Çok Okunanlar

CHP milletvekili hayatını kaybetti

Sincan'da Gökçek krizi

AKP anketinde İstanbul için öne çıkan 3 isim

AKP'li belediye başkanının damadı tutuklandı, oğlu gözaltında

O Ses Türkiye'yi terk etti!

Şamil Tayyar'dan Kılıçdaroğlu'na hakaret

AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazonoğlu'nu eleştiren Kemal Kılıçdaroğlu hakkında "Bir porno videosundan üretilmiş bir genel başkan" ifadelerini kullandı.

Ensar Vakfı'nda yaşanan cinsel istismar skandalına sesleri çıkmayan AKP'liler, partisinin grup toplantısında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında art arda açıklamalar yapmaya devam ediyor.

Başbakan Davutoğlu ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'un ardından Kılıçdaroğlu'nun yaptığı konuşmaya "tepki" gösterenlerin arasına AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar da katıldı.

Açıklamasında çirkinleşmede sınırlarını zorlayan Tayyar, Kılıçdaroğlu hakkında "Bir yerde de normal diye düşünüyorum. Sonuçta Kılıçdaroğlu dediğiniz zat; siyasetin kendi dinamiklerinin ürettiği bir siyasi figür değil" ifadelerini kullandı.

Tayyar'ın konuşması şu şekilde:

BEKAROĞLU HAKKINDAKİ SÖZLERİ SANKİ KENDİSİNİ TARİF EDER GİBİYDİ
Şamil Tayyar'ın Kılıçdaroğlu hakkındaki sözleri, aslında Tayyar'ın bugüne kadar milletvekilliği koltuğunu almak için verdiği mücadelenin bir gereği gibi görülebilir. Ancak, bu propaganda taaruzundan etkilenerek CHP liderinin sözlerini eleştiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu hakkındaki sözleri ise adeta kendi siuyasi hayatını anlatır gibiydi.

Bekaroğlu'nun milletvekili olabilmek için parti parti gezdiğini söyleyen Tayyar, 'Kılıçdaroğlu Türk siyaseti için bir şanstır' diyen Bekaroğlu'nun 'sahibini' savunduğunu söyledi. CHP'li Bekaroğlu hakkında bu sözleri söyleyen Tayyar, siyasete MHP'de başladı. Milletvekilli adayı gösterilmeyince 1999'da DSP'den aday oldu. Ancak Gaziantep'te son sıradan aday gösterilince son anda adaylığını çekti. Ergenekon operasyonları sırasında bugün 'paralelci' diye küfür ettiği savcı ve polislerin sızdırdığı belgelerle yazdığı Ergenekon kitapları ile hem büyük paralar kazandı hem de AKP'den milletvekili adaylığını kaptı! Yazdığı yalanlar nedeniyle hapis cezası alan ve buı cezası ertelenen Tayyar, kendiisini milletvekili yapan Tayyip Erdoğan'ın hem medyadaki hem de Meclis'teki en ateşli savunucusu.

 

İlgili Haberler

Politika

Yıldırım, damada 'başarılı evliliğin sırrı'nı verdi: İtaat et, rahat et

Politika

Yılmaz Polat | AKP'den lobi şirketlerine milyonlarca dolar yağdırmaya devam

Politika

MHP'li aday Bucak: Seçime değil ölmeye geliyorum

Politika

Kavala soruşturmasında 13 kişi serbest, 1 kişi tutuklu

Politika

Dışişleri Bakanlığı: Kıbrıs'ın doğal kaynakları her iki tarafa ait

Politika

Afrin'de sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Politika

Trump'tan Kaşıkçı tapesi açıklaması

Politika

Tutuklanma gerekçesi: İçeriğini bilmedikleri ‘şiddetsiz eylem' toplantısı…

Politika

AKP'li belediye başkanının damadı tutuklandı, oğlu gözaltında

Politika

Uğur Işılak hakkında suç duyurusu

Politika

AKP'li aday camiye 'seçim pankartı' astırdı

Politika

CHP zehirlenen askerleri Meclis'e taşıdı