unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Orgeneral Huduti’nin avukat oğlu: Masum bir insanın şerefi zedeleniyor

Avukat Oktay Huduti, babasının darbe girişimiyle bir ilgisinin olmadığını söyledi.

15 Temmuz günü darbe girişimi sırasında şehit olan güvenlik görevlilerine ve vatandaşlara Allah’tan rahmet dilediğini belirten Oktay Huduti, şunları söyledi:   

“Babam şu anda bu darbeye iştirak ettiği iddiasıyla tutuklu bulunuyor. Ama gerçekleri biz biliyoruz. Babam kendi birliklerini kontrol altına alabilmek için karargaha gitmiş ve karargahta maalesef emrindeki bir kısım generallerini ve subayların ona karşı yaptığı bir girişimle karşılaşmış. Tecrit etmeleri ve iletişim kanallarını kesmeye çalışmaları gibi eylemlerle karşılaşmış. Zaten evden çıktığı andan itibaren bu kişiler kendisine eşlik etmeye başlamış. Onun yapmaya çalıştığı tek şey bütün birliklerini kontrol altında tutmaya çalışmaktır. Sadece Malatya’daki değil 17 şehirdeki ağır silahları, teçhizatları, savaş helikopterleri olan bir birliği kontrol altında tutup kanunsuz emirlere uymamalarını sağlamaya çalışmak için gitmiş.'

Bu konuda görüşme kayıtları olduğunu söyleyen Oktay Huduti, “Mutlaka yaptığı şey; durum hakkında bilgi vermeye ve onların emirlerini almaya çalışmak için, kendi ana ast birliklerini aramak ve daha sonra da sırasıyla Kara Kuvvetleri Komutanlığı ile Genelkurmay Başkanlığını aramaktı. Diğer ordu komutanlarını da defalarca kez aramış… Bu kayıtların çıkacağını, dosyaya gireceğini umuyoruz' dedi.

Orgeneral Adem Hududi’nin bu görüşme kayıtlarının ortaya çıkmasıyla masumiyetinin ortaya çıkacağını belirten oğlu avukat Oktay Huduti, “Yargıya güveniyoruz. Türk adaletinin eninde sonunda doğru kararı vereceğine inanıyoruz. Ancak bu süreç ne kadar kısa olursa, bizim için o kadar iyi. Masum bir insan yıpranıyor onuru şerefi zedeleniyor' diye konuştu.

PAŞALAR SUÇLAMALARI İNKAR ETTİ

Dün Malatya'da çıkarıldıkları mahkemece tutuklanan 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti ile birlikte 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Avni Angun, 7. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Emin Ayık, 2. Ordu İdari Kurmay Yarbaşkanı Tuğgeneral Mustafa Serdar Sevgili’nin ve diğer rütbeli askerlerin ifadelerinde suçlamaları kabul etmedikleri öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti verdiği ifadesinde Gülen Cemaati'yle hiçbir şekilde bağlantısının olmadığını savunarak her zaman Gülen Cemaati'ne karşı mücadele verdiğini ve hiçbir şekilde darbe girişiminde bulunmadığını iddia etti.

Darbeci askerlerin hazırladığı öne sürülen 'darbe sonrası TSK’daki atamaların listesi' ile hiçbir ilgisinin olmadığını ileri süren Huduti ile birlikte tutuklanan diğer 7 rütbeli askerin de aynı şekilde Gülen Cemaati'yle hiçbir bağlantılarının bulunmadığını iddia ettikleri öğrenildi.

Gülen Cemaati ile bağlantılarının olmadığını iddia etse de mahkeme Huduti ile diğer 6 rütbeli askerin tutuklanmasına karar vermişti.

 Çok Okunanlar

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

CHP'li Aksünger: Muharrem Bey'in sonuç monuç aldığı yok

Merdan Yanardağ'dan Muharrem İnce'ye kritik soru

Teknosa'da işler böyle yürüyor!

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

İlgili Haberler

Güncel

Bir banka emekçisi daha yaşamını yitirdi: Satış baskısı, mobbing...

Güncel

THY uçağı İstanbul'a geri dönmek zorunda kaldı

Güncel

Kuş sürüsüne giren THY uçağı havada tur attı

Güncel

Kütahya'da silahlı çatışma: 2 yaralı

Güncel

Adnan Oktar'ın 13 saattir ifadesi alınıyor: Akıl sağlığım yerinde

Güncel

Adnan Oktar davasında flaş gelişme: Ünlü oyuncunun yeğeni gözaltına alındı

Güncel

Çarşafla bir günde 22 teneke zeytinyağı çaldılar

Güncel

Akseki halkının mücadelesi devam ediyor: Mermer ocağı istemiyoruz

Güncel

Torba yasada bedelli dışında 3 sürpriz madde daha!

Güncel

Tokat'ta kaybolan kız çocuğunu arama çalışmalarına ara verildi

Güncel

İstanbul'da narkotik operasyonu

Güncel

TEM'de kaza: Trafik kilitlendi!