Çok Okunanlar

'Hanımefendi danışmanı'ndan Atatürk düşmanına: 'Yanındayız kardeşim'

Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye boykot çağrısı

'İstanbul'un AKP adayı artık belli'

Diyanet'in skandalları bitmiyor! Atatürk'e ağır gönderme

Mansur Yavaş, adaylığına ilişkin 'doğru haberi' paylaştı

Perinçek: 15 Temmuz'da ABD- Türkiye savaştı

Konyaaltı Belediyesi'nin Cam Piramit'te düzenlediği kitap fuarında kitaplarını imzalamak için katılan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, öncesinde Düden Salonu'nda söyleşiye katıldı.

ABD'nin Türkiye'nin bölünmesi ve borç batağına saplanması için uğraştığını iddia eden Perinçek, Türkiye'nin 2014 yılına kadar böyle geldiğini söyledi. Perinçek, bu tarihten itibaren Silivri duvarının yıkılmasıyla, FETÖ'nün hapse attığı aydınların özgürleşmesiyle FETÖ'nün üzerine gidildiğini kaydetti. Ardından PKK'nın üzerine silahla gidildiğini vurgulayan Doğu Perinçek, ABD'nin bu sürece darbeyle cevap verdiğini söyledi. Perinçek, "Türkiye 15 Temmuz darbe girişimiyle gladyo ile tanıştı. ABD tarafından ordumuza yerleştirilen Fethullahçı gladyolarla karşılaştık. O gece, 15 Temmuz'da ABD- Türkiye savaşı oldu. Bu süreç içerisinde Türkiye'ye dostlarını keşfetti" diye konuştu. 

SURİYE İLE İŞBİRLİĞİ GÜNDEMDE
Türkiye'nin Asya'da nefes aldığını kaydeden Doğu Perinçek, Türkiye ekonomisinin Avrasya'da soluk aldığını söyledi. Yıllardan beri bunu anlattıklarını belirten Perinçek, Türkiye'nin enerjisini komşularından ve Batı Asya ülkelerinden aldığını kaydetti. ABD'nin PKK ve PYD'ye desteklediğini ileri süren Perinçek, şöyle devam etti: 
"ABD, PKK ve PYD'yi kara gücü olarak görüyor ve bunlara silah veriyor. PKK ve IŞİD'e karşı Türkiye son dönemde Suriye, Rusya, Irak ve İran'la işbirliği yapıyor. Özgür, bağımsız Türkiye kararımıza batı, bize 'Atatürk, Kemalizm yasak' diyordu. Türkiye önemli bir eşiğe geldi. Yaşadığımız süreçte Türkiye Atlantik sistemden kopuyor. Türkiye, PKK ve FETÖ'yü eziyor, ama arkasında ABD çıkıyor. Türkiye buna boyun eğemezdi. Cumhuriyet var, Atatürk var. Türkiye'nin dinamikleri önümüzü tayin ediyor. Suriye ile işbirliği Türkiye'nin gündemindedir. Bu süreç sancılı bir süreç. Kolay olmadığını 15 Temmuz'da gördük." 

15 TEMMUZ'DA GLADYO EZİLDİ
Doğu Perinçek, Mustafa Kemal'e bağlı askerlerin 15 Temmuz'da gladyoyu ezdiğini, darbe girişimini yapanların Türk ordusu olmadığını savundu. ABD'ye 'ülkemizi bölemezsin ve vatanımı yıkamazsın' dediklerini kaydeden Doğu Perinçek, şöyle konuştu: "15 Temmuz'dan sonra demokrasi mitingleri adı altında on binler sokağa döküldü. Onlara şüphe ile bakıldı. O insanlar 'Bağımsızlık kayıt şartsız milletindir' dedi. MHP ve AKP oy verenler ABD'ye kafa tuttu. Yeni Türkiye'nin manzarası bu. Kafamızdaki hurafeleri silip gerçeklere bakacağız. Türkiye Avrasya sistemindeki yerini almaya başladı. Asya çağına girdik. Asya çağının öncü ülkelerinden biri olacağız. Avrupa ve Atlantik çağı bitti. Artık Avrasya çağı var."

Perincek, söyleşinin ardından kitaplarını imzaladı.

İlgili Haberler

Politika

'Avrupa ordusu kurmaya çalışmıyoruz'

Politika

Selahattin Demirtaş: Yargılandığım davalar ve isnatlar tümden çökmüştür

Politika

İhraç edilen Öztürk Yılmaz'dan ilk açıklama: Millet affetmez

Politika

HDP'li Ahmet Şık: Elinizde kalanın adına devlet değil çete denir

Politika

Öztürk Yılmaz CHP'den ihraç edildi

Politika

Kararlarını bağlayıcı bulmadığını söyleyen Erdoğan, AİHM'e neden başvurmuştu?

Politika

Buldan: AİHM'in Demirtaş kararına derhal uyulsun

Politika

Erdoğan'dan AİHM'in kararına tepki: Bizi bağlamaz

Politika

Kılıçdaroğlu: Gezide bu ülkenin gençleri bir diktatöre diz çöktürdüler

Politika

CHP'den AİHM'in Demirtaş kararıyla ilgili açıklama

Politika

MHP tehditler yağdıran adayına sahip çıktı

Politika

Adalet Bakanı'ndan 'Demirtaş' açıklaması