Çok Okunanlar

Türkeş 'Fesli Kadir' için ne demişti?

Çorlu'da öğrencilere 'sabah namazı' dayatması

ADD Başkanı Süheyl Batum'a Fenerbahçe'den istifa çağrısı

Yandaşların 'Atatürk' yalanı bitmiyor... Gerçek saniyeler içinde ortaya çıktı!

Nagehan Alçı, AKP'nin İstanbul ve Ankara adayını açıkladı

Polislerden oluşan çete 300 bin dolarlık altın soygunu mu yaptı?

Cağaloğlu’nda 47 yıldır kuyumculuk yapan Levon Güllüoğlu, kaçakçılık şüphesiyle ofisinde arama yaptıktan sonra tüm mücevherlere el koyan 3 polisin mücevherlerinden bir kısmını çaldıklarını iddia etti. Levon Güllüoğlu’nun suç duyurusu üzerine polisler hakkında adli ve idari soruşturma açıldı. 

Hürriyet'ten Burcu Purtul Uçar'ın haberine göre, İstanbul Kaçakçılık Şube Müdürlüğü’nden 3 polis memuru, 6 Ağustos 2016’da Levon Güllüoğlu’nun sahibi olduğu Nuruosmaniye Caddesi’ndeki işyerine geldi. İşyerinde bulunan yeğeni Kaan Azuz, Bodrum’da tatil yapan Levon Güllüoğlu’nu aradı.

Güllüoğlu polislere kasayı kırmamalarını, ilk uçakla İstanbul’a geleceğini söyledi. Levon Güllüoğlu’nun iddiasına göre, polisler rutin kontrol yaptıklarını, gelmesine gerek olmadığını söyledi.

Kuşkulanan Levon Güllüoğlu 155’e ihbarda bulundu. Gelen polisler diğer polislerin kimliklerini kontrol ettikten sonra ayrıldı. Kaçakçılık Şube Müdürlüğü’nde görevli polisler mahkemeden arama ve el koyma tutanağı çıkararak işyerinin kasasını bir çilingire açtırdı. Kasadaki mücevherleri torbalara doldurduktan sonra bir markette tarttırarak ayrıldı.

İstanbul’a döndüğünde mücevherlerini görmek için Kaçakçılık Şube Müdürlüğü’ne başvuran Güllüoğlu, fotoğraflarda en değerli mücevherlerinin olmadığını gördü.

Polisler kayıp mücevherleri Kaan Azuz’a teslim ettiklerini iddia etti. Azuz ise mücevherleri almadığını söyleyince, polisler tarafından emniyete götürüldü. Kaan Azuz’un iddiasına göre polisler burada kendisini darp ederek öldürmekle tehdit etti. Mücevherleri teslim aldığına dair bir belgeyi de zorla imzalattılar.

Polislerden şikâyetçi olan Levon Güllüoğlu, şu iddialarda bulundu: “Polisler 'OHAL’den arama iznimiz var’ diyerek dükkâna gelip taşları incelemişler. Mahkemeden el koyma kararı getirip kasayı çilingire açtırmışlar. Yangından mal kaçırır gibi her şeyi torbalara doldurup çekip gitmişler. Ne sayım yapmışlar, ne düzgün tutanak tutmuşlar.'

Emniyet’e giderek 3 polis hakkında şikâyetçi olan kuyumcu Levon Güllüoğlu, şöyle isyan etti: “Kaybım 300 bin dolar civarı ama manevi değerleri çok yüksekti benim için. Beni üzen paradan çok yapılan muamele. Tezgâh kurmuş bunlar. Başkalarına da yapmışlar. Aynı ekip hem de. Alıp yerine aynı ağırlıkta daha değersiz taşlar koyuyorlarmış. Zaten voliyi vurdular. 2 yıl hapis yatsa ne olacak. Milyon dolar aldılar.'

İlgili Haberler

Güncel

ADD'den Süheyl Batum'a 'istifa et' çağrısı

Güncel

Menzilcilerden Atatürk'e hakaret videosu

Güncel

'Fesli Kadir'in yeni ziyaretçisi şaşırtmadı

Güncel

Gezi eylemlerinde 'kırmızılı kadın'a gaz sıktıran emniyet müdür yardımcısı hakkında yakalama kararı

Güncel

Lastik İş başkanını vuran işçiye darp kamerada

Güncel

Milli Piyango yılbaşı büyük ikramiyesi belli oldu

Güncel

25 öğrenci hastaneye kaldırıldı

Güncel

Bolu Dağı Tüneli'nin Ankara yönü ulaşıma kapanacak

Güncel

Anaokulu müdürü, 90 Lira istediği 5 yaşındaki öğrenciyi okuldan attı

Güncel

Trabzon'daki kaleyi istiyorlar

Güncel

Pizzaya tükürmenin cezası belli oldu

Güncel

270 köy yolu kardan kapandı