unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Reza'nın para gönderdiği iki takım hangisi?

Reza Zarrab'ın Trabzonspor’a 3 milyon Avro’ya yakın yardımda bulunduğu biliniyor. Trabzonspor’a yakın kaynaklar, “Ankara’daki hatırlı bir kişinin ricası olmasa bu para gelmezdi' demişti. Zarrab’ın Zafer Çağlayan aracılığıyla ilişkisinin olduğu 3. takımın ise Mersin İdman Yurdu olduğu öne sürülüyor.

Cumhuriyet'ten Arif Kızılyalın'ın haberine göre, ABD’li savcı Bharara’nın yürüttüğü Reza Zarrab soruşturmasında, Türkiye’den 2 ve daha fazla futbol takımının adının geçtiği iddiaları spor dünyasında şok etkisi yarattı.

17-25 Aralık süreci sonrası Beşiktaş’ın yeni stadı Vodafone Arena’dan 1.2 milyon TL nakit para karşılığı loca alan Reza Zarrab’ın, bir dönem para Trabzonspor’a para yardımı yapması da, “Bharara’nın listesindeki kulüpler Trabzon mu?' sorusunu akla getirdi. Zarrabı’ın sahibi bulunduğu Royal Denizcilik üzerinden Trabzonspor’a 3 milyon Avro’ya yakın yardımda bulunduğu da biliniyor.

Kim aracı oldu?

Zarrab’ın Trabzonspor’a önce kayıt dışı, ardından da makbuz ve teberru yolu ile destek olmasının arkasında ise önemli bir ismin bulunduğu biliniyor.

Trabzonspor’a yakın kaynaklar, “Zarrab bu parayı verdiğini TV’de kabul etti ve kulübün sponsoruyum dedi. Ama Ankara’daki hatırlı bir kişinin ricası olmasa bu para Trabzon’a gelmezdi' dediler.

Ankara’da eski bir Karadenizli bakanın oğlunun araya girmesiyle Zarrab, o günün kuru ile yaklaşık 10 milyon TL’yi, Bordo- Mavili kulübe makbuz karşılığı göndermişti.

Reza Zarrab’ın ilişkisinin olduğu 3. takımın ise şu sıralar PTT 1. lige düşen Mersin İdman Yurdu olduğu öne sürülüyor. O dönemlerin gözde bakanı ve 17- 25 Aralık Bakanları’ndan Zafer Çağlayan aracalığı ile Reza Zarrab’ın, hem Mersin İdman Yurdu’na, hem de Mersin’deki Akdeniz Oyunları için çeşitli destekler sağladığı belirtilmişti.

Cumhuriyet yazmıştı

Cumhuriyet 2015 yılı içinde Reza Zarrab’ın spora olan 'yardımları’nı gündeme getirmişti. 2 Temmuz tarihli nüshada, “Reza Zarrabı’ın futbol mer'AK’ı' başlıklı yazıda Trabzonspor’a olan desteğini gündeme getiren Cumhuriyet, 20 Temmuz tarihli sayısındaki özel haberinde de Fenerbahçe’nin, Reza Zarrab’a loca satmadığını ve Aziz Yıldırım yönetiminin bu konuda taviz vermediğini okurlarıyla paylaşmıştı.

Zarrab: Sponsorum

17-25 Aralık süreci sonrası futbola olan ilgisi ile gündeme gelen Reza Zarrab, katıldığı bir TV programında, bu merakı doğrulamış “Trabzonspor’un resmi sponsoruyum. O yüzden o karede yer alıyorum. Şirketim Trabzonspor’un resmi sponsorudur' demişti.Çok Okunanlar

Trump'tan, Erdoğan'a tehdit

'Erdoğan, Türkiye'yi varoluşsal bir çöküşe götürüyor'

İşte Muharrem İnce'nin topladığı imza sayısı

CHP'deki kurultay çağrısında Böke ve Cihaner de safını belli etti

Adnan Oktar'ı savunan Nagehan Alçı'dan dönüş

İlgili Haberler

Spor

Elazığspor kaptanından tepki: Kapatacaklarsa bize de söylesinler

Spor

Talisca harikalar yarattı!

Spor

Ronaldo'ya 'tuvalet kağıtlı' karşılama

Spor

Panama'da Gomez dönemi sona erdi

Spor

Emre Belözoğlu, futbolu bırakacağı tarihi açıkladı

Spor

Asırlık kulübün stadı yok!

Spor

Zico Japonya'ya döndü

Spor

Milli tenisçi Büyükakçay ilk turda elendi

Spor

Abdurrahim Albayrak'tan transfer açıklaması

Spor

Sporda şiddetin önlenmesi için yeni maddeler yolda

Spor

Usain Bolt, profesyonel futbola geçiyor

Spor

Galatasaray'dan Yusuf Yazıcı açıklaması!