", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://cdn-photo.pivol.com/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Nuriye Gülmen: İşkence yapan polisleri teşhir ediyoruz

KHK ile mesleklerinden ihraç edilen ve günlerdir eylemde olan Nuriye Gülmen, Semih Özakça ve Veli Saçılık, 11 Ocak’ta maruz kaldıkları polis şiddeti hakkında suç duyurusunda bulunarak, “İşkence yapan polisleri teşhir ediyoruz' dedi. 

Kanun hükmünde kararname (KHK) ile ihraç edilen ve “İşimi geri istiyorum' diyerek Yüksel Caddesi’nde oturma eylemi gerçekleştiren, Nuriye Gülmen, Semih Özakça ve Veli Saçılık, 11 Ocak’ta polis tarafından maruz kaldıkları kötü muamele ve darp ile ilgili suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu öncesi Ankara Adliyesi önünde açıklama yapmak isteyen emekçiler, “İşimizi geri istiyoruz' sloganını attıktan sonra bir grup sivil polisin engeli ile karşılaştı. Polisin, “Çevik kuvveti çağırıyoruz' sözleri üzerine Gülmen, “20 kere gözaltına alınmışım bir kere daha alsan ne olur' diyerek karşılık verdi. 

'SİZDEN MÜSAADE İSTEMİYORUZ’

Polisin engelleme girişimlerine de Gülmen, “Biz sizden müsaade falan istemiyoruz. Açıklamamızı yapıp suç duyurusunda bulunacağız. Orada 22 kere gözaltına alındık, isterseniz burada bir kere daha alın' şeklinde tepki gösterdi. 

nuriye.jpg

'22 KEZ İŞKENCE GÖRDÜK’

“22 kez işkence gördük. En son gözaltında benim burnum kırıldı. Yüzüme yakın mesafeden gaz sıkıldığı için saatlerce gözümü açamadım. Saçlarımdan tutarak yüzümü 3 kere yere çarptılar. Dakikalarca yerlerde tekmelendim' sözleriyle yaşadıklarını anlatan Gülmen, kendisine yapılan saldırı sonrasında vücudunun değişik yerlerinde ödemler oluştuğunu ifade etti. 

'POLİSLERİ TEŞHİR EDİYORUZ’

Kendilerine bu muameleyi yapanların cezalandırılmasını istediklerini vurgulayan Gülmen, şunları aktardı: “Bize işkence yapanlar için ceza istiyoruz. İşkence insanlık suçudur ve her koşulda cezalandırılması gerekir. Polisleri teşhir ediyoruz. Ve işkencenin önüne geçmek için de bundan sonra mücadelemizi sürdüreceğiz.' 

Gülmen, her defasında kendilerine “Kabahatler kanunundan' para cezası verildiğini ve ayrıca polisin her seferinde kendilerine şiddet uyguladığını belirterek, “Emri veren bütün güvenlik şube polislerinden şikâyetçiyim' dedi. 

Açıklamanın ardından Nuriye Gülmen, Semih Özakça ve Veli Saçılık, suç duyurusunda bulundu. 

 Çok Okunanlar

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

CHP'li Aksünger: Muharrem Bey'in sonuç monuç aldığı yok

Teknosa'da işler böyle yürüyor!

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

Hakan Şükür'den tepki çeken 15 Temmuz mesajı

İlgili Haberler

Güncel

Belediye başkanının eşi ve CHP ilçe başkanını yaralayan muhtar tutuklandı

Güncel

96 öğrenci tarikat yurdunda zehirlendi!

Güncel

'Tevrat' cinayetinde Adnan Oktar şüphesi

Güncel

Hayvanlara kötü muamele işten çıkarılma sebebi oldu

Güncel

Suruç'ta 4 kişinin öldüğü cinayet dosyasındaki gizlilik kararına itiraz ret

Güncel

Abdullah Gül'ün adı kaldırıldı

Güncel

Gizli tanık: FETÖ bunaltıcı bir şekilde esnaftan para topluyorlardı

Güncel

Yeni sistemde hangi kuruluş, nereye bağlandı?

Güncel

AKP'den 'bedelli askerlik' açıklaması: İşte detayları

Güncel

CHP'de kurultay imzalarında son durum

Güncel

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı belli oldu

Güncel

Sarallar operasyonu: 9 gözaltı