darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Kriz kapıda: Vatandaşı işsizlik ve aşsızlık bekliyor!

AKP'liler arasında 'havlama' polemiği

ABD Büyükelçiliğine saldıranların fotoğrafları ortaya çıktı

HDP'de dikkat çeken istifa: Parti içinde oligarşik bir yapı oluştu

'Ankesörlü telefon' operasyonlarına ilişkin dikkat çeken yazı: Diğer ucunda kim var?

'Saldırı istihbaratı yine, önce TÜRGEV'e gitti' iddiası

Ankara'daki patlamadan önce TÜRGEV'in öğrencilerine "Kızılay'dan uzak durun" mesajı attığı iddiası Meclis'e taşındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’nn yöneticisi olduğu TÜRGEV’in dünkü patlamadan yaklaşık 6 saat önce saat 12.46’da yurtlarında kalan öğrencilerine “Kızılay’dan uzak durun' biçiminde bir mesaj gönderdiği bildirildi.
Bu iddia 17 Şubat Merasim sokak saldırısından sonra da gündeme gelmiş ve TÜRGEV’in bu patlamadan 5 gün sonra benzer bir mesaj attığı açıklanmıştı.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Ankara’daki terör saldırısı sonrasında siyasi iktidarın çöktüğünü, istifa etmesi gerektiğini ileri sürdü. TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Emir, son saldırı öncesi ABD’nin Ankara Büyükelçiliğinin vatandaşlarını terör eylemi konusunda uyardığını belirtti ve TÜRGEV’in de aynı uyarıyı yaptığını belirtti.

8110185abcf0528271a17a27f336277a.jpg

Emir şöyle dedi:

Gİktidarın kayırmalarıyla ve fahiş bağışlarla büyüyen TÜRGEV’in de kendi öğrencilerini uyardığını ve Kızılay civarına gitmemelerinin istendiğini öğreniyoruz. Bu bilgi doğruysa siyasi iktidarın bunun altından kalkması söz konusu değildir. Kızılay civarında bombalı araç aranıyor, bulunamıyorsa, böyle bir risk varsa herkesin uyarılması lazım. Böyle bir ayrımcılık yapılamaz. Amerikan vatandaşlarına dönük ayrımcılık yapıldığı görülüyor. Sorumlular siyah gözlüklerini takarak cenaze törenlerine gelmesin. Onların hesap verme günü gelmiştir.'

12.46 MESAJI
Emir; TÜRGEV’in 13 Mart saat 12.46’da gönderdiği SMS mesajını göstererek bu mesajda '’Sevgili öğrencimiz Kızılay civarında aranmakta olan bomba yüklü bir araç olduğu istihbari bilgisini aldık. Kızılay tarafına gitmemenizi rica ediyoruz'yazılı olduğunu vurguladı.

Emir, “Bu doğruysa burada ihmali aşan, kasta varan bir sorumluluk söz konusu. Başta Başbakan ve İçişleri Bakanı olarak bunun siyasi sorumluluğunu üstüne alması gerekiyor' dedi. Ankara’nın Emniyet Müdürlüğü makamının da boş olduğunu savunan Emir, “Cumhurbaşkanı ve Başbakan arasında yetki paylaşımı sorunu var. Bu şehri ve ülkeyi emniyetsiz, istihbaratsız, güvensiz bırakmaya hakkınız yok' dedi.

TÜRGEV'DEN YALANLAMA

İddialar sonrası açıklama yapmayan TÜRGEV, Ankara'da daha önce yaşanan patlama ile ilgili Yandaş Sabah'a yaptığı açıklamayı paylaştı.

254 YARALI VAR
Emir, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da yaralılar konusunda kamuoyuna eksik bilgi verdiğini savunarak, “Sağlık Bakanı ayakta tedavi olanları yaralı kabul etmiyor, bizim hesabımıza göre 254 yaralımız vardır. Ağır yaralıların durumu da ifade edilenden fazladır. Umut ediyoruz ki onlar da bir an evvel sağlıklarına kavuşurlar' diye konuştu.
 

İlgili Haberler

Güncel

Trabzon'da yangın: 80 dönüm alan zarar gördü

Güncel

Almanya'dan İnsani Yardım Vakfı yasağına onay çıktı

Güncel

Hakkari'de 2 PKK mensubu öldürüldü

Güncel

Kaçan kurbanlık koçlar drone ile bulundu

Güncel

Tunceli'de patlama!

Güncel

Sosyal medya Atatürk'ün o videosuyla bayramlaşıyor

Güncel

Kurban bayramı rezilliği: Hayvanlar havasızlıktan öldü

Güncel

ABD Büyükelçiliği'ne ateş eden zanlıların ifadeleri ortaya çıktı

Güncel

Brunson'ın ilginç talebine savcıdan onay

Güncel

Kurban Bayramı tatilinde 4 günlük kaza bilançosu: 56 ölü, 261 yaralı

Güncel

Öğrenciler dayatılan liselere yerleştiriliyor!

Güncel

AKP'li vekil imam kardeşini danışman yaparsa... Cami lojmanından çıkmıyor!