darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

AKP'nin İzmir adayı belli oldu

AKP'de Erdoğan'a yalvaran isimleri açıkladı!

Video | Atatürk düşmanı püsküllü, Hz. Hüseyin'in katilini böyle savundu: 'Yezid'e sövmeyin'

İbrahim Kalın'dan Devlet Bahçeli'ye 'hediye' uçak yanıtı

Prof. Dr. Emre Kongar: Emekliliğimizin güvencesi SGK'yı satıyorlar!

'Şapkalı terörist' yakalandı

MUSTAFA SÖNMEZ (STOCKHOLM) - AFP haber ajansı Belçika polis kaynaklarına dayandırdığı haberinde Brüksel havaalınındaki patlamadan önce 'şapkalı adam’olarak diğer iki kişiyle görülen teröristin yakalandığı bildirdi.

Brüksel saldırısından sonra aranan ve 'şapkalı adam’ olarak kameralara yansıyan resimlerinden teşhis edilen Mohamed Abrini’nin yakalandığı Belçika polis kaynaklarına dayanarak ilk önce Belçika TV haber kanalı VRT verdi. TV haber kanalına göre terörist zanlısı Belçika’nın Anderlecht kentinde yakalandı. Mohamed Abrini’nin yanı sıra bir başka kişi daha yakalandı.

Belçika gazetesi Le Soir yakalanan ikinci kişinin Maelbeek metrosunda canlı bomba olarak patlatan Khalid El Bakraoui ile ilişki de olduğunu belirtti. Belçika basını Mohamed Abrini ile yakalanan kişinin Osama Krayem olduğu ve bu kişinin bombaların yerleştirildiği çantaları satın aldığı ve bombaları sakladığını haber yapıyor.

VRT’nin bildirdiğine göre Osama Krayem, Suriye’de terör etkinliklerine katılan bir kişi olarak görülüyor. Bir başka Belçika gazetesi Het Nieuwblad ise, Osama’nın İsveç pasaportuna sahip olduğunu ileri sürüyor.

İsveç’te 23 yaşlarında ve aynı ada sahip olan bir kişi Malmö kentine kayıtlı gözüküyor. Bu kişi sosyal medyada elinde kalaşnikov silah ve IŞİD bayrağıyla resimleri bulunuyor.  İsveç Aftonbladet gazetesi bu kişinin 2015 kışında Suriye’ye gittiğini daha önce yazmıştı.

Belçika polisine karşın haber ajansları Belçika’nın Anderlecht kentinde yakalanan kişinin 'şapkalı terörist’ Mohamed Abrini olup olmadığı konusunda kesin bir dil kullanmıyor. Belçika savcısı, yakalama olayını doğrularken, yakalamayı  Brüksel terör olayına bağlıyor. Bu konuda fazla yorum yapmıyor.

Mohamed Abrini Brüksel havaalanı kameralarına yakalanırken aynı zamanda Paris terör saldırısında da kameralara saldırı sonrası daha önce Brüksel’de yakalanan Salah Abdeslam ile bir benzin istasyonunda görüntüleniyor. Eğer yakalanan kişi Mohamed Abrini ise, böylece Paris’teki saldırıları gerçekleştirenlerden sonuncusu da yakalanmış oluyor.
 

İlgili Haberler

Dünya

SANA, İdlib'de 'kimyasal saldırı' mizanseni videosunu paylaştı

Dünya

'Müslümanlara yönelik 'nefret suçu' yasalardan çıkarılsın'

Dünya

Brezilya'da Hizbullah operasyonu: Bir kişi gözaltına alındı

Dünya

Rusya'dan Kırım'a S-400 sevkiyatı

Dünya

AKP'li Erdoğan'ın ABD ziyaretinin detayları belli oldu

Dünya

Irak'ın güneyindeki protestolara Aşure molası

Dünya

3. havalimanı işçileriyle uluslararası dayanışma

Dünya

Kasıtlı ev yakıp anne ve 3 çocuğunun ölümüne neden olan dadı idam edildi

Dünya

Filistin Devlet Başkanı Abbas'tan kritik İsrail açıklaması

Dünya

Theresa May'den AB'ye sert Brexit yanıtı

Dünya

ABC Özel | Alman İstihbarat Şefi gitti dertler bitti mi?

Dünya

Gana'da sel 34 can aldı