Çok Okunanlar

'Komünist Başkan'dan adaylık açıklaması... Bakın nereden aday oldu!

Sabahattin Önkibar canlı yayında açıkladı! CHP'nin İstanbul adayı...

Can Ataklı'dan 'Hüsnü Mahalli' tepkisi!

Kaju krizi büyüyor! Ordu ile tehdit...

Ahmet Kural'ın 10 Kasım paylaşımına Atatürk'ün sözüyle tepki

Perinçek'ten tartışma yaratacak çıkış: Erdoğan Atatürkçülüğe teslim oldu

Doğu Perinçek, Aydınlık gazetesindeki bugünkü “Topçu Kışlası yapmak AVM yapmaya benzemez' başlıklı yazısında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Gezi Parkı’nı hedef alan "Cesur olacağız. Taksim Gezi Parkı'na o tarihi eseri inşa edeceğiz. Adım atacağız, bir an önce yürüyeceğiz" şeklindeki sözlerine yanıt verdi.
 
Perinçek'in "24 Temmuz 2015 tarihinden bu yana uygulanan siyaset, BOP Eşbaşkanlığı'nın siyaseti değildir. Orada da Atatürk Devrimine teslim olmuşlardır. Tayyip Erdoğanlar, 'Ermeni Açılımı’na kalkışmışlardı, yürütemediler. Orada da Türk Devriminin birikimine boyun eğmişlerdir. Geldiğimiz yeri 20 gün önce en güzel Başbakan Binali Yıldırım özetledi: Atatürk'ün 2023 hedefine yürüyoruz" ifadelerini kullanması dikkat çekti.
 
“Beştepe'den yeni bir ferman çıktı. Taksim'de Topçu Kışlası’nı yeniden yapacaklarını ilan ettiler. Topçu Kışlası, 31 Mart gerici ayaklanmasının simgesi. 31 Mart 1909, günümüz takviminde 13 Nisan 1909'a denk düşüyor' diyen Perinçek şöyle devam etti:
 
“Tayyip Erdoğan, 'O tarihî eseri yeniden inşa edeceklerini’ belirtirken, 'cesur olacağız’ demek ihtiyacını duyuyor. Gerçekten de 'cesur olmayı’ gerektiren bir eylem. Meseleleri, tarihi eserleri korumak değil. 31 Martı gündeme getirmenin bir tek anlamı var: Türkiye'yi yaratan devrimci birikimle hesaplaşmak. Bu durumda Tayyip Erdoğan kendisi açısından çok tehlikeli bir işe kalkışıyor. Hatta tehlikeli nitelemesi bile yetersiz, bir tür intihar. İntiharlar hep tereddütlü vakalardır. Karar vermek kolay değil.'
 
 
"Tayyip Erdoğanların Yeni Anayasa girişimi de Türk Devrimi kayasına çarpmıştır. ABD'den aldıkları bu görevi beceremediler, bundan sonra da becerme şansları yoktur' diyen Perinçek yazısını şöyle sürdürdü:
 
“Tayyip Erdoğanların son iki yılına bakarsak, Atatürk'e teslim olma sürecine girmişlerdir. ABD'nin savaş takvimini uygulamaları için iktidar koltuklarına oturtulmuşlardı. Ama daha iktidara gelmelerinden dört ay sonra 1 Mart 2003 günü kendi çoğunlukta bulundukları Meclisten ABD Tezkeresini geçiremediler. Atatürk'le hesaplaşmanın parmak sayısıyla olmadığını o gün anlamış olmaları gerekirdi. Tayyip Erdoğanlar, birlikte ABD kumpası yaptıkları Fethullah Terör Örgütünü Cumhuriyet Devriminin elinden kurtaramadılar. Tayyip Erdoğanlar, ABD'nin Kürt Açılımı planındaki rollerini de yürütemediler. 24 Temmuz 2015 tarihinden bu yana uygulanan siyaset, BOP Eşbaşkanlığı'nın siyaseti değildir. Orada da Atatürk Devrimine teslim olmuşlardır. Tayyip Erdoğanlar, 'Ermeni Açılımı’na kalkışmışlardı, yürütemediler. Orada da Türk Devriminin birikimine boyun eğmişlerdir. Geldiğimiz yeri 20 gün önce en güzel Başbakan Binali Yıldırım özetledi: Atatürk'ün 2023 hedefine yürüyoruz. Yeni hükümet kurulurken yapılan bu açıklama, Tayip Erdoğanların Atatürk Devrimine teslim olduğunu ifade ediyor. Atatürk Devriminin gücü önünde dize gelmişlerdir. Türk Devriminin gücünü kendi tecrübeleriyle anlamış olmaları gerekir. Özetlersek, Topçu Kışlasını yapmaya kalkışmak, AVM yapmaya benzemez.'

İlgili Haberler

Politika

HDP'li Kürkçü'den Demirtaş açıklaması

Politika

'Kaşıkçı cinayetiyle ilgili tutuklanan 18 kişinin hapiste olmadığına dair rivayetler var'

Politika

İyi Parti'den Mansur Yavaş açıklaması

Politika

3. Havalimanında ölümler devam ederken HDP'li vekilin önergesi iade edildi

Politika

Açlık grevindeki HDP'li Güven'den açıklama

Politika

TÜBİTAK'ta 5 yılda yüzlerce ihraç

Politika

İHD: Muhabirden muhbir çıkmaz

Politika

Kılıçdaroğlu ile Akşener'den ittifak görüşmesi

Politika

Çavuşoğlu'ndan Fransız bakana tepki: Paranın gözü kör olsun

Politika

Bakan Akar, Hakkari'deki patlamanın nedenini açıkladı

Politika

Pakistan: Atatürk modern İslam dünyasındaki en büyük Müslümandı

Politika

NATO'dan Türkiye açıklaması