Çok Okunanlar

Muharrem İnce: Kılıçdaroğlu'nun o teklifine 'Evet' demeyeceğim

Atatürk'ün annesine hakaret etmişti... Nişanyan, gerici meczuplarla yarışıyor

'Eurovision'a neden katılmıyoruz?' sorusuna hükümetten yanıt

Mansur Yavaş'tan AKP'den aday olacak iddialarına yanıt

CHP ile HDP'nin ortak adayı olacağı iddia edilen Celal Doğan'dan açıklama

Şamil Tayyar, Beşiktaş taraftarına neden tazyikli su ve gaz sıkıldığını itiraf etti

ABC Gazetesi
6222 "Sayılı Sporda Şiddeti Önleme Yasası"nda değişiklik önerisi yapıldığında "Eğer bu yasa değişirse istifa ederim" diyen ancak AKP tarafından söz konusu değişiklik yapıldığı halde istifa etmeden görevine devam eden AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Osmanlıspor'u 'Osmanlıcılık ve AKP'ciliğin' kalesi haline getiren Melih Gökçek'in Beyaz TV'sinde sporun siyasete alet edilmemesini istedi ve Beşiktaş taraftar grubu Çarşı ve Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında yine hakaret içeren ifadeler kullandı.

Ferda Yıldırım'ın 'Son Durak' programına konuk olan AKP'li Tayyar, Çarşı Grubu için '3-5 çapulcu' ifadesini kullanırken, stadın açılış maçında taraftarların neden tazyikli su ve biber gazı ile 'cezalandırıldığını' da itiraf etti. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın ve Fenerbahçe taraftarının duruşundan duyduğu rahatsızlığı da dile getiren Şamil Tayyar, Beşiktaş'ın yeni stadının Taksim'de yapılması planlanan AVM'den farkı olmadığını söylerken Erdoğan'ın önce kendi ağzıyla söylediği ardından inkar ettiği Taksim Meydanı'na AVM yapılması projesini de itiraf etmiş oldu.

İşte Şamil Tayyar'ın Beşiktaş taraftar grubu Çarşı'ya yönelik hakaret ve tehditler içeren açıklamaları:

"CUMHURBAŞKANIMIZ OLMASA DEĞİL STAD, KULÜBE BİLE DİKEMEZDİNİZ"

"Sayın ifadesi bu aşağılık güruhu rahatsız ediyor. Bir kulüp başkanının Cumhurbaşkanımıza 'Sayın' demesinden neden rahatsız olurlar? Böyle bir açılış töreninin Cumhurbaşkanı tarafından yapılması sizi neden rahatsız eder? Kaldı ki mimari yapısına kadar Sayın Cumhurbaşkanımızın emeği ve katkısı var. Sayın cumhurbaşkanımızın desteği olmasaydı, siz oraya stad yapmayı bırakın kulübe bile dikemezdiniz. Pranız olsa da dikemezdiniz. Kaldı ki 50 milyon lira da yardım yapılmış. Eğer sizin derdiniz yeşil, ağaç falan olsaydı oraya stad yapılmasına da karşı çıkardınız. Keşke Taksim'de ağaç için eylem yapan Çarşı Grubu, 'Buraya stad yapılmasın' diye eylem yapmayı başarabilseydiniz. Eğer bu stadın yapılamsına karşıysanız gitmeyin. Ne işiniz var o statta."

"BU STADIN TAKSİM'DE YAPILMASI PLANLANAN AVM'DEN NE FARKI VAR?"

"Dünyanın hiç bir yerinde tarihi alanda denize bu kadar yakın yerde böyle bir stad olmaz. Çıkıp eylem yyapsaydınız. Bunları da konuşalım. Stada karşı çıksaydınız. Bu stadın Taksim'de yapılması planlanan AVM'den ne farkı var? Buna da karşı çıksaydınız o zaman. Burada arkasında milyonlarca taraftarı olan bir kulübe hükümetimiz bir jest yapmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız başbakan olduğu dönemde bir jest yapmıştır. Ama tarihi dokuya ve şehrin silüetine zarar vermesin diye mimarisi de özenle seçilmiştir. Bir özel mimari seçilmiştir. Yani bu kadar ince düşünen bir başbakan, bir cumhurbaşkanı olacak, siz kalkıp bunu boykot edeceksiniz. Ne adına? O içinde olduğunuz kirli ideoloji adına.Benim karşıtlığım tamamen bu aşağılık güruhla ilgilidir."

"BİZ O LAFI ONLARA YEDİRİRİZ"

"Bunlar kalkacaklar sosyal medyadan 10 milyon üyesi olan, 23 milyon halktan oy almış bir siyasi partiye 'Yavşak' ifadesini kullanacaklar. Bunlar aşağılığın ta kendisidir. Bunlara cevap vermeyeceğiz de kime cevap vereceğiz. Sen 23 milyon oy alan, 10 milyon üyesi olan bir siyasii parti için bu ifadeyi kullanamazsın. Aynısını ben de senin için kullanırım.Eğer bir yavşaklık varsa, o yavşak bizatihi Çarşı'nın kendisidir. Bu ifadeyi kullanamazlar. Biz bu lafı onlara yediririz."

