kabul etmiyoruz. Sayın Bakanımızın desteği ile Genel Müdürlüğümüzün ve bütün Bakanlık teşkilatımızın desteği ile Atletizm Federasyonu olarak TMOK ve TADA ile birlikte bu illeti camiamızdan ve Türk sporundan temizlemek için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz, bundan sonra da sarf edeceğiz" dedi.
 

İlgili Haberler

Spor

İsveçli futbolcu Marcus Berg: Türkiye maçında hakem bana iki penaltı sözü verdi

Spor

Gümüşhane'de maç sonrası olaylar

Spor

Fikret Orman'dan taraftarlara suç duyurusu

Spor

A Milli, UEFA Uluslar B Ligi'nde küme düştü

Spor

Tolgay Arslan süresiz kadro dışı

Spor

Fenerbahçe Galatasaray'ı 3-0 mağlup etti

Spor

Fikret Orman: 2019'da adayım yüreği yeten varsa gelsin

Spor

Cristiano Ronaldo, 15 dakikalık yemeğe 190 bin lira ödemiş

Spor

İşte Beşiktaş'ın borcu

Spor

Deneyimli teknik direktör hayatını kaybetti

Spor

Ağaoğlu'ndan Şenol Güneş ve Ali Koç açıklaması: Külliyen yalan

Spor

Aykut Kocaman resmen Konyaspor'da