darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Ekonomide korkulan senaryo gerçekleşmek üzere'

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

Yanardağ: Erdoğan, bir kararname ile herkesin mülküne el koyabilir!

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia

Alman basını: Erdoğan'ın fikrini değiştirmesi için fazla zamanı kalmadı

Sabahat Tuncel'den Kürt sorununun çözümü için müzakere çağrısı

Demokratik Bölgeler Partisi Eş Genel Başkanı Sabahat Tuncel, partisinin Gaziantep'te düzenlediği iftara katıldı. İftar öncesi partililere seslenen Tuncel, hiçbir savaşın sonsuza kadar sürmeyeceğini söyledi. Çatışmaların bir gün son bulacağını kaydeden Tuncel, hükümetin terörle mücadelesini eleştirdi. PKK ile arasında yaşanan çatışmaya benzer örneklerin dünyanın çeşitli yerlerinde de olduğunu ancak çözüme kavuşturulduğunu bildiren Tuncel, şöyle konuştu:

"Hiçbir savaş sonsuza kadar sürmemiştir. Dünyada da benzer olaylar yaşanmıştır. Bu olayı sadece biz yaşamıyoruz. Bütün dünyada benzer çatışma süreçleri yaşanmıştır. Bütün dünya yaşamış bu savaş sonsuza kadar sürmez. En nihayetinde müzakerelerle bu iş çözülür. Ya yenersin ya yenilirsin ya da müzakere edersin. Yenmek ve yenilmenin mümkün olmadığı ortada. Ne devlet PKK'yı yenebiliyor ne de PKK devletten istediği sonucu almış değil. O zaman yapılacak şey müzakere. Öyle 'Son terörist kalıncaya kadar biz bu mücadeleyi yürüteceğiz' demekle bu iş olmaz. Ya son terörist doğmadıysa daha ne olacak? Bu halkın hak ve özgürlüklerini savunanlar her zaman olacak. O yüzden mutlaka bu iş de müzakere ile çözülecek."

AKP hükümetinin İsrail ve Rusya ile yapılan anlaşmalarını eleştiren Tuncel, şöyle konuştu: 

"AK Parti yanlış politikası nedeniyle kırmızı çizgilerim dediği bütün çizgileri aşmak durumunda kaldı. Bakın bugün İsrail ile anlaşma yapıyor Tayyip Erdoğan, daha önce İsrail için 'One minute' dedi hatırlıyorsunuz değil mi? 'Bir daha gelmem Davos'a, bir daha sizinle konuşmam' dedi. 'Biz Filistin halkının yanındayız' dedi. 'Ben iktidarda oldukça İsrail terör devleti olarak kalacak, Filistin halkına zulmediyor' dedi. Bunu Tayyip söylemedi mi? Bunu söyleyen Tayyip şimdi İsrail ile anlaşma yaptı. Havuz medyası da çarşaf çarşaf efendim İsrail ile ne iyi anlaşmalar yapmışlar. Peki soruyoruz ne uğruna yaptınız bu anlaşmayı. Filistin halkının Özgürlüğü var mı ortada yok. Ablukanın dağılması var mı ortada yok. Bir de diyor ki Dışişleri Bakanı bu konuda 'efendim biz taviz vermedik' diyor. Hepsi yalan bütün konularda taviz vermişler. Yetmedi Rusya'nın uçağını düşürdüler. Niye düşürüldü belli değil. Tayyip Erdoğan ne dedi: 'Biz iktidarda olduğumuz sürece bu ülke kimseden özür dilemez' ben söylemedim Tayyip Erdoğan söyledi. Bugün duyuyoruz Putin'e özür mektubu yazmış. Kremlin açıklıyor; 'Türkiye bize özür mektubu yazdı' diyor. Şimdi havuz medyası Rusya ile ilişkiler normalleşiyor diye göbek atıyor."

İlgili Haberler

Güncel

BİM, İPhone'ları rafa kaldırdı ama o markayı unuttu

Güncel

Dünyanın ilk Atatürk heykeli artık özgür!

Güncel

4 yaşındaki torununa ateş ettiren dede hakkında yeni gelişme

Güncel

Bakan Çavuşoğlu: 2 başkonsolosluğu yeniden açacağız

Güncel

İstanbul Boğazı'nda faciadan son anda dönüldü

Güncel

İstanbul Tuzla Piyade Okulu'nda 'FETÖ' operasyonu: Gözaltılar var

Güncel

'İmar Barışı' mağdur etti: Evleri yıkılan yurttaşlar çadırlarda yaşıyor

Güncel

FT: Trump, Brunson krizini seçimler için kullanıyor

Güncel

Bursa'da zincirleme kaza: Ölü ve yaralılar var

Güncel

Taciz iddiaları sonrası Talat Bulut o projenin kadrosundan çıkarıldı

Güncel

Köyün taşınmazları icra yoluyla satıldı

Güncel

Futbolculardan 'su' protestosu