darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Takvim: Katar'dan Türkiye'ye büyük ihanet

Benzin ve motorine büyük zam!

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

'Otomotiv sektörüne büyük darbe'

Abdulkadir Selvi'den Brunson iddiası

Reyhanlı’da patlayan bomba Samandağ için mi hazırlanıyordu?

Ömer ÖDEMİŞ / ABC Gazetesi

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde geçtiğimiz gün yapımı sırasında patlayan bombanın Samandağ'da kullanılacağı iddia ediliyor. Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İki Suriyeli teröristin ölümüne neden olan bombanın esas olarak, 9 Temmuz'da Samandağ ilçesinde yapılacak olan "Evvel Temmuz" etkinliklerinde kullanılacağı belirtiliyor.

Alevi halkın yoğun olarak yaşadığı Samandağ ilçesinde, 9- 15 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan festival sürecinde on binlerce insan bu kasabaya gelerek etkinliklere katılıyor. Son dört yıldır sürekli tehdit alan etkinliklerin bu yıl da benzer tehditler aldığını belirten yerel kaynaklar, Reyhanlı'da patlayan bombanın esas olarak Samandağ'da patlatılmak üzere hazırlandığını iddia ediyorlar.

Emniyet yetkileri patlama sonrasında bombanın patlaması ile ölen kişilere ilişkin detaylı açıklama yapmazken, bombanın hedefinin neresi olduğu konusunda da aydınlatıcı bilgiyi henüz vermedikleri belirtiliyor. Bombanın patladığı evde ayrıca susturucu takılmış bir silah ile AFAD kimlik kartları bulunmuş ölen kişilerin örgüt bağlantılarına ilişkin araştırmanın yapıldığı açıklanmıştı.

HATAY'DA NEDEN IŞİD OPERASYONU YAPLMIYOR?

Samandağ halkı, Evvel Temmuz festivaline çok az zaman kalmış iken Hatay Emniyet Müdürlüğünün gerekli açıklamayı yaparak halkı bilgilendirmesini ve Festivalin güvenliğini sağlamasını bekliyor. Daha önce de değişik zamanlar uyarıda bulunduğumuz gibi Hatay Emniyet Müdürlüğü, bölgede barınan terör guruplarına karşı kapsamlı bir operasyon yaparak, Kenti terörist unsurlardan temizlemelidir. Bu güne kadar pek çok ilde IŞİD terör örgütüne yönelik çok operasyon yapılırken Hatay kentinde ciddi bir operasyon yapılmaması dikkat çekici. IŞİD ve türevi terör örgütlerinin bölgedeki silahlı varlıklarına son verilmeli ve halkın huzur içerisinde yaşaması sağlanmalıdır.

İlgili Haberler

Güncel

Cumhurbaşkanlığı sistemine geçti Atatürk'ü kaldırdı

Güncel

Dolarını bozdurana çaydanlık hediye kampanyası başlatıldı

Güncel

Otomobil, yol bakım çalışması yapan işçilere çarptı: 2 ölü

Güncel

TSK'ya dört yeni komando tugayı

Güncel

Yunanistan'dan serbest bırakılan askerlere ilişkin açıklama

Güncel

Tutuklu Yunan askerler serbest bırakıldı

Güncel

Yeliz Koray | Gemi

Güncel

TEM tünelinde araba yangını

Güncel

Kocaeli'de tünelde araç yangını

Güncel

Muska yazan sahte imam, suçüstü yakalandı

Güncel

İş cinayeti: Hatay'da elektrik akımına kapılan işçi hayatını kaybetti

Güncel

Dışişleri Bakanlığı'ndan İtalya'ya taziye!