Sanatçı ve ekibi onuruna 24 Aralık akşamı Paris’teki UNESCO nezdindeki daimi temsilcimiz Büyükelçi Atalay Cenziger, konutunda bir yemek veriyor.

", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://cdn-photo.pivol.com/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

darbeicindedarbegif.gif

Noel Baba Suriyeli mültecilerle uçtu

Cüneyt Ayral/Paris
Avrupa’nın Suriye dramına ve Suriyeli mültecilere karşı takındığı vurdumduymaz tavrı eleştirmek amacıyla, Noel gününden bir gün önce (23 Aralık) Noel Baba’nın ünlü geyikli kızağına armağanlar yerine Suriyeli mültecileri dolduran sanatçı izleyenleri tekniği ve düşüncesiyle hayran bıraktı. 

22 Aralık günü başlayan etkinlik Paris’teki 2 derecelik soğuk havaya rağmen 23 Aralık akşamı saat 19.30'da biriken kalabalığın alkışları ile tamamlandı. 7 Ocak 2017 ye kadar duvarda olacak olan eser bu tarihte silinecek ve yerine bir başka sanatçının eseri gelecek. Ancak Le Mur derneğinin periyodik olarak birkaç yılda bir hazırlamakta olduğu kitabında sanatçının eseri yer alacak ve arşivlerde eserin yapılma sürecinde çekilmiş fotoğraflar ve filimler de bulunabilecek.

unnamed-(7)-007.jpg

Adını açıklamayan ve yüzünü de göstermeyen No More Lies yani "Artık Yalan Yok" adıyla eser üretmekte olan sanatçıya bu tavrının nedenini sorduğumuzda “Ben bu işi ünlü olmak ya da para kazanmak için yapmıyorum, söylemek istediklerim var, onları anlatıyorum ve anlatmayı da sürdüreceğim. Benim kim olduğum, nerede okuduğum, yaşım vs bunlar önemli değil, önemli olan ortaya çıkan üründür' diye yanıtladı.

 

Sanatçı ve ekibi onuruna 24 Aralık akşamı Paris’teki UNESCO nezdindeki daimi temsilcimiz Büyükelçi Atalay Cenziger, konutunda bir yemek veriyor.Çok Okunanlar

Ahmet Hakan, Atatürk'e hakaret eden gericiye böyle sahip çıktı

Ankara'daki patlama sesinin nedeni belli oldu

Özdağ'dan 'Akşener istifa etti' iddiasına ilişkin açıklama!

Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret eden gerici kadın tutuklandı

Hocaların hocası iktisatçıdan ürküten uyarı: IMF programı gündeme gelebilir

İlgili Haberler

Kültür Sanat

'16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali' 1 Ağustos'ta başlıyor

Kültür Sanat

Atlantis efsanesi 'Aquaman' ile yendiden!

Kültür Sanat

Kadir İnanır'dan sinemaya veda

Kültür Sanat

Ünlü senarist hayatını kaybetti

Kültür Sanat

Hint ve Türk vatandaşları Bollywood filminde buluştu

Kültür Sanat

Erdemit'te ikinci kitap fuarı başlıyor!

Kültür Sanat

Narcos: Macera Meksika'da devam ediyor

Kültür Sanat

Netflix'den yeni bir bilimkurgu: Nightflyers

Kültür Sanat

2018 Homeros ödülü Haluk Şahin'e verildi

Kültür Sanat

Sinemalarda bu hafta: 9 film vizyona girecek

Kültür Sanat

Narcos: Macera Meksika'da devam ediyor

Kültür Sanat

1700 yıllık bir Aristokrat