darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Erdoğan: Ak Parti, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin temsilcisidir

Genel müdürden Garanti Bankası çalışanlarına 'ekonomi' maili: Sır saklama yükümlülüklerimiz...

Candaş Tolga Işık'ın iddiasını Emniyet yalanladı: Haber yalan mı?

Yemen'de 40 çocuğu öldüren bombanın hangi ülkeden geldiği ortaya çıktı

Nurettin Canikli'den öğretmenler hakkında flaş açıklamalar!

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında Çankaya Köşkü'nde, saat 15:30'da toplanan Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikligündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Canikli, 27 bin 715 öğretmen meslekten ihraç edildiğini ve 9 bin 465 öğretmenin açığa alındığını söyledi. Canikli ayrıca  455 öğretmenin de göreve iade edildiğini açıkladı.  Canikli ayrıca çıraklık zorunlu eğitim kapsamına alınacağını belirti.

BAYRAMDA TRAFİK KAZALARI

Bayram tatilinde yaşanan kazaların bilançosunu açıklayan Caniki, 9 günde, 3 bin 129 kazada. 103 kişi hayatını kaybettiğini ve yoğunlukta artışa rağmen kaza sayısı yüzde 6 azaldığını açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Canikli şöyle konuştu:

FETÖ SORUŞTURMASINDA GELEN TALEPLER HAKKINDA SON GELİŞMELER

Bu talepler illerden Başbakanlığa aktarılacak. Titiz şekilde ilgili kurumlar tarafından başbakanlığın gözetiminde incelenecek. Sıfır adaletsizlik ve haksızlık noktasını yakalamaya çalışıyoruz. Gelen tüm talepleri yeniden değerlendiriyoruz. Kamuoyuna yansıdığı gibi çok büyük talepler yok. 60 bin kişinin işine son verilmişse gelen talepler bize intikale den 1000’in altında.

HEMŞİREYE SALDIRAN KİŞİNİN TUTUKLANMASI

Çok vahim bir hadise. Bir vatandaşımızın böyle bir saldırıyla karşı karşıya kalmış olması çok vahim bir hadise. En kararlı şekilde üzerine gidilmesi gerekiyor. Bu tür fillere yönelik olarak hukuk sistemimizde otomatik olarak bunların tutuklanması gibi bir durum söz konusu değil.

Bu tür hadiselerde tutuklanmayı zorunlu hale getirecek çalışma adalet bakanlığımız tarafından yapılıyor. Bu çalışma tamamlandıktan sonra buna benzer hadiselerin tekrarlanmaması ve caydırıcılık sağlanması içni yasal süreci gerçekleştireceğiz ve tamamlamış olacağız.

ÖĞRETMEN ATAMALARI NASIL YAPILACAK

20 bin öğretmenin alınmasına ilişkin sınav süreci devam ediyor. Mülakatlar devam ediyor. 10 Ekim itibarıyla tamamlanmış olacak. Bu da ihtiyaçlarımız karşılayacak bir sayıdır.

ALMAN MİLLETVEKİLLERİNİN İNCİRLİK ZİYARETİ

İncirlik üssüne ziyaretlerini 1915 olayları nedeniyle Almanya parlamentosunun aldığı karar nedeniyle izin vermemiştik. Bu saçma anlamsız gerçek dışı karar nedeniyle böyle bir politika uygulamıştık.Ancak daha sonra Sayın Merkel’in alınan bu kararın hukuki değil siyasi bir karar olduğuna dair açıklaması oldu. Bu, bizim beklentilerimizi karşılayan bir açıklama. Dolayısı ile bundan sonra talepleri olması durumunda Alman parlamenterlerin ziyaretine izin vereceğiz.Talepleri de olmuştur. Ekim ayında ziyaret edebilmeleri konusunda izin verilmiştir. Ziyaret edip etmemeleri tabi kenditakdirleridir.

OHAL UZAYACAK MI?

Bu konu hakkında aldığımız bir karar yok. Uzatılması ya da uzatılmaması konusunda aldığımız bir karar yok. Önümüzdeki günlerde konuşup kararı vereceğiz.

KREDİ KARTINA TAKSİT KONUSU

Bu taslak son aşamasında. Görüşleri bir metin haline getirdik ve ilgili kurumlara gönderdik. Ama şu ana şu kadar taksit olacak diye bir açıklama yapma durumunda değiliz.Önümüzdeki hafta bu karar Resmi Gazete’de yayınlanma aşamasına gelir diye düşünüyoruz.

BELEDİYELERE YENİ KAYYUMLAR ATANACAK MI?

Belediyelere kayyum ataması tamamen bunların terör örgütlerine destek sağlamaları üzerine yapılmaktadır.Böyle bir tespit ne zaman yapılırsa yine kayyum atanacaktır. Bazı belediyeler yine kayyum atanan diğer belediyeler gibi terör örgütüne kaynakları tahsis ederek destek sağlarlarsa aynı uygulamaya tabi olurlar.

İlgili Haberler

Güncel

Güngör Uras hayatını kaybetti

Güncel

Okulların ne zaman açılacağı belli oldu

Güncel

Meteorolojiden bayram tatili için hava durumu açıklaması

Güncel

Yabancılar ev almak için Bodrum'a ve Marmaris'e aktı

Güncel

Merdan Yanardağ: Aynı gemide değiliz!

Güncel

Hatay'da orman yangını

Güncel

Kaman İlçe Jandarma Komutanı açığa alındı

Güncel

Genç avukat, sevgilisi tarafından 3 boyunca şiddet gördü

Güncel

TEM'de trafik durdu: 35 kilometrelik araç kuyruğu

Güncel

Bursa'da orman yangını: İtfaiye ekipleri bölgeye sevk edildi

Güncel

Kırıkkale'de zincirleme kaza: 9 yaralı

Güncel

Vali yangın tartışmasına devam ediyor: Tunceli yine yanıyor