unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Oğluna pet şişe atan babaya 9 ay ceza: Pet şişeden nefret ediyorum

Diyarbakır’da bir babanın oğluna fırlattığı pet şişeyi silah sayan mahkeme, babayı dokuz ay hapis cezasına çarptırdı.

18 yaşındaki Umut adlı çocuğunun eve gelmemesi üzerine oğlunu merak eden baba İbrahim Kaçan, oğlunu arayarak nerede olduğunu sordu.

Bölgede yaşanan çatışmalardan endişe duyduğu için arkadaşlarının yanında olduğunu, oğlunun eve gelmesini isteyen baba, oğluyla tartışırken yemek yedikleri sırada içinde az miktarda su bulunan 500 mililitrelik pet şişeyi oğluna fırlattı.

Babasının kendisine pet şişe fırlatmasına sinirlenen Umut, babasından şikayetçi oldu ama daha sonra şikayetinden vazgeçti. Ancak Diyarbakır 4’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nin davayı sürdürmesi üzerine, baba İbrahim Kaçan dokuz ay hapis cezasına çarptırıldı. Para cezasına çevrilmeyen hüküm ertelenmedi.

"PET ŞİŞEDEN NEFRET EDİYORUM"

Konuyla ilgili açıklama yapan baba, amacının zarar vermek olmadığını belirterek, “Zarar verme amacıyla atmadım, kendisine salonu terk etmesini söyledim ve çıktı. Bu şişe kesici, delici alet değildir, suç unsuru değildir. Pet şişeden ibarettir. Hangi bir baba evladına kızmaz, tokat atmaz. Ben tokat bile atmadım sadece su şişesi fırlattım kenarına ona isabet bile etmedi' dedi.

Hapis cezasına çarptırılan baba şöyle devam etti: “Bunu üreten fabrika kapansın, biz bu suyu içmeyelim bu şişede. Ben bu şişeye baktığım her an 9 ay aklıma gelecek. Ben bu şişeden nefret ediyorum. Pet şişesinden nefret ediyorum. Bir pet şişesi silah olarak geçiyor hukukta.'

"TERLİĞE BERAAT, PET ŞİŞEYE CEZA"

Kaçan’ın avukatı ise yaşananları "trajikomik" diye niteleyerek, “Benzer bir olay bundan yaklaşık bir ay önce yaşadık, annesi oğluna terlik attığı gerekçesi ile hakkında iddianame hazırlanmasına rağmen yerel mahkeme anne ile ilgili beraat kararı verdi. Olay konu ve mahiyet itibari ile birbirinden farksızdır, aynı olmasına rağmen iki farklı mahkemenin iki farklı karar vermiş olması, adil yargılanmaya hukuk güvenliği hakkına açıkça bir müdahale olduğunu düşünüyoruz' diye konuştu.

TERLİK ATAN ANNE BERAAT ETMİŞTİ

Geçen aylarda Denizli’de tartıştığı oğluna fırlattığı terlik 'silah’ sayılarak hakkında dava açılan 62 yaşındaki Şenay Güzel’in iki yıldan beş yıla kadar hapsi istenmiti.

Savcı, anne Güzel’in fırlattığı terliği 'silah’ sayarak 'kasten basit yaralamaya teşebbüs’ suçundan iddianame hazırlamıştı. İddianamede, 'Şenay Güzel’in oğluna terlik fırlattığı, isabet etmediği, eylemin teşebbüs aşamasında kaldığı, alınan savunmasında da suçlamayı samimi olarak ikrar ettiği’ belirtilmişti.

Güzel ilk duruşmada beraat etmişti.

 Çok Okunanlar

'Adnan Oktar'ın isteyip de elde edemediği tek kadın benim'

Sayın Başkan...

Merdan Yanardağ'dan kritik 15 Temmuz yorumu

Mehmet Akif'in torunundan İsmail Kahraman'a tepki!

Koç Üniversitesi'nden duyuru: Üç kişinin ilişiği kesildi!

İlgili Haberler

Yaşam

Cem Adrian ve Ceylan Ertem'den İntizar paylaşımı

Yaşam

Nüfus kayıtlarında yeni dönem

Yaşam

Şok Market'ten ucuz patates ve soğana sınırlama

Yaşam

Real işçilerine polis saldırısı

Yaşam

Polisten kaçışını sosyal medyadan paylaşınca bakın ne oldu?

Yaşam

Gülsüm anne, 10 yıl baktığı Umut'un özel yatakları ve elektronik cihazlarını bağışladı

Yaşam

Yeni Türkiye: Ucuz patates ve soğana kilo sınırlaması

Yaşam

Şevval Sam: İdam gelirse azınlıklar ve fakir insanlara zararı dokunur

Yaşam

Simit fiyatı ekmeği geçti

Yaşam

Yeni havalimanı'ndan yapılacak ilk iç ve dış hatlar uçuşu belli oldu

Yaşam

Göbeklitepe'de yeni bulgulara rastlandı

Yaşam

Cinsel saldırı ve cinayet kurbanı Şule Çet için çağrı: #ŞuleÇetİçinAdalet