Çok Okunanlar

'Hanımefendi danışmanı'ndan Atatürk düşmanına: 'Yanındayız kardeşim'

Sincan'da Gökçek krizi

CHP milletvekili hayatını kaybetti

AKP anketinde İstanbul için öne çıkan 3 isim

'İstanbul'un AKP adayı artık belli'

O kadın yine ortaya çıktı, bu kez halkı tehdit etti!

Orhan Şahin / ABC Gazetesi

Atatürkçü Düşünce Derneği ve Ankara Barosu'nun çağrısıyla yarın (Pazartesi) siyasi parti, STK ve sendikaların da katılacağı eylem hedef gösterildi.

'HAİNLERİ TBMM DİKMEN KAPISINDA SÜRPRİZLER BEKLİYOR'

Nevin Çelik adlı kişi Twitter hesabından saat 13.00'te Türkiye Büyük Millet Meclisi Dikmen kapısı önündeki eylem için "Milletçe Başkanlığa Hayır diye Halk'ı galeyana getirmeye çalışan hainleri, yarın TBMM Dikmen kapısında sürprizler bekliyor.Bu eğlence kaçmaz!" dedi. 

nevinicerik1.jpg

"ÜRMESİNİ BİLMEYEN İT, SÜRÜYE GETİRİR KURT! HAİN!"

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Tuncay Özkan atılan bu mesaja "Ürmesini bilmeyen it sürüye getirir kurt! "Hain"! "Eğlence" ni kaçırma! Orada ol. "Sürprizlerin"i millet de merakla bekleyecek" yanıtını verdi.  

Buraya kadar her şey sıradan bir AK Trol'ün halkın demokratik talep arayışına savurduğu bir tehdit olarak görülebilir.

Ancak durum hiç de öyle değil...

KİM BU NEVİN ÇELİK?

nevinicerik2.jpg

Tarih 02. 02. 2015 Bülent Arınç henüz kabineden dışlanmamış, Başbakan Yardımcısı olarak görevine devam ediyor. Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapan Bülent Arınç'a yöneltilen soru şu; “Fethullah Gülen’in öldüğü söyleniyor, bir duyum aldınız mı?'

Soruyu soran kişi Nevin Çelik. Bu sorunun ardından Arınç'la Çelik arasında ilginç bir diyalog yaşanıyor. 

'FETHULLAH GÜLEN ÖLDÜ MÜ' DEDİ ORTALIK KARIŞTI

O diyalog aynen şu şekilde; 

Nevin Çelik:Fethullah Gülen’in 2013 Eylül ayında öldüğü söyleniyor. Bununla ilgili ciddi duyumlar var. Cemaat cephesinde çok büyük dağılma olacağı endişesiyle bu konunun gündeme getirilmediği söyleniyor. Bu konuyla ilgili bir duyum aldınız mı?

Arınç: Çok şaşırttınız beni. Hani günlerden 1 Nisan olsaydı, herhalde belli bir amaçla soruyosunuz diye düşünecektim. İlk defa sizden duyuyorum, ciddi de bulmuyorum. Şimdiye kadar böyle bir şeyin ne dedikodusu ne de başka bir şekilde haberi arkadaşlara ulaştı mı bilmiyorum. Ciddisiniz dimi bu sorunuzda?

Nevin Çelik: Gazetelerde de yayınlandı.

Arınç: Hangi gazetelerde çıktı?

Nevin Çelik: Ege’nin Sesi Gazetesi de haber yaptı.

Arınç: Ege’nin Sesi mi? O gazetenin muhabiri misiniz?

Nevin Çelik: Hayır değilim.

Arınç: Böyle bir gazete ilk defa duyuyorum. Yerel bir gazete mi?

Nevin Çelik: Yıllardır var bu gazete.

Arınç: İzmir’de mi çıkıyor bu gazete? Allah sonumuzu hayır etsin. Kaynağınız Ege’nin Sesi öyle mi? Bu vesileyle onun da ismini duyurmuş, propagandasını da yapmış olalım. Böyle bir haber orada yayınlandığı için ciddi bulmamak gerekir. Haber kaynağınıza bakınca ciddi olmadığına şimdiden hükmettim. Aman Yarrabim, Allah’ım aklımızı korusun.

ADINI VERDİĞİ KURUM YALANLADI

Bu tartışmanın ardından Nevin Çelik'e hangi kurumda çalıştığı sorulur, İnternet Haber yanıtı alınır. Çalıştığı gazete olduğunu iddia ettiği İnternet Haber'in Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık ise “Ankara’da bu isimde bir muhabirimiz bulunmuyor. Kendisi kurumumuzun adını hangi amaç ve maksatla kullandı bilmiyoruz. Bu kişinin bizde çalışmadığını Başbakanlık kaynaklarına da ilettik. İnternet yasası henüz olmadığı için bu kişinin bir internet sitesi adına başvurup basın kartı alması da mümkün değil' açıklamasını yapar. 

SAHTE BASIN KARTIYLA BAŞBAKANLIĞA KADAR GİRDİ

O dönem Nevin Çelik hakkında bilgi veren Başbakanlık kaynakları adının Nevin Çelik olduğunu söylenen kişinin, kendilerine bir sarı basın kartı ibraz ettiğini, ancak Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun programlarını izlemek üzere yapılan akreditasyon için gerekli "kurum yazısını" sağlamayamadığını açıklar.

ZAMANLAMA MANİDAR

Tüm bunların ardından Nevin Çelik ortadan kaybolur. Uzun bir süre sosyal medya hesaplarını kapatan Çelik, tam da Başkanlık Anayasa'sının görüşüleceği gün halkın demokratik tepki olarak düzenleyeceği eylemi hedef gösteren bir mesaj ortaya atar.

Şimdi ortada iki soru var; Birincisi kim bu Nevin Çelik? İkincisi yarın 13.00'te TBMM Dikmen kapısında eylem yapacak olan yurttaşları hangi sürprizler bekliyor?

 

İlgili Haberler

Güncel

Kadın Meclisleri'nden cinsel istismar genelgesine tepki

Güncel

Evi vaktinde teslim edilmeyen müşteri parasını faiziyle alacak

Güncel

Lunchbox konkordato talep etti

Güncel

Denizli'de düşen eğitim uçağının yeri tespit edildi

Güncel

Meteorolojiden sağanak yağış uyarısı

Güncel

Kara Cuma indirimleri ne zaman?

Güncel

Flormar işçilerine 'muhbirlik davetinde bulunan' bir broşür dağıtıldı

Güncel

Reina saldırganı Abdulkadir Masharipov savunma yapmadı

Güncel

Korkunç tablo... 8 ayda 21 bin çocuk hamile kaldı!

Güncel

İşçilerin kaldığı prefabrikte yangın

Güncel

Abdullah Cömert davasında karar açıklandı

Güncel

'Hz. İsa'nın kutsal kasesi Antakya'da' iddiası