darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

Beyaz Saray'dan sert Türkiye açıklaması!

Sağlık Bakanı Recep Akdağ: Cumhurbaşkanımız, gözbebeğimiz...

Erzincan'a gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Valilik önünde Vali Ali Arslantaş, Belediye Başkanı AKP'li Cemalettin Başsoy, AKP Erzincan milletvekilleri Sebahattin Karakkele, Serkan Bayram, 3'üncü Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Hakan Akyol, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, İl Jandarma Komutanı Albay Tümay Özgür ve daire müdürleri tarafından karşılandı. Vali Ali Arslantaş ile bir süre makamında görüşen Bakan Akdağ, daha sonra 3'ncü Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş'ı ziyaret etti.

Buradan Belediyeye geçen Akdağ, 15 Temmuz olayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın büyük bir dirayet gösterdiğini söyledi. Darbelerin, milletin parası ile alınmış silahların millete çevrildiği dönemler olduğuna işaret eden Bakan Akdağ şunları söyledi:

"Geçmiş dönemdeki darbelerde maalesef bu darbeleri yapanlar politikacıları derdest ettiler. Bir şekilde vatandaşın iradesine ipotek koyabildiler. Ama bu sefer böyle olmadı. Başbakanımız çok erken bir saatte bir televizyona bağlanarak tavrını açıkça ortaya koydu. Cumhurbaşkanımız, gözbebeğimiz, milletine yine bir televizyondan bağlanarak 'Biz dimdik ayaktayız. Sizde bu zulme sakın boyun eğmeyin' dedi. Nihayetinde millet ayağa kalktı ve bu zulüm şebekesi, bu çete, milletin iradesi karşısında boyun eğdi. O gün bedenini tankların önüne F-16'lardan atılan bombaların önüne, helikopterlerden atılan kurşunların önüne çıkaranlar aslında büyük bir ruhu temsil ettiler."

'KİMSE BU DURUMDAN KENDİNE BİR VAZİYET ÇIKARMASIN'

Akdağ sözlerine şu şekilde devam etti:

 "Önümüz çok parlak kimse endişe etmesin. Bugün Şerefli ordumuzun komutanlarının morallerinin tam yerinde olduğunu gördüm. Hiç kimse bir hevese kapılmasın. Ordumuzun içindeki bu ahlaksız unsurun FETÖ çetesinin temizlenmesi, temizleniyor oluşu bizim ordumuzu ancak kuvvetlendirir. Hiç kimse bu durumdan kendine bir vaziyet çıkarmaya çalışmasın. Bugün devlet dimdik cumhurbaşkanı ile başbakanı ile bakanlar kurulu ile ordusu ile emniyeti ile ayaktadır. Dostlarımız üzülmesin, düşmanlarımız heveslenmesin."
 

İlgili Haberler

Politika

Berat Albayrak, Alman mevkidaşıyla görüştü

Politika

'ABD, Türkiye'yi kaybetmeyi göze alamaz'

Politika

WSJ: Erdoğan-Trump çatışmasının kazananı Putin olacak

Politika

İyi Parti'de Başkanlık Divanı belli oldu

Politika

Rusya'dan Suriye için üçlü zirve açıklaması

Politika

İyi Parti'den AKP kongresi kararı

Politika

Prof. Sait Yılmaz | İsrail'in şifreleri...

Politika

Adıyaman'da çatışma: 4 asker şehit oldu

Politika

MHP'den yerel seçim için ittifak kararı

Politika

İran 16 yaşından küçük kızların evliliğini yasaklamaya hazırlanıyor

Politika

AKP'li belediye Starbucks, McDonald's gibi firmalara ruhsat vermeyecek

Politika

İyi Parti'de bir istifa daha