Çok Okunanlar

'Şarkıcı'dan Fatih Portakal'a tehdit: Seni elime bir verseler...

Bakan 'düzeltti': Makarna ve kömür dağıtmıyoruz, nakit dağıtıyoruz

Canan Karatay: Yüzde bin 500 kanıtlandı kanser yapıyor

İşte CHP'nin belediye başkan adayları!

CHP lideri Kılıçdaroğlu'na hakaret eden Süleyman Soylu tazminat ödeyecek!

Özgecan Parkı'nda balerin heykelleri kaldırıldı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde belediye tarafından yaptırılan Özgecan Aslan Parkı'ndaki 4 balerin heykeli kaldırıldı. Heykellerin müstehcen bulunduğu yönünde iddialar gündeme gelirken, Fethiye Belediye Başkanı ise heykellerin Özgecan Anıtı'nı gölgede bıraktığı gerekçesiyle kaldırıldığını açıkladı.

Mersin'in Tarsus İlçesi'nde geçen yıl 11 Şubat'ta eve gitmek için bindiği dolmuşun şoförü tarafından vahşice öldürülen Özgecan Aslan'ın adı, Fethiye Belediyesi tarafından 2'nci Etap Sahil Bandı'nda yapımı devam eden parka verildi. Kadına şiddetin sembollerle anlatıldığı, başının üzerinden anka kuşu havalanan kadın figürünün yer aldığı 5 metre boyunda Özgecan Aslan Anıtı'nın da bulunduğu parka, dün saat 15.00 sıralarında polyesterden yapılma 4 balerin heykeli belediye ekipleri tarafından yerleştirildi.

ozgecan-parki039ndaki-heykel-039bacaklari-acik039-denilerek-vincle-kaldirildi.jpg

Bir çok kişinin balerin heykelleriyle fotoğraf çektirip sosyal medyada yayınlaması üzerine heykeller birkaç saat sonra vinçle kaldırıldı. Heykellerin müstehcen olduğu için kaldırıldığı iddiaları ortaya atılırken, Fethiye Belediye Başkanı DP'li Behçet Saatcı, dün öğle saatlerinde parka yerleştirildikten sonra akşam saatlerinde vinçle kaldırılan balerin heykelleri ile ilgili konuştu.

ozgecan-parki-nda-bacaklari-acikta-olan-heykeller-vincle-kaldirildi-119288-1.jpg

Balerin heykellerinin müstehcen olduğu gerekçesiyle kaldırıldığı iddialarını yalanlayan Başkan Saatcı, sosyal medyada yazılanların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Balerin heykellerinin Özgecan Aslan Anıtı'nı gölgelediği için kaldırıldığını vurgulayan Başkan Saatcı, "Balerinler Özgecan Anıtı'nın 3- 4 katı büyüklüğünde devasa şeyler oldu. 4 köşeye de konunca anıtın özelliği ortadan kalktı. Olay tamamıyla bu" dedi.

'MÜSTEHCEN' DİYEN SAPIK RUH'

Arkasındaki anıtı gösteren Başkan Saatcı, "Ona 'müstehcen' diyen sapık ruh, Özgecan Anıtı'na bakınca da 'müstehcen' der o zaman. Böyle bir şey olabilir mi? İnsan kendini nasıl görüyorsa karşısındakini de öyle görür. Bu tamamıyla Özgecan Anıtı'nın ön plana çıkması için verilmiş bir karardır. Bu anıta bir emek verildi. Anıtın balerinlerle gölgede kalmasına müsaade etmedik hepsi bu. Balerinler Fethiye'de başka bir parkta kullanılacak" diye konuştu.

 

İlgili Haberler

Güncel

İstanbul'da Sarı Yelek eylemi

Güncel

İşkenceye maruz kalan papağandan iyi haber

Güncel

Keşan'da okullar yarın tatil

Güncel

BUDO seferleri iptal edildi

Güncel

Beşiktaş formasını çiğneyen din öğretmeni istifa etti

Güncel

İstanbul Havalimanı'na taşınma kararı ertelendi

Güncel

Şule Çet davasında flaş gelişme!

Güncel

Kızılay'a atanan kayyum iptal edildi

Güncel

Bu resme bakmak kalp durdurdu

Güncel

Meteoroloji uyardı, Bodrum teyakkuza geçti

Güncel

Ülkeye kaçak yollarla sokulan hayvanlar ihale ile satılamayacak

Güncel

Roma döneminden kalma surlar malzeme deposu oldu