unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Saldırıyla ilgili çarpıcı iddia: Katliamı yapan polis olabilir

Sözcü yazarı Can Ataklı, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’u bir polisin öldürdüğünü anımsatarak, Reina saldırısında da benzer bir durumun söz konusu olabileceğini ileri sürdü.

Hasan Cemal, Reina saldırısı sonrası yazmayı bıraktı Sözcü yazarı Can Ataklı, Reina'da saldırısını, çevik kuvvet polisi Mevlüt Mert Altıntaş'ın Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'a düzenlediği suikasta benzeterek "Yılbaşı katliamına hazırlanan birinin bütün bu güvenliği görmemesi ya da atlatabilmesi akıl ve mantıkdışı. O halde bir olasılık kalıyor. O da katliamı yapan kişinin yine polis kimliği ile gezdiği ve bu nedenle kontrol noktalarını rahatlıkla aşabildiği" dedi.

Can Ataklı'nın 'Katliamcı yine içeriden olabilir' başlıklı yazısının ilgili kısmı şöyle:

'HERKESİ ATLATIP REINA'YA GİREBİLMESİ ÇOK ŞÜPHELİ BİR DURUM'

Rus Büyükelçisi Karlov'un uğradığı suikastı hatırlayalım. Emniyet teşkilatında görevli bir polis, Rus büyükelçisinin konuşma yapacağı salona muhtemelen hüviyetini göstererek giriyor. Bir koruma polisi gibi elçinin arkasına geçip duruyor. Sonra silahını çıkarıp ateşliyor. İstanbul'daki katliam aynı değil ama günler öncesinden alınan güvenlik önlemlerine rağmen bir kişinin uzun namlulu tüfek ve yedek şarjörlerle herkesi atlatıp Reina'ya girebilmesi çok şüpheli bir durum. Olay anından bu yana yılbaşı gecesi görevli olan muhabirler, kameramanlar, pek çok yerde durdurulup arandıklarını, gazeteci olmalarına rağmen kameralarının bile içine bakıldığını anlatıyorlar. Yılbaşı katliamına hazırlanan birinin bütün bu güvenliği görmemesi ya da atlatabilmesi akıl ve mantıkdışı. 

'ÇOK İYİ EĞİTİMLİ OLDUĞUNU VARSAYABİLİRİZ'

O halde bir olasılık kalıyor. O da katliamı yapan kişinin yine polis kimliği ile gezdiği ve bu nedenle kontrol noktalarını rahatlıkla aşabildiği. Ölü ve yaralı sayısına, katliamı yapanın sırra kadem basmasına bakınca, o kişinin çok iyi eğitimli olduğunu varsayabiliriz. Elbette elindeki Kalaşnikof ya da benzeri bir silah çok güçlüdür ama bu tüfeği kullanmak, çok hızlı biçimde şarjör değiştirmek ve soğukkanlı biçimde kalabalığa karışıp dışarı çıkmak o kadar kolay değildir herhalde.

Bu varsayımım doğru çıkarsa, Rus büyükelçinin öldürülmesinde olduğu gibi yine gözler FETÖ'ye ve uyuyan hücrelerine çevrilecektir. Zaten yandaş medya bunun telaşına çoktan düştü bile. Ancak fark etmiyor, bu olay Türkiye'nin ne kadar kötü yönetildiğini, iktidar ve yetki sahiplerinin ne kadar aciz olduğunu, buna karşı hiçbir sorumluluk almayarak hep üstte kaldıkları ve başkalarını suçlayarak halkı kandırmaya çalıştıkları gerçeğini değiştirmiyor.

 Çok Okunanlar

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

CHP'li Aksünger: Muharrem Bey'in sonuç monuç aldığı yok

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

Teknosa'da işler böyle yürüyor!

Hakan Şükür'den tepki çeken 15 Temmuz mesajı

İlgili Haberler

Güncel

Ankara'da fabrikada patlama!

Güncel

Eski 'kedicik'ten canlı yayında flaş itiraflar

Güncel

'Kedicikler' gözaltındayken bakın ne talep etti!

Güncel

AKP'li patrondan maaşlarını alamayan işçiler eyleme başladı

Güncel

FETÖ'nün TSK'daki yapılanmasına operasyon: 35 tutuklama

Güncel

Kayıp engelli kıza cinsel saldırı iddiasına 9 gözaltı

Güncel

Aksaray'da iş cinayeti

Güncel

Aydın'da ambulans ile kamyonet çarpıştı: Yaralılar var

Güncel

Tetikçi Tezcan: Nefes alamayacaksınız, göreceksiniz!

Güncel

Muhtar, belediye başkanın eşi ve CHP İlçe Başkanı'nı vurdu

Güncel

İstanbul Üniversitesi'nden 'Botanik Bahçesi' açıklaması

Güncel

Kadınlara cinsel organını gösteren adam: Hacıyım