unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Patlama sonrası hükümetten ilk açıklama

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş İstanbul Beyoğlu’ndaki canlı bomba saldırısı sonrası, “Ne yaparlarsa yapsınlar, teröre alışmayacağız. Terör karşısında geri adım atmayacağız. İnşallah yollarda, çarşılarda, pazarlarda günlük hayatımızı devam ettireceğiz' dedi.

KÖPRÜLER YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Kurtulmuş şöyle konuştu, "Hükümetimiz bir reform hükümeti olarak reform paketini ortaya koydu. Ekonomide dönüşüm paketini ortaya koyduk. AB sürecindeki atılacak reform adımları ortaya koyuldu. Hukuk alanında yeni anayasadan birçok alana kadar hangi adımlar atılacağını ortaya koyduk. Bu hükümet sizin oylarınızla bir reform hükümeti olarak yola çıktı ve 'Sen misin Türkiye'de halkın desteğini almış olan bu kadar güçlü hükümet. Bu reform sürecine devam edeceksiniz' deyip bu terör saldırıları dört bir koldan arttırıldı. Ne yaparlarsa yapsınlar, biz milletimizin verdiği sorumluluktan asla kaçmayacağız. Ekonomik ve siyasi istikrarrın sağlanması için bütün bu reformlarımıza devam edeceğiz. Biz terörle mücadelemize sonuna kadar devam ediyoruz. Zannediyorlar ki bir gevşeme olur. Bu konuda hiçbir gevşeme olmayacak. Sonuna kadar bu mücadeleye devam edeceğiz. 

Bütün bu terör saldırıları ortasında iki hafta önce çok güzel bir tablo vardı. Geçen gün de uçakta giderken çok güzel şekilde pırıl pırıl, üçüncü gerdanlık gibi İstanbul'da pırıldayan 3. Köprü'nün son kaynakları cumhurbaşkanımız ve başbakanımız tarafından yapıldı. Ne yaparlarsa yapsınlar, köprülerimizi de yapacağız, yolalrımızı da yapacağız, fabrikalarımızı da yapacağız. Ne yaparlarsa yapsınlar yolumuza devam edeceğiz. Terör bizim bunları yapmamızı istemiyorlar mı? Onlara inat yapacağız" diye konuştu.

"AMASIZ FAKATSIZ..."

'Terörle mücadele’nin devam edeceğini vurgulayan Kurtulmuş şöyle konuştu: “Hain planı uygulamaya çalışıyorlar. Bu millet terörün yapmak istediklerinin hiçbirisine prim vermeyecek, kadim, ezeli kardeşliğini inşallah ebedi hale getirecek, kıyamete kadar bu topraklarda birlikte, barış içinde yaşayacaktır.(…) Amasız, fakatsız, tereddüt etmeden, herkesi, bu şiddet olaylarına, terör olaylarına, sadece terörü yapan kişilere değil onlara bunları yaptıran bütün karanlık odaklara karşı da yekvücut durmaya, tek bir yumruk halinde olmaya davet ediyoruz.'

HDP'YE ÇAĞRI

Bütün partilere, özellikle demokrasi karşısında sınav veren HDP'ye bir kere daha buradan çağrıda bulunuyorum. Gün bugündür. Terör örgütünün arkasındaki mahiyet tam manasıyla ortaya çıkmadan, hemen, derhal, hiçbir şekilde 'ama, fakat' demeden bu terörü yapan katilleri, canileri, hainleri ve arkasındaki karanlık odakları telin edin, lanetleyin, görüşünüzü ortaya koyun.Çok Okunanlar

'Adnan Oktar'ın isteyip de elde edemediği tek kadın benim'

Merdan Yanardağ'dan kritik 15 Temmuz yorumu

Sayın Başkan...

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

Hakan Şükür'den tepki çeken 15 Temmuz mesajı

İlgili Haberler

Politika

Emekçiler zam beklerken vekillere 'kıyak' düzenlemesi yapıldı

Politika

Bülent Tezcan'dan Muharrem İnce açıklaması

Politika

Erdoğan Trump'la Suriye'yi konuştu

Politika

Adnan Oktar operasyonunda ünlü gömlekçi gözaltına alındı

Politika

Mahir Ünal'dan 'OHAL' ve '20 Temmuz' açıklaması

Politika

Muharrem İnce'den Erdoğan'a 'damat' tepkisi

Politika

CHP'den önemli iddia: AKP 2018'de...

Politika

Erdoğan ülkeyi bir aile şirketi gibi yönetmek istiyor

Politika

Torbalı'da orman yangını: 45 hektarlık alan kül oldu

Politika

İstanbul'da eski eş dehşeti: 13 yerinden bıçakladı

Politika

CHP'li Torun: AKP, 2018'de bütün seçim defterlerini kapatacak

Politika

İşte Sedat Peker'in beraat kararının gerekçesi