Çok Okunanlar

Atatürk'ün annesine hakaret etmişti... Nişanyan, gerici meczuplarla yarışıyor

Muharrem İnce: Kılıçdaroğlu'nun o teklifine 'Evet' demeyeceğim

İstanbul Havalimanı akan çatısıyla gündemde...

CHP milletvekili hayatını kaybetti

'Eurovision'a neden katılmıyoruz?' sorusuna hükümetten yanıt

Nuray Mert'in muhalefet sahtekarlığı kısa sürdü; Erdoğan hayranlığı deşifre oldu!

Doğan Medya CEO'su ve Aydın Doğan'ın damadı Mehmet Ali Yalçındağ'ın Berat Albayrak'a gönderdiği maillerde çarpıcı yeni bilgiler ortaya çıktı.

Doğan Medya'nın nasıl bir habercilik yaptığını ve AKP iktidarına nasıl teslim olduğunu gözler önüne seren Redhack'in yayınladığı maillerde birçok dikkat çekici ve çarpıcı ayrıntı yer aldı.

Doğan Medya CEO'su ve Aydın Doğan'ın damadı ve kendisini "AKP'li" olarak tanımladığı ortaya çıkan Mehmet Ali Yalçındağ'ın Berat Albayrak'a yolladığı "rapor" niteliğindeki maillerden birinde; Cumhuriyet gazetesi yazarı, liberal Prof. Dr. Nuray Mert'le ilgili çok çarpıcı bir ayrıntı da ortaya çıktı. Kısa bir zaman öncesine kadar "demokratik" gerekçelerle siyasal islamcılara ve AKP'ye destek veren, gerçekler ortaya cıktıktan sonra da, "niyet okuyamazdık" diyerek özeleştiri yapmaktan kaçınan Nuray Mert, AKP-Cemaat kavgasından sonra liberal kesimin muhalefete geçen isimleri arasında yer alıyordu.

Laiklik ve demokrasi arasındaki tarinsel, sosyolojik ve felsefi ilişkiyi kavrayamayan, bu nedenle gericiliğe örtülü destek vermeye devam eden Nuray Mert'in gerçekte Erdoğan hayranlığına devam ettiği de ortaya çıktı. RedHack'ın deşifre ettiği yazışmalar arasında Nuray Mert'i "iki yüzlü" diye değerlendirilebilecek nitelikte bir anekdot yer alıyor. Mert'in, Erdoğan'a destek ilanları için akademisyenler arasında yoklama yapmayı üstlendiği belirtiliyor.

"O OLMASAYDI MAHVOLMUŞTUK"

İşte Yalçındağ'ın Berat Albayrak'a gönderdiği mailden bir bölüm:

"Ahmet Hakan, Nuray Mert, Arzu (karısı Arzuhan Yalçındağ’ı kastediyor) ve ben Bodrum’da 12/ağustos cuma akşamı sohbet. Nuray Mert Sayın CB mızın hayranı olmuş, 'doğru konuşalım olmasaydı mahvolmuştuk’ der. Arzu sorar neden akademisyenler yurt dışında gazete ilanları vermiyorsunuz düşüncelerinizi anlatsanız çok hoş olur. Nuray cevaben çok doğru olur ben bir yoklayayım etrafı der.'

 

İlgili Haberler

Medya

CNN Türk'ün internet sitesinde editörler işten atıldı

Medya

AKP'den Yeni Şafak'a tepki: Adalet herkese lazım

Medya

Gerici Akit'in skandal paylaşımı hakkında karar verildi!

Medya

Serdar Cebe'nin yeni adresi belli oldu

Medya

Turkuvaz Medya'da çok sayıda kişiyi işten çıkardı

Medya

BBC muhabiri, Türk medyasındaki yalan ve komplo haberleri yazdı

Medya

Deniz Zeyrek'in yeni adresi belli oldu

Medya

Jet Sosyete dizisinde olay sansür

Medya

Fatih Altaylı, Adnan Oktar'a kızgın: Bana bir daha mektup yazma

Medya

Gazeteci Ali Ergin Demirhan gözaltına alındı

Medya

Kürşat Bumin hayata veda etti

Medya

Karar Gazetesi: Baskılarla karşı karşıyayız