darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

AKP'nin İzmir adayı belli oldu

AKP'de Erdoğan'a yalvaran isimleri açıkladı!

Video | Atatürk düşmanı püsküllü, Hz. Hüseyin'in katilini böyle savundu: 'Yezid'e sövmeyin'

İbrahim Kalın'dan Devlet Bahçeli'ye 'hediye' uçak yanıtı

Prof. Dr. Emre Kongar: Emekliliğimizin güvencesi SGK'yı satıyorlar!

Şampiyonluk ve genel kurullar haftası

Ali Kaya Soysal
Beşiktaş Jimnastik Kulübü nün Olağan İdari ve Mali Genel Kurulu Cumartesi, Seçimli Genel Kurulu ise Pazar günü Akatlar Spor Kompleksinde geçekleşecek.

Geçen yılki genel kurulu hatırlıyorum da, sonlara doğru şampiyonluk ümidiyle giren takım 3 haftada 7 puan kaybedince zirveden uzaklaşmış ve genel kurul hararetli tartışmalarla geçmiş, hatta bir kongre üyesi kalp krizi geçirip vefat etmişti..Bende yaptığım konuşmada , "kaybedilen puanlar veya  şampiyonluk yönetimlerin ağır eleştirilmesi  için ana neden olmamalı, bu kongre 3 hafta önce yapılsaydı salonda bahar havası esecekti, kavgalar çıkmayacak, ölen arkadaşımız da hayatta olacaktı, bu insafsızlıktır" mealinde görüşümü belirtmiştim..
 
Oysa şimdi şenlik içinde , gülen yüzler eşliğinde bir genel kurul yapılacak, kulübün mali açıdan içinde bulunduğu acı tablo, kurtulma reçeteleri belkide hiç tartışılmayacak..İşte bu da yanlış, sportif başarı ile idari ve mali durumlar farklı konulardır, kazanılan ve kaçan şampiyonluklar yönetimlerin başarı kriterlerinde ana faktör olmaması gerekir, ama maalesef ülkemizde böyle ve düzelmez de..
 
Ben idari açıdan Fikret Orman yönetimini başarılı buluyorum, mali açıdan ise "eski parayla bir katrilyondan fazla " borç olduğu söyleniyor..Ancak, Yıldırım Demirören'in 8 senelik borç enkazını, uzun vadeli gelir ipoteklerini, icra dosyalarını, UEFA cezalarını, futbolcu alacaklarını düşünecek olursak F.Orman ve ekibini suçlayamıyorum, üstelik bunların hepsini ödediler ve dosyaların büyük bölümüde kapand, "fasulye ile yapılmadı tüm bunlar"..
 
Kaldı ki, 4 yıllık sürenin üçü stadsız, yani tribün gelirlerinden yoksun geçti, ama şampiyonluğa oynayacak kadrolar kuruldu, transferler durmadı, her üç sezonda son haftalara girilirken şampiyonluk yarışının hep içinde oldu futbol takımı, finişte kaybetti, hatta 2. bile olamayarak şampiyonlar ligine gidilemedi, yani oradan gelecek paralar da hayal oldu.
 
Dolayısıyla buradan Seçimli Genel Kurula yatay geçiş yapıyorum..Yukarıda sıraladığım şartlar ışığında , üstelik stad projesi tamamlanmışken ve de  camianın özlemle beklediği şampiyonluğa 1 puan kalmışken Fikret Başkana bir 3 yıl daha görev verilmeli, bunu fazlasıyla  hak etti, zaten tüzüğe göre son dönemi olacak..Biraz keyfini sürsün diyeceğim, ama ancak birkaç gün  sürebilir böyle  başarıların keyfi, çünkü hedef çıtası yükseldi, yeni hamleler, projeler ve en önemlisi borç yükü pek de keyfe fırsat bırakmayacak gibi..
 
Başka aday çıkmaması konusunu ise yadırgamıyorum, evet demokratik açıdan eksiklik gibi gözüküyor.. Ancak yeni aday hangi vaadlerle gelecek, bu yönetimin neresini eleştirecek, dolayısıyla kaybedileceği açık olan bir seçime niye girilsin, sadece reklam olsun diye mi?
 
Ben şimdiden Fikret Orman ve arkadaşlarına başarılar diliyorum..
 
Pazar günü bir takım kurulların da seçimi var, Denetleme , Disiplin gibi, bunlardan biri Seçme ve Sicil Kurulu..Bu kurulun önemi çekişmeli seçimler öncesi ortaya çıkar, çünkü kongre üyeleriyle ilgili her türlü bilgi belge ellerindedir, kimse kusura bakmasın, şaibeye açıkdır da çoğu zaman..Kulağıma bu bağlamda bazı fısıltılar geldi kurulların seçimleri öncesi, eğer doğruysa Yönetimin duruma el koyması gerekir derhal., çünkü dürüstlüğüyle övünen camiaya başka türlüsü yakışmaz..
 
Yeri gelmişken bu kurulun adayı Reşit Sözügüzel dostuma ve ekibine de başarılar diliyorum, diğer tüm adaylar gibi..
 
 Veee, Pazar akşamı tüm genel kurullar bittiğinde tek bir noktaya kilitlenecek Beşiktaş gönüllüleri, Osmanlıspor maçına ve mutlu sona.. Bekleyip göreceğiz hep birlikte..
 

İlgili Haberler

Spor

Nadal Çin'deki turnuvalardan çekildi

Spor

Manisaspor'un kasap borcu, kupalarına haciz getirdi

Spor

UEFA'dan şok Galatasaray karar!

Spor

Ersun Yanal'dan Fenerbahçe açıklaması!

Spor

Türkiye'nin EURO 2024 adaylık dosyası açıklandı

Spor

Kahraman Bapçum hayatını kaybetti

Spor

Galatasaray'dan 'ada' açıklaması

Spor

Beşiktaş, Avrupa Ligi sahnesinde Sarpsborg karşısında

Spor

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Akhisar'ın Avrupa maçlarının yayıncısı belli oldu

Spor

Süper Lig'de 6. haftanın hakemleri açıklandı

Spor

UEFA'dan Ronaldo'ya soruşturma

Spor

İngiliz taraftarlar Selanik'te saldırıya uğradı!