unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Öğretmenlerinin sürülmesine tepki gösteren öğrencilere tehdit: 3-5 çapulcuya destek mi veriyorsunuz...

Geçen yıl 29 Aralık'taki bir günlük iş bırakma eylemine katılan Muğla Anadolu Lisesinde görevli 8 öğretmenin başka okullara sürülecek olması nedeniyle, öğrenciler dün derse girmeme eylemi yaptı. Eylem süresince sivil polisler okulda kamera kaydı yaptı, okulu müdürü Y.İ. öğrencileri "Polis tarafından alınmakla" tehdit etti. Okul müdürünün öğrencilere “3-5 çapulcuya destek mi vereceksiniz' dediği öne sürüldü. 

Muğla Devrim gazetesinden Altar Zeyhan'ın haberine göre, Muğla Anadolu Lisesi öğrencileri okullarından sürgün edileceğini öğrendikleri 8 öğretmen için derse girmeme kararı aldılar. Okul müdürü Y.İ. tarafından kendilerine baskı yapıldığını söyleyen öğrenciler müdürün, “Devletin üstünde bir güç yoktur. Eyleme devam ederseniz polis tarafından alınırsınız. Ayrıca 3-5 çapulcuya destek mi vereceksiniz' dediğini söylediler.

En sevdikleri öğretmenlerinin gideceğine üzüldüklerini söyleyen liseliler, “Dışarı çıkmamamız için kapıları kapattılar. Dışarı çıkanlar da zorla içeri sokulmaya çalışıldı. Biz öğretmenlerimizi istiyoruz. Muğla Anadolu Lisesi öğrencileri olarak bizler okulumuzda uzun yıllar görev yapmış ve yapmakta olan deneyimli, neredeyse her öğrencinin kişiliğini tek tek bilecek kadar ilgili ve bilgili öğretmenlerimize yönelik verilen haksız bir hüküm olan il dışına sürgün cezasını protesto ediyoruz' dediler.

Eyleme katılan Muğla Anadolu Lisesi öğrencileri, yaşadıkları baskı sonucunda eğitimlerine zarar gelebilecek olmasından dolayı kaygılı olduklarını belirttiler.

VELİLER DE KAYGILI

Haberi duyarak Muğla Anadolu Lisesi önüne gelen bazı veliler, çocuklarına yapılan baskıdan dolayı kaygılı olduklarını dile getirdiler. Eyleme katılan bir öğrencinin velisi konuyla ilgili, “Çocuklarımızın tek isteği öğretmenlerinin gitmemesi. Sezon ortasında yapılan şeye bakın. Bu çocukların eğitimi nasıl düşünülmez. Böyle saçmalık olur mu? Bir de çocuklarımıza baskı uygulayıp tehdit ediyorlar' dedi.Çok Okunanlar

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

CHP'li Aksünger: Muharrem Bey'in sonuç monuç aldığı yok

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

Teknosa'da işler böyle yürüyor!

Hakan Şükür'den tepki çeken 15 Temmuz mesajı

İlgili Haberler

Yaşam

Müslüm Gürses'e benzeyen taksici: Keşke onun yerine ben ölseydim!

Yaşam

Bu uygulamayı kullananlar dikkat! Para cezası var

Yaşam

14 bin yıllık ekmek tarifi bulundu

Yaşam

Otomobilin çarptığı baba ve kızı hayatını kaybetti

Yaşam

Amanos'taki yangın kontrol altına alındı

Yaşam

Düğünü için tekneyi karadan yürüttü

Yaşam

Hatay'da orman yangını

Yaşam

Yeni doğan zürafanın ilk adımları

Yaşam

Sakarya'da sağanak

Yaşam

İstanbul'da hortum!

Yaşam

İşte Şule Çet'in katil zanlısının ifadesi

Yaşam

Antalya İl Sağlık Müdürü'nden Aref açıklaması