"SİZE ANLADIĞINIZ DİLDEN CEVAP VERİRİZ"

"Bu Beşiktaş'a bir tepki değildir, asil taraftarlarına bir tepki değildir. Ama sen kalkar koskoca bir partiye böyle dersen, biz size anladığınız bir dille cevap veririz. Hiç kimseden korkmadan ve çekinmeden. Bizim o 3-5 çapulcunun bir araya geldiği Çarşı Grubu'ndan hiç bir korkumuz yoktur. Ellerinden geleni arkalarına koymasınlar. Zaten bu aşağılık güruh bize de oy vermiş değil."

"ÇOCUĞUMU ZORLA FENERBAHÇELİ YAPMIŞ BİRİYİM, BENİM SORUNUM AZİZ YILDIRIM'LA"

"Güzel bir stad yapılmış, Sayın Cumhurbaşkanımızın,başbakanın bu statta emeği var, buna teşekkür etmek yerine sonra siz kalkacaksınız sosyal medyada etiket açıp hakaret edeceksiniz. Bunu biz kabullenemeyiz. Ama benim Beşiktaş'ın asil taraftarlarına da biz sözüm var. Bu aşağılık sizin o şanlı tarihinize de gölge düşürüyor. Bunlara prim vermeyin. ben daha önce de söyledim 'Fenerbahçeliyim' diye. Aziz Yıldırım'dan dolayı taraftarlığımı askıya almış birisiyim. Benim meselem Aziz Yıldırım'la ilgili. Çocuğumu zorla Fenerbahçeli yapmış birisiyim. Fenerbahçe'nin renklerine gönül vermiş bütün mensuplarıma saygı ve minnetlerimiz sunuyorum ama Aziz Yıldırım için aynı şeyi düşünmüyorum. Aynı şekilde Beşiktaş'ın asil taraftarına da saygım var. Ben bu sezon şampiyonluğun en çok Beşiktaş'a yakıştığını düşünen biriyim. Eğer futbolun bir adaleti varsa, bu yıl Beşiktaş'ın şampiyon olması gerektiğini düşünen birisiyim. Fenerbahçeliler beni bağışlasın. Belki Fenerbahçe olur bilemem.Ama kusura bakmasın orada küçük bir güruh da kalkıp bize hakaret edemez. Buna izin vermeyiz. Sayın Cumhurbaşkanının orada çok ciddi bir emeği var. Nankörklük etmesinler. Ondan sonra Cumhurbaşkanının postrini indirin, başbakanın posterini indirin biz bunu kabul etmeyiz."

"FENERBAHÇE SON KALEYMİŞ, NEYİN KALESİ YA?"

"Fenerbahçe yönetiminde İşçi Partisi'ne (Vatan Partisi demek istiyor) yakın bir küçük grup var. O grup çıkıp koca bir kulşübü sanki o ideolojinin unsuruymuş gibi göstermeye çalıştı. Bu yanlış. Aziz Yıldırım o dönem kalkıp 'Fenerbahçe son kaledir' dedi. Yahu ne kalesi? Ondan sonra Anıtkabir'de gösteri yaptılar seçimlere iki gün kala falan. Küçük bir grup. Sport kulüpleri bir ideolojinin truva atı haline getirilemez, getirilmemeli."

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan: Her türlü fikrin serbestçe dillendirildiği bir iklimde yaşıyoruz...

Politika

ABD'den Pence ve Türkiye'deki tutuklu gazeteciler hakkında açıklama

Politika

Bakan Pakdemirli'den 'ezber bozacak proje' iddiası

Politika

AKP'de aday adaylarının sayısı belli oldu

Politika

Hulusi Akar: ABD'nin YPG ile işbirliğini kesmesini bekliyoruz

Politika

İyi Parti, Kentsel Dönüşüm Mağduru Kirazlitepe sakinleri ile bir araya geldi.

Politika

Bahçeli'nin 'Görüşleri partiyi bağlamaz' dediği Enginyurt'tan açıklama

Politika

İyi Parti'den yerel seçimde CHP ile işbirliği açıklaması

Politika

CHP lideri Kılıçdaroğlu: İş dünyası korkudan eleştiri yapamıyor

Politika

Erdoğan, Millet Bahçesi açılışında 'Gezi olaylarını yapanlar gelip görsünler çevrecilik nedir' dedi

Politika

Anadolu Kültür'e yönelik operasyonda gözaltına alınan Prof. Dr. Betül Tanbay serbest bırakıldı

Politika

'Stratejik derinlik'ten düşünce özgürlüğü açıklaması