unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Öldürülen İSPARK görevlisinin cenazesinde isyan

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la da akraba olan Yanık ailesinin Kasımpaşa Kulaksız'daki evinde yas vardı. Evin önünde taziyeleri kabul eden Necmettin Yanık'ın ağabeyi Muzaffer Yanık, ceza yasalarından şikayet ederek, "Bu memleket bu kanunlarla beraber yürümez. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı" dedi.

Cezaların yetersiz olduğunu söyleyen acılı ağabey, "Polis teslim ediyor bunları, bir tarafta içeriden anında dışarı bırakıyorlar. Kendi çocuklarına olsa bırakırlar mı, "Lütfen başımızdakiler bunların hesaplarını güzel yapsın" diye konuştu.

CENAZE KASIMPAŞA'DA 
Necmettin Yanık'ın cenazesi gece boyu evinde kaldı. Sabah cenaze dualarla evden çıkarıldı. Evin önünde helallik alındı. Ardından cenaze namazının kılınması için Kasımpaşa Cami-i Kebir Büyük Camisi'ne götürüldü.DAR AĞACINDA SALLANDIRACAKSIN
Rize Güneysulu Yanık ailesini bu acılı günlerinde yalnız bırakmayan Sanatçı İsmail Türüt de camideydi. Aileye taziyede bulunun Türüt, "İki ağabeyi de çok eski dostumdur. Kendisini de bir iki defa da gördüm" dedi. Olayın akıl almaz olduğunu söyleyen Türüt, "Bu tip adamların idam olması lazım. Veyahutta müebbet olması lazım. Ne demek yani 10 lira için suçsuz adamı çekip vuracaksın. Kolay mı bu iş? Ne günahı var bu çocuğun ? Devletin belirlemiş olduğu bir ücreti istiyor. Sen ona mermi atıyorsun. Bunun karşılığı idam olmalıdır. 10 sene, 5 sene ne münasebet? Böyle adamları dar ağacında sallandıracaksın" diye konuştu.

MESLEKTAŞLARI OMUZLADI

Necmettin Yanık'ın yüzlerce mesai arkadaşı da cenaze için camideydi. Görev başında giydikleri kıyafetlerde camiye gelen İSPARK görevlileri de Yanık ailesine tek tek taziyede bulundu. Yanık için öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındı. Ardından da helallik alındı. Kızları ve eşi tabutu başında gözyaşı döktü. Necmettin Yanık'in cenazesi meslektaşlarının omuzlarında camiden çıkarılıp cenaze aracına konuldu. Yanık'ın cenazesi Kulaksız mezarlığında toprağa verildi.

 

Arkadaşları öldürülen İspark görevlisi için olay yerinde eylem yaptı

İSPARK görevlisi yaklaşık 500 kişi, meslektaşları Necmettin Yanık'ın öldürüldüğü otoparkta eylem yaptı. 

İSPARK görevlisi yaklaşık 500 kişi, saat 12.00'da meslektaşları Necmettin Yanık'ın öldürüldüğü Beyoğlu'ndaki otoparkta toplandı. Ellerinde Yanık'ın fotoğraflarının bulunduğu grup, "Necmettin'e uzanan eller kırılsın" şeklinde slogan attı. 

"İŞ GÜVENLİĞİNİN SAĞLANMASINI İSTİYORUZ"
Grup adına basın açıklaması yapan Hak-İş'e bağlı Hizmet İş Sendikası 8 Nolu Şube Başkanı Taner Duran, "Meydanlarda çalışanlara yönelik şiddetin sorumlusunun yalnızca şiddeti uygulayanlar değil; şiddete sessiz kalan, gereğini yapmayan, korumaya yönelik tedbirleri almayan yetkililerin de sorumluluğu olduğunu düşünüyoruz. Sosyal devletin birinci görevi, bizim de en doğal hakkımız olan çalışma ortamında korkmadan, huzurluca çalışabileceğimiz can ve iş güvenliğinin sağlanmasını istiyoruz" dedi. 

CAMİYE YÜRÜDÜLER
Basın açıklamasının ardından grup yürüyerek Necmettin Yanık'ın son yolculuğuna uğurlanacağı Kasımpaşa Merkez Camii'ne gitti.Çok Okunanlar

Can Ataklı'dan çok konuşulacak Baykal iddiası

Hulusi Akar'dan skandal hata

Merdan Yanardağ: Metiner'le olmuyor, Mehmet Uçum gibi isimlere ihtiyaçları var

Mehmet Görmez'in adını vermekten kaçındığı tarikat lideri kim?

'Cemaat ve tarikatları 'sıra bizde' korkusu sardı'

İlgili Haberler

Yaşam

Ahu Tuğba da kedicik miydi? İşte o fotoğrafın hikayesi!

Yaşam

Süper Loto çekiliş sonucu açıklandı

Yaşam

Hava kirliliği, obezite ve diyabet oranını arttırıyor....

Yaşam

100 yaşındaki Eileen, uzun yaşamın sırrını paylaştı

Yaşam

Munzur'un kızları şampiyona için İtalya sularında

Yaşam

Bir zehirlenme vakası da Manisa'dan: 104 işçi hastaneye kaldırıldı!

Yaşam

Mustafa Ceceli, İntizar'dan korunma talebinde bulundu!

Yaşam

Nejat İşler saldırıya uğradı!

Yaşam

Çocuk parklarına 24 saat kameralı gözetim

Yaşam

Antalya'da kadın cinayeti!

Yaşam

CHP'den hayvanları korumak için kanun teklifi

Yaşam

Adana'da sıcaklık rekora koşuyor