darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Erdoğan: Ak Parti, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin temsilcisidir

Candaş Tolga Işık'ın iddiasını Emniyet yalanladı: Haber yalan mı?

Yemen'de 40 çocuğu öldüren bombanın hangi ülkeden geldiği ortaya çıktı

Genel müdürden Garanti Bankası çalışanlarına 'ekonomi' maili: Sır saklama yükümlülüklerimiz...

PKK'dan partilere ittifak önerisi

PKK'nin Kandil'deki liderlerinden Mustafa Karasu, "Türkiye’de seçimlerle mevcut faşist iktidarı geriletmek mümkün değildir" dedi ve "CHP içindeki demokratik eğilimlere, ÖDP, EMEP, SDP ve başka siyasal partilere, antikapitalist Müslümanlara ve Alevilere, gerçekten demokratik Türkiye isteyen aydınlar dahil tüm demokrasi kesimlerine" demokrasi bloğu önerdi.

PKK'nın Avrupa'daki yayın organı Yeni Özgür Politika gazetesine yazan Karasu, "demokrasi bloku bu süreçte oluşturulmayacak da ne zaman oluşturulacaktır? Bu soruyu her demokratın, her devrimcinin kendisine sorması gerekmektedir. Türkiye’de seçimlerle mevcut faşist iktidarı geriletmek mümkün değildir" dedikten sonra formül olarak şunu önerdi:

"Demokrasi bloğu oluşturmada katı olmamak gerekir. Şu anda AKP faşizmi ve onun müttefiklerinin yenilgiye uğratılarak başarısız kılınması temel görevdir. Kürt Halk Önderi mevcut durumda esnek yaklaşımlarıyla kesinlikle bir demokrasi blokunun oluşturulmasını sağlardı. CHP içindeki demokratik eğilimlere, ÖDP, EMEP, SDP ve başka siyasal partilere, antikapitalist Müslümanlara ve Alevilere, gerçekten demokratik Türkiye isteyen aydınlar dahil tüm demokrasi kesimlerine seslenerek 'asgari bir demokratik programı siz hazırlayın, biz de bunun etrafında sizlerle birlikte demokrasi mücadelesini yürütelim' derdi. Çünkü Türkiye’de hak, adalet, vicdan ölçüleri olan herkes asgari demokratik programın ne olduğunu bilir ve ortaya koyar. Böyle bir programda hiç kimse kendi özgür ve demokrasi programının olmasını bekleyemez. Kaldı ki ortak mücadele içinde her güç birbirini daha iyi tanır, önyargılar aşılır, bu da ortak mücadeleyi daha da güçlendirir. Gerçekten de Türkiye’de demokratik siyasal güçlerin, devrimci siyasal güçlerin birbirine karşı önyargıları çok fazladır."

İlgili Haberler

Politika

AKP'nin Anayasa taslağını hazırlayan isimden Berberoğlu itirafı

Politika

Erdoğan'ın yeni atama kararları Resmi Gazete'de

Politika

Mehmet Ali Güller | Gemi tartışması ve karaya oturmak

Politika

'TBMM, Rus parlamenterlerle dostluk grubu kuracak'

Politika

Kılıçdaroğlu: Kofi Annan'ı saygıyla hatırlayacağız

Politika

Bahçeli'den Erdoğan'a tebrik telefonu

Politika

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Politika

AKP'de yeni MYK belli oldu... İşte isimler

Politika

Hulusi Akar'dan Menbiç açıklaması

Politika

Beklenildiği gibi Erdoğan yeniden AKP Genel Başkanı seçildi

Politika

AKP'de 'seçim ittifakı' tüzüğe girdi

Politika

4 kişinin öldüğü olaya adı karışan vekil AKP'nin yeni MKYK'sında