Çok Okunanlar

Erdoğan'dan tehdit: Burası Paris mi? Bedelini ağır ödersiniz

Röportaj | CHP Eski İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat: İstanbul'da seçimi kazanmanın yolu...

Portakal'dan Erdoğan'a 'edepsiz' yanıtı

Deniz Baykal'dan CHP'ye 'cesaret' çağrısı

Zafer Algöz, mücevherlerin sahibini buldu

Rıdvan Peker: ATV-Sabah medyasını görmek istemiyorum

7 gündür polis ve jandarma şiddetine direnen Artvinliler, bugün "emri uyguluyoruz" diyenler hakkında suç duyurusu yapmak için adliyede.

Artvin halkı, genci-yaşlısıyla bir haftadır AKP'nin "vurun geçin" emrini yerine getirenlere karşı 7 gündür direniyor. Bugün, Artvin Adliyesi önünde bri araya gelen Artvinliler, Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş ve Artvin Jandarma Alay Komutanı Osman Kılıç hakkında suç duyurusunda bulundu.

Cengiz İnşaat'ın hukuku tanımayan müdahelesine ve bunca hukuksuzluğuna rağmen şirketi koruyan, vahşice saldıran kolluk kuvvetlerine direnen yurttaşlar, saldırıların hesabını soracaklarını ifade ederek, yetkililer hakkında suç duyurusu yaptı. 

Suç duyurusunun "sonuç ve istem" bölümünde, şu ifadeler yer aldı:

"Şüpheli Kemal Cirit'in valilik makamının yetkilerini kötüye kullanarak bir özel şirkete yasa dışı imkan sağlaması, isimleri verilen ve tarafınızdan isimleri tespit edilecek diğer şüphelilerin ise bütün suçlar yönünden kanunsuz emri uygulamış olmaları sebebi ile haklarında gerekli soruşturmanın yapılarak cezalandırılmalarıiçin dava açılmasına karar verilmesini saygı ile talep ederiz."

"SABAH-ATV MEDYASINI GÖRMEK İSTEMİYORUM"
Artvin'deki çevre eylemini terörle ilişkilendirmeye çalışan havuz medyası ve özellikle Cengiz Holding'e ait Sabah-ATV grubuna şehirde çok büyük bir öfe var.

Halk TV muhabirine konuşan Artvin Sanayi Sitesi Başkanı Rıdvan Peker,"ATV-Sabah medyasını görmek istemiyorum burada" diyerek özellikle yalan haberlere tepki gösterdi.

DERNEK SİYASİ DEĞİL

Artvin'in terörle anılmasından rahatsız olduklarını söyleyen Rıdvan Peker, "Ben ANAP il yönetimi iken Yeşil Artvin Derneği yönetiminde yer alamk için görevlendirildim. Bu dernek hiçbir partiye angaje değildir. Bunu bu şekilde gösterenleri kınıyorum" dedi. 

"BELLİ Kİ TALİMAT YUKARIDAN"

Artvin valiliğinin yargı kararını uygulamadığını ve Cengiz Holding'in çıkarlarını savunduğunu söyleyen Rıdvan Peker, "Ben 62 yaşında bir insanım. Biz burada gnçlerle polis arasında uzlaşma sağlamaya çalışıyoruz. Gençler ahta yapabilir. Ama polisin kadına vurması ve gaz atması doğru mu? Onlartın suçu yok, belli ki talimat yukarında gelmiş" dedi.

10351017_10153975129392661_974935424824682989_n.jpg

İlgili Haberler

Güncel

ÇHD Öğrenci Komisyonu: Ruhsatlarımızı gasp eden kararlar geri çekilsin!

Güncel

Ege Denizi'nde deprem

Güncel

Portakal'dan Erdoğan'a 'edepsiz' yanıtı

Güncel

TSK'dan Kuzey Irak'a hava harekâtı

Güncel

Bira fiyatları son 9 senede ne kadar arttı?

Güncel

Siirt'te operasyona giden 10 asker yaralandı

Güncel

Süper Lig takımının binasına silahlı saldırı

Güncel

Diyanet Külliyesi'ne 80 milyon okula gelince 'tasarruf'

Güncel

İçişleri Bakanlığı, Mahmutpaşa'da 'sarı yelek! peşinde...

Güncel

Yalın'dan Cem Yılmaz'ın göndermesine yanıt

Güncel

Melih Gökçek'ten skandal bir tecavüz açıklaması daha

Güncel

Alparslan Kuytul'a bir şok daha!