unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Reina’nın sahibi: Görevli dört polisten üçü kapıda yokmuş

Silahlı saldırıda 39 kişinin yaşamını yitirdiği Reina adlı gece kulübünün sahibi Memet Koçarslan, kapıda dört polisin görevli olduğunu ve saldırı anında üç polisin kapıda olmadığını söyledi.

Koçarslan bir çalışanının kendisine, saldırıdan 10 gün önce Reina’nın üzerinde drone dolaştığını söylediğini de anlattı.

Ortaköy’deki gece kulübüne 1 Ocak saat 01.15’te uzun namlulu bir silahla giren saldırgan 39 kişiyi öldürmüş, saldırıda dördü ağır 65 kişi de yaralanmıştı. Saldırıyı IŞİD üstlenmiş, saldırgan Maşaripov saldırıdan 17 gün sonra 'Ebu Muhammed’ kod adlı Iraklı arkadaşının Esenyurt’taki evine düzenlenen operasyonla yakalanmıştı.

OLAY ANINDA YOKLAR

Sabah’tan Erhan Öztürk’e konuşan Reina’nın sahibi Su Entertainment Group Yönetim Kurulu Başkanı Memet Koçarslan, saldırı esnasında Suada Club’da olduğunu ve güvenlik müdüründen haber alması üzerine 'hayatının bittiğini’ düşündüğünü aktardı.

Koçarslan şöyle konuştu: “İblis daha önce keşif yapmadı. İçeride yedi buçuk dakika kaldı. Bir barmen, saldırıdan 10 gün önce 'Reina’nın üzerinde bir drone dolaştı’ dedi. Emniyet’e bildirdik. İfadesi alındı. Kapıda dört polis görevliydi. Olay anında üçü kapıda yokmuş. O gece Reina’da 22 özel güvenlik çalıştı.'

HUKUKİ DESTEK VERECEĞİZ

Personelinin çalışmak istemediğini ve psikolojik destek aldığını belirten Koçarslan, “İşletme ortağımla, 70’e yakın çalışma arkadaşımı toplayıp karar vereceğiz. Çoğunluk, 'Teröre inat açalım. Kapatırsak teslim oluruz’ diyor. Türkiye’nin birliğine, dirliğine dinamit koymaya çalışan alçaklara inat bu mekânların yaşaması lazım. Çok ünlü yabancılar, 'Açın, ilk gün orada olacağız. Sizi ve Türkiye’yi asla yalnız bırakmayacağız’ diyor. Yaralılara ve şehit ailelerine hukuki destek vereceğiz. Hiçbir ailenin bizden maddi talebi olmadı. Şehit aileleri, evlatlarının son anlarını görmek için bizden yardım istiyor. Bunun için çalışıyoruz' dedi.Çok Okunanlar

Trump'tan, Erdoğan'a tehdit

'Erdoğan, Türkiye'yi varoluşsal bir çöküşe götürüyor'

İşte Muharrem İnce'nin topladığı imza sayısı

CHP'deki kurultay çağrısında Böke ve Cihaner de safını belli etti

Adnan Oktar'ı savunan Nagehan Alçı'dan dönüş

İlgili Haberler

Güncel

Zehirlenen işçilere psikolojik baskı: Kapıda çevik kuvvet bekliyor

Güncel

3 askeri hakim meslekten ihraç edildi

Güncel

OHAL kaldırıldı ama...

Güncel

Dün tahliye edilen belediye başkanı, bugün gözaltına alındı

Güncel

Onur Hamzaoğlu için sosyal medya kampanyası

Güncel

Reina katliamı davasında ara karar

Güncel

Adnan Oktar tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi

Güncel

Kayseri'de 'FETÖ' operasyonu: 7 gözaltı

Güncel

102 göçmen ve 19 cenaze Mersin'e getirildi

Güncel

Aliağa'da 700 işçinin zehirlenmesine sadece o parti tepki gösterdi!

Güncel

İstanbul'da yağmur faciası: 1 ölü, 1 yaralı

Güncel

Osmaniye'de geri dönüşüm fabrikasında yangın