darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

Beyaz Saray'dan sert Türkiye açıklaması!

Ogan: Adalet Bakanı olduğunu şimdi mi hatırladı!

MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, Manisa Saruhan Otel'de partililerle bir araya geldi. Konvoyla Manisa'ya gelen Oğan, otel önünde mehter takımıyla karşılandı. Ardından partililerle buluşan Oğan, konuşmasında MHP genel merkezini ve AKP'yi hedef aldı. Oğan, 8 Mayıs'ta olağanüstü kurultayı yapacaklarını ardından da 29 Mayıs'a kadar genel başkanlık seçiminin gerçekleştirileceğini açıkladı. 

BOZDAĞ'A TEPKİ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın MHP kongre süreci hakkında söylediği 'Ben mahkeme eliyle, partilerle ilgili bir takım tasarruflar yapılmasını demokrasiyle bağdaşmadığına inanıyorum' sözlerine tepki gösteren Oğan, AKP'nin alternatifsiz muhalefet istediğini savundu.

"ŞİMDİ Mİ AKLINA GELDİ?"

Oğan, "Mahkeme ne karışırmış, partilerin tüzüğü var, siyasi partiler kanunu var demiş. Ey Adalet Bakanı; Türkiye'de bu kadar haksız, hukuksuz iş varken, Türkiye'nin evlatları tacize uğrarken, kadınlarımız her gün vahşice cinayetlere kurban giderken, Türkiye'nin şerefli ordu mensupları Ergenekon, Balyoz gibi kumpaslara kurban giderken sen neredeydin? O günde adalet bakanıydın. Adalet Bakanı olduğun şimdi mi aklına geldi? Mahkemeler akıl vermek senin işin mi? Biz de zaten biliyoruz, mahkemelerin kapısına gitmeye çok hevesli değiliz. Mahkemelerin siyasi partilerin iç işlerine karışması çok hevesli değiliz. Ama bu garabet 12 Eylül'ün artığı siyasi partiler kanununu 14 senedir niye değiştirmediniz? Çünkü işinize geliyor. Çünkü lider sultası, alternatifsiz muhalefet işinize geliyor. Şimdi etekleriniz tutuştu, gümbür gümbür muhalefet geliyor. Önlerini mahkemelerde nasıl keseriz diye düşünüyorsunuz. Buna müsaade etmeyeceğiz. Eğer delegenin iradesine saygı olsaydı, parti tüzüğüne saygı olsaydı zaten bugün size bu konuşmayı yapıyor olmazdık. Ama maalesef ki genel merkez yönetimi saygı göstermiyorsa ne yapmamız lazım. Elbette ki adalete gideceğiz. Bunlar niye korkuyor biliyor musunuz. Geçen söyledik. Milliyetçi Hareket Partisi'ne balkon inşa ettireceğiz. Bunların korkusu o. Balkondan kastımız fiziki alan değil. Balkondan kastımız ilk seçimde iktidara gelip AKP'lilere balkon konuşması dinletmektir" diye konuştu. 

"ASIL VEBAL GENEL MERKEZİN ÜZERİNDEDİR" 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'olağanüstü tüzük kurultayı ile ilgili tarih açıklayanlar suç işlemektedir, vebali ağır olur' sözlerine de yanıt veren Oğan, "Bu ülkede anayasa var, siyasi partiler kanunu var. Tüzüğümüzdeki madde açık ve nettir. Tüzük diyor ki 'delege tam sayısının 5'te 1'i noter kararıyla müracaat ederse olağanüstü kurultay toplanır' Delege tam sayımızın yarısı kongre talebiyle müracaat etmiştir. Genel merkez hukuksuz bir şekilde bu müracaatları tanımıyoruz demiştir. Asıl vebal genel merkezin üzerindedir. Bu ülkücülerin ne günahı var? Ülkücüler kurultay istiyor, niye engel oluyorsunuz? Genel merkez illerden sonra ilçeleri kapatmaya başladı. Merak ediyorum böyle giderse yakında genel merkezin kapısına da mı kilit vuracaksınız ? Buna müsaade etmeyeceğiz" diye konuştu. 

MHP'li Oğan, konuşmasını ardından partililerle bir süre sohbet ettikten sonra Manisa'dan ayrıldı.

İlgili Haberler

Politika

AKP'li belediye Starbucks, McDonald's gibi firmalara ruhsat vermeyecek

Politika

İyi Parti'de bir istifa daha

Politika

Erdoğan'dan yeni atamalar

Politika

Selvi: Kulaklarımızdan dolar fışkıran günler...

Politika

Bakan Akar ile YÖK Başkanı arasında bedelli görüşmesi

Politika

Erdoğan böyle dert yanmış: Talihsizlik CHP'nin ABD karşıtı olması

Politika

Eski HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Altınörs'ten Temelli'ye 'öz eleştiri' yanıtı

Politika

Erdoğan'dan Katar açıklaması

Politika

Albayrak'tan 'Katar' açıklaması: Dünya bir kez daha gördü!

Politika

Çavuşoğlu: İş adamı ve resmi pasaportluya vize kaldırıldı

Politika

Meteoroloji duyurdu: Tüm ülkede artıyor

Politika

TMSF'den 'Şevval Sam' kararı: Yerine başka isim getirildi