", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://cdn-photo.pivol.com/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

Süpermarket zinciri Erdoğan'ın boykot çağrısına uymadı

OHAL kapsamında hazırlanan kararnameyle 370 derneğin faaliyeti durduruldu

İçişleri Bakanlığınca, FETÖ, PKK/KCK, DHKP-C ve IŞİD bağlantılı olduğu gerekçesiyle 370 derneğin faaliyeti durduruldu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "OHAL Kanunu 11. Maddesi kapsamında genel güvenlik, asayiş ve kamu düzenini korumak amacıyla 39 ilde milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen; FETÖ bağlantılı 153, PKK/KCK bağlantılı 190, DHKP-Cbağlantılı 19 ve DEAŞ bağlantılı 8, olmak üzere toplamda 370 derneğin faaliyetinin valiliklerle durdurulduğu" kaydedildi. Açıklamada, inceleme, değerlendirme çalışmalarının devam ettiği terör örgütleri ile irtibatlı tüm yapı, grup, oluşum, kurum ve kuruluşlarla mücadelenin hız kesmeden kararlılıkla devam edeceği belirtildi.

GÜNDEM ÇOCUK DERNEĞİ MÜHÜRLENİYOR

İçişleri Bakanlığı'nın kapatılmasına karar verdiği derneklerden Gündem Çocuk, şu an polis ekiplerince mühürleniyor. Dernek, çocuk gelinliğe ve çocuk istismarına karşı mücadelesi ile tatnınıyordu.

ÖHD: İYİMSER DEĞİLİZ

Evrensel'e konuşan Özgürlükçü Hukukçular Derneği (ÖHD) İstanbul Şubesi Eş Başkanı Banu Güveren, "Çağdaş Hukukçular Derneği’ni aramışlar, 'açık tutun gelip tebligatta bulunacağız’ diye. Muhtemeldir ki tüm hak ihlallerini raporlaştıran, bunun takipçisi olan ve hukuki başvurularını yapan bütün kurumlara yöneleceklerdir. Bu kurumlardan biri de tabii ki hak, hukuk ve özgürlükleri korumaya çalışan ve ezilen kesimlerin avukatlığını yapan bizlere de olacaktır. O kadar iyimser değiliz; bu karamsar tablo içerisinde bekliyorduk biz de... Elbette insanların sesini çıkarmayıp varolan her şeye evet demesi için yapılan bir faaliyet tamamen hukuksuz, tamamen evrensel ilkelerden bağımsız olarak alınan bir karar" dedi.

ÇHD MÜHÜRLENDİ

Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Ankara Şubesi’ne telefon eden, Ankara Valiliği’nin dernekler masası, tebligat yapılması için derneğin açık tutulmasını istedi. 

ÇHD'nin faaliyeti İçişleri Bakanlığı tarafından durduruldu. ÇHD Ankara şubesinin sosyal medya hesabından atılan Tweet'te 'Şubemizin önüne gelen polisler il dernekler müdürlüğünden gelecek memurları beklediklerini söylüyorlar.' denildi. ÇHD Genel Merkezi'nde mühürleme işleme yapılırken, dernek mücadeleden vazgeçmeyeceğini duyurdu.

İlgili Haberler

Güncel

TSK'dan Sincar'a operasyon

Güncel

Keçiören Belediyesi'nden 'ABD' kararı

Güncel

Uşak'ta iş cinayeti!

Güncel

Katar Emiri Al Sani'den 'Türkiye'ye yatırım' açıklaması

Güncel

Selahattin Demirtaş'tan yeni fotoğraf

Güncel

'Cesur'lar ülkesi: Bomba imha uzmanından skandal müdahale

Güncel

Dolarını bozdurana 2 aylık ücretsiz gazete aboneliği

Güncel

20 gün önce Erzurum'a atanan savcı 'Bylock'tan tutuklandı

Güncel

TSK'ya ait savaş uçakları Şengal'i bombaladı

Güncel

Yılmaz Polat | Bilal Erdoğan, Ensar-Türken, Tansu Çiller ABD'deki mal varlığını elden çıkarmalı

Güncel

Yine sağlıkta şiddet! Hastasına öncelik tanınmayınca yumruk attı

Güncel

Erciyes Üniversitesi'nden 'köpek katliamı' iddialarına ilişkin açıklama