unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Olağanüstü önlemler açıklandı: 'TBMM Beyaz Saray gibi korunacak'

15 Temmuz darbe girişimi sırasında bombalanan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) olağanüstü güvenlik önlemleri ile korunacak.

Meclis’in yeni güvenlik önlemlerini TBMM İdare Amiri Salim Uslu açıkladı.

Yeni güvenlik önlemlerine ilk önce kapılardan başlanacak. 15 Temmuz gecesi yaşananları anımsatan Uslu, bombalı saldırıların havadan olduğunu, incelemelere ise kapılardan başladıklarını söyledi.

"YOL KESİCİLER, SİNYAL BOZUCULAR..." 

Uslu şöyle dedi: “İncelemelere kapılardan başladık. Sığınaklarda incelemeler yaptık, gördüğümüz eksiklikleri giderme konusunda çalışma yaptım. Var olan sığınaklar var sığınak olarak kullanılacak noktalar var değişiklikler için mühendisler çalışma yapıyorlar. Kapılarda yine hem anti trafik yerine anti terör amaçlı yol kesiciler koyacağız. 20 metre ötesine mantarlar koyacağız. Geçiş sırasında araçları durduracak çalışmalar yapacağız. Duvarlar çitler kitlesel eylemler içindir, hava saldırısıyla karşı karşıya kaldık. Bu gerçeği biliyoruz, buna karşılık olarak Türkiye'nin sorunudur. Devletin en tepesinde bulunanlar Ankara'nın önemli binaları Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı ve Meclis gelmektedir. Buralarda ya radar sinyal bozucu ya da omuzda taşınan stinger füzeler bazı tedbirler alınması gerekiyor. Bunlar bizim dışımızdaki olaylar, bunun dışında çıkan haberler doğru değildir.'

"BEYAZ SARAY NASIL KORUNUYORSA..."

Yeni güvenlik önlemleri ile ilgili uzmanların çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Salim Uslu, “Nasıl korunacağımız kısmında değerlendirilecek uzmanlık isteyen konulardır. Washington'da Ulusal Meclis ya da Beyaz Saray nasıl korunuyorsa öyle korunacak' diye konuştu.

Uslu şöyle devam etti: “Meclis’te 21 tane oda var sığınak olarak. İhtiyaç olmadığı için kullanımı farklılaşmış. Bütün Ankara'yı hava saldırısına karşı korumak için sistem geliştirilmesi lazım. Böyle bir ihtiyaç var bu gözüküyor. Bir ya da en az iki tane toplantı salonu olması gerekiyor sığınakta. Bu saldırılar hep hava sahası olmayabilir kimyasal da olabilir buna karşı da önlem almak gerekir. Bazı uzmanlık gerektiren konularda uzman davet edilebilir uzman çalışması yapılabilir, radar sinyal bozucu koyacaksanız Meclis'in olacaksa o konuda ihtisası olan uzmana ihtiyaç vardır o alınır ya da çağrılır. O günkü ihtiyaçlarımızı belirledik, normalleşme çabasını da sürdürüyoruz.'

 Çok Okunanlar

'Adnan Oktar'ın isteyip de elde edemediği tek kadın benim'

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

Merdan Yanardağ'dan kritik 15 Temmuz yorumu

Sayın Başkan...

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

İlgili Haberler

Güncel

Kayıp engelli kıza cinsel saldırı iddiasına 9 gözaltı

Güncel

Aksaray'da iş cinayeti

Güncel

Aydın'da ambulans ile kamyonet çarpıştı: Yaralılar var

Güncel

Tetikçi Tezcan: Nefes alamayacaksınız, göreceksiniz!

Güncel

Muhtar, belediye başkanın eşi ve CHP İlçe Başkanı'nı vurdu

Güncel

İstanbul Üniversitesi'nden 'Botanik Bahçesi' açıklaması

Güncel

Kadınlara cinsel organını gösteren adam: Hacıyım

Güncel

Eren Erdem hakkında 6 bin sayfadan oluşan dosya hazırlandı!

Güncel

MİT Müsteşarını ifadeye çağıran eski başsavcıya hapis cezası

Güncel

Deniz Çakır'dan Mustafa Ceceli'ye sert sözler

Güncel

İki çocuğuna cinsel istismarda bulunan şahsa, 'iyi hal' indirimi

Güncel

Sokak ortasında 69 yaşındaki kadına cinsel saldırıda bulundu