darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

Beyaz Saray'dan sert Türkiye açıklaması!

Perinçek hayranıyım diyen yargıç, FETÖ'den tutuklandı

Aydınlık gazetesi yazarı Hikmet Çiçek, Karadeniz Ereğlisi'nde yargıç olan Zeynep Keleş'in "Ben sol görüşlü bir insanım. Hatta Doğu Perinçek hayranıyım" demesine rağmen FETÖ'den tutuklandığını yazdı.

Çiçek olayla ilgili şunları aktardı:

"Adı Zeynep Keleş. 32 yaşında. Trabzon Yomralı. Kocaeli Hukuk Fakültesi mezunu. Karadeniz Ereğlisi’nde yargıç. Zeynep Keleş, 16 Temmuz 2016 tarihli HSYK 2. Dairesi kararıyla görevden uzaklaştırıldı, aynı günlü HSYK 3. Dairesi’nin soruşturma izni verilmesine ilişkin kararı ile hakkında soruşturma başlatıldı. Keleş, gözaltına alındıktan 3 gün sonra 19 Temmuz 2016 tarihinde düzenlenen, içeriği 'gizlilik kararı’ nedeniyle bilinmeyen Emniyet Genel Müdürlüğü raporu ile “cemaatçi' diye fişlendi. Savcılık ve hakimlik bu rapora göre hüküm kurdu. 21 Temmuz günü tutuklandı. Şimdi Ankara Sincan Cezaevi’nde. Zeynep Keleş’in avukatı, aynı zamanda Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in de avukatı olan Mehmet Nuri Aytekin.

Zeynep Keleş’in bütün ailesi CHP’li, solcu bir aile olarak biliniyor. Sapanca’da ikamet ediyorlar. Amcası Ecevit Keleş, CHP’den belediye başkanlığı ve milletvekili adayı oldu.

DOĞU PERİNÇEK HAYRANIYIM

Zonguldak’ta Savcı Onur Özlü soruyor:

'Bu yapılanmanın illegal bir yapılanma olduğunu fark etmediniz mi? Ettiyseniz ne zaman fark ettiniz?'

Yanıt:

“Ben F tipi yapılanmanın illegal bir yapılanma olduğunu lise çağından beri bilmekteyim. Kendi deneyimlerimle bu yapılanmanın meslek sınavlarında soru çalıp kendi yandaşlarına verdiğini ve çeşitli devlet kurumlarına sızdıklarını, yetiştirdikleri öğrencilerin adeta beyinlerini yıkayıp kendi illegal amaçları için kullandıklarını çok önceden beri çevremdeki insanlara söylemekteyim. Bu yapı da zaten meslek ve okul hayatımda beni dışlamıştı.

Ben sol görüşlü bir insanım. Hatta Doğu Perinçek hayranıyım. Benim bu yapılanmayla hiçbir ilgim olmadığı gibi, dünya ve siyasi görüşüm taban tabana zıttır.'

CUMHURİYET OKURDUM AMA...

'Üniversitede okuduğum sırada Cumhuriyet gazetesi okurdum. Ergenekon davasından sonra Cumhuriyet gazetesinin kadim çizgisinden kayıp cemaate yakınlaştığını düşündüğüm için Aydınlık gazetesi okumaya başladım.'

HAKİM O TAŞI KALDIRAMADI

Zeynep Keleş, Zonguldak Sulh Ceza hakimliği karşısında şunları söylüyor:

'32 yıldır Atatürk ilke ve inkılaplarından şaşmadım. Ne vatanıma ne ülkeme ne de üzerimde 6 yıldır taşıdığım cübbeme ihanet etmedim. Hiçbir tarikat ve cemaat üyesi değilim. Bu güzel ülkede bir avuç kalmış Atatürk’ün laiklik anlayışını devam ettirmeye çalışan garip bir vatandaşım. Beni kimler cemaatçi olarak fişlemiş, bu fişleyenler kimler? Hepimiz biliyoruz ki cemaat büyük bir yapılanma. Bunu bu ülkede hakimlik yapan herkes biliyor. Bilmeyen de bir zahmet hakimlik yapmasın... Ben cemaatçi olarak fişlendiğim için utanç duyuyorum. Ben solcuyum. Zindana gireceksem solcu olduğum için girmek isterim. O zaman göğsümü gere gere beni sevenlerin karşısına çıkabilirim. Fakat beni tanımayanlara kendimi nasıl izah edeceğim. Bir deli bir kuyuya taş attı ve bu taşı çıkarmak size düştü hakim bey.'

O hakim, o taşı çıkaramadı. Zeynep Keleş’i tutukladı.

Sincan Cezaevi’ne Aydınlık gazetesi alınmıyordu. Zeynep Keleş direndi, kavga etti. Onun sayesinde şimdi Sincan’da Aydınlık okunuyor. Keleş’in avukatı Mehmet Nuri Aytekin, 14 Kasım 2016 günü yeniden tahliye talebinde bulundu. Ailesi ve sevenleri Keleş’in özgür olacağı günleri bekliyor. 'Mağduriyet edebiyatı yapılmasın' diyen yandaş basına duyurulur!"

İlgili Haberler

Güncel

Kalasların altında kalan işçi yaşamını yitirdi

Güncel

CHP İl Başkanı Dr. Kaftancıoğlu: Berberoğlu ve Erdem için adalet istiyoruz

Güncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macron ile görüştü

Güncel

Mehmet Aslantuğ ekranlara dönüyor

Güncel

Rus turistleri taşıyan yolcu uçağı Antalya'ya acil iniş yaptı

Güncel

Sanayi esnafı 'F-35'i biz yapalım' dedi sosyal medyadan yanıt geldi: Tüplü olsun

Güncel

KESK: Krizden çıkış yolu emekçilerin çıkarları gözetilerek aransın

Güncel

Adıyaman Valiliği: 3'ü dost ateşiyle kazara 4 jandarmamız şehit oldu

Güncel

Türkiye değerlendirmesi: NATO'nun doğudaki müttefiki kararsız bir partner oldu çıktı

Güncel

Çengelköy ve Kuleli'deki darbe girişimi davasında ara karar

Güncel

Tunceli Valiliği: Yangın kontrol altında, haberler gerçeği yansıtmıyor

Güncel

HDP, İmralı'ya gitmek için bakanlığa başvuracak