darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

Rasim Ozan Kütahyalı Askeri Savcılıkta 4 saat ne anlattı?

"Acil" koduyla askeri savcılığa çağrılan Sabah gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, Genelkurmay'dan üst düzey bir yetkilinin kendisini aradığını, hakkında çıkan haberlerle ilgili "üzüntülerini ve iyi niyetlerini"aktardığını belirtti.  Askeri savcılığa da yargılama için değil, "tanık" olarak çağrıldığını belirten Kütahyalı, "İşin aslı Genelkurmay içinde yapılan FETÖ soruşturmalarına katkı sağlamam için çağrıldığımı söylediler. Yaklaşık 4 saat boyunca çok verimli ve yararlı sohbet ettik" diye yazdı.

HAKKIMDA ÇIKAR HABERLERLE İLGİLİ ÜZÜNTÜLERİNİ İLETTİLER

Cuma günü Genelkurmay Askeri Savcılığı'na gittiğini söyleyen Rasim Ozan Kütahyalı, bugünkü köşesinde yaşananları anlattı.

"Genelkurmay'da beni çok iyi karşıladılar. Son derece sıcak ve samimi bir ortam buldum."diyen Rasim Ozan Kütahyalı, kendisi ile ilgili yapılan haberlerin Genelkurmay'ı üzdüğünü belirterek "Bu konu hakkında kopan tantanaya ve çıkan haberlere çok üzülmüşlerdi. Telefonumu kapıda bıraktığım için bana ulaşamayan bir başka Genelkurmay üst düzey yetkilisi de Nagehan'ı aramış çıkan yanlış haberlerden üzüntülerini ve iyi niyetlerini anlatmıştı..." diye yazdı.

KATKI SAĞLAMAM İÇİN ÇAĞIRDILAR

"İşin aslı Genelkurmay içinde yapılan FETÖ soruşturmalarına katkı sağlamam için çağrıldığımı söylediler. Yaklaşık 4 saat boyunca çok verimli ve yararlı sohbet ettik ve tanık olarak resmi ifademi de verdim." diyen Kütahyalı şöyle devam etti:

"Askeri savcılığın tanık olarak dinlemesi gereken diğer isimleri de sıraladım. Bu arada Genelkurmay askeri savcılığı bünyesinde FETÖ'ye karşı yapılanları da kanıtlarıyla dinleme imkanı buldum. Özellikle Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın ordumuzu FETÖ'den arındırmak konusunda yüksek seviyede duyarlı olduğuna emin oldum..."

Hulusi Akar'ın Cemaat'le mücadelesine övgüler yağdıran Kütahyalı, Akar'a güvenilmesi gerektiğini de belirtti.

Rasim Ozan Kütahyalı şunları yazdı:

"Genelkurmay ziyaretimde de Hulusi Akar'ın ordunun her kademesindeki FETÖ mensuplarının tespiti konusuna özel önem veren bir komutan olduğunu tüm kanıtlarıyla gördüm. FETÖ vesayetinin ordu içinden hortlaması ihtimalini düşünen her demokrat bundan böyle müsterih olmalı ve Hulusi Paşa'ya güvenmelidir. Kademe kademe FETÖ TSK'dan temizleniyor ve temizlenecek. Buna şahit oldum. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar FETÖ ile mücadele konusunda çok ama çok kararlı bir komutan..."

TASFİYE İÇİN DEĞİŞİK YÖNTEMLER KULLANIYOR

Hulusi Akar kumandanlığındaki Genelkurmay ordu içindeki FETÖ mensuplarını tasfiye ederken değişik yöntemler kullanıyor. Eski usul YAŞ yoluyla atmak çok anlamlı değil çünkü YAŞ kararıyla atılanların gideceği mahkemede de FETÖ ağırlığı olduğuna dair ciddi bir şüphe var. Yani attığınız bu Fethullahçıların hepsinin göreve iade edilme olasılığı çok yüksek. O sebeple tespit edilen Fethullahçıları terfi ettirmeme ve zorunlu emekli etme modeli uygulanıyor. Belli bir süre içinde terfi ettirilmeyen Fethullahçı askerler zaten mecburi ve otomatik olarak emekli ediliyor. Ayrıca bu Fethullahçılara bundan böyle terfi alamayacakları ve emekli olmaları gerektiği de sessiz sedasız söyleniyor. Bu emekli edilen Fethullahçılardan bir dolu örneği isim isim öğrendim. Hakikaten son dönemde ciddi bir rakam tasfiye edilmiş ve daha da edilecek yüzlerce dosya var. Bunlar FETÖ sebebiyle emekli edildi denmiyor elbette ama gerçek sebep bu...

GENELKURMAY'IN FETÖ'DEN TEMİZLENME SÜRECİNE ŞAHİT OLDUM

Öte yandan şu an Genelkurmay askeri savcılığı tarafından iddianamesi yazılmış ve halen yargılanmakta olan FETÖ dosyaları olduğunu öğrendim. Bu dosyalar milli güvenliği ilgilendirdiği için mutlak gizlilik kararı alınmış. O sebeple iddianamelerin basına yansıtılması yasak. Fakat şunu söyleyebilirim ki mevcut askeri yargı çerçevesinde halen bu sebeple yargılanan generaller ve subaylar var. Bunların hepsi de iddianamenin askeri mahkemece kabul edildiği gün emekli edilmiş. Yine aynı sessiz sedasız yöntemlerle. Ne diyelim her yiğidin bir yoğurt yeme şekli vardır. Buna saygı duymak lazım. Hangi yöntemle olursa olsun sonuç olarak Genelkurmay'ın FETÖ'den temizlenme sürecine somut kanıtlarıyla şahit olmak beni çok mutlu etti..." 

İlgili Haberler

Medya

CNN Türk'te bir dönem sona eriyor

Medya

TRT yine skandala imza attı!

Medya

Gazeteciliği de böldüler! Nurcular'dan haremlik-selamlık gazetecilik semineri

Medya

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, cezaevindeki gazetecilerin bayramını kutladı

Medya

DİSK Basın İş: TL'deki değer kaybı gazetelerde kağıt sıkıntısına neden oluyor

Medya

'7 TL'den dolar bozduranlar hem kârlılar hem de vatanseverler'

Medya

RTÜK'ten Beyaz TV'ye ‘Adnan Oktar' cezası

Medya

Demirören'in işten attığı gazeteci için kampanya

Medya

RTÜK Başkanı Yerlikaya'dan 'hassasiyet' açıklaması

Medya

Erdoğan'ın 'boykot çağrısı' Uykusuz kapağında

Medya

RTÜK'ten Beyaz TV'ye, 'Oktar'a Allah'tan bilgi geldiği' sözleri sebebiyle ceza

Medya

Antalya'da genç gazeteciye saldırı!