Çok Okunanlar

Erdoğan'dan tehdit: Burası Paris mi? Bedelini ağır ödersiniz

Röportaj | CHP Eski İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat: İstanbul'da seçimi kazanmanın yolu...

Deniz Baykal'dan CHP'ye 'cesaret' çağrısı

Zafer Algöz, mücevherlerin sahibini buldu

Eski Türkiye güzelinin bıraktığı mirası 14 yıl sonra itfaiye erleri kazandı

Saray muhtarından CHP'li vekile müdahale: Siyaset yapma

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, "Türkiye, saraylardan yönetilmeyi 93 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde tarihe gömmüştür. Türkiye, 100 yıl öncesindeki gibi saraylardan tek adamla yönetilen bir ülke olmamalıdır" dedi.

Ereğli Muhtarlar Derneği'nin bir otelde düzenlediği yemekte konuşan CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, muhtarları toplu halde bulmanın zor olduğunu belirterek düşüncelerini aktarmak istediğini öyledi. 15 Temmuz darbe girişiminin, iktidarın 14 yıllık yanlışlarının faturası olduğunu ifade eden Demirtaş, şunları söyledi:

"Maalesef birlik ve bütünlüğe o kadar ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde iktidarın, Cumhuriyet’in, demokrasinin, parlamentonun, kuvvetler ayrılığının, bağımsız ve tarafsız yargının değerini ve önemini hala anlayamadığını, hala toplumu geren, ayrıştıran, bölen, politikaların sürdürüldüğünü ibretle görmekteyiz. Saraylarda yapılan adli yıl açılış törenleri 2016 Türkiye’sine hiç yakışmamaktadır. Türkiye saraylardan yönetilmeyi 93 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde tarihe gömmüştür. Türkiye 100 yıl öncesindeki gibi saraylardan tek adamla yönetilen bir ülke olmamalıdır."

 

'SİYASET YAPMA' TEPKİSİ

Demirtaş, konuşmasına devam ettiği sırada, ön masada oturan ve muhtar olmadığı anlaşılan bir kişi, "Beyefendi siz burada parti grup toplantısında mı konuşuyorsunuz, Burası siyaset yapılacak yer değil. 'Muhtarlar parti rozeti taşımaz' diyorsunuz. Burada bal gibi siyaset yapıyorsunuz. Saygı gösterin milletvekili olarak bu millete. Resmen hakaret ediyorsunuz" dedi.

Demirtaş ise, "Muhalefeti de burada susturacaksanız o zaman demokrasiyi yok edelim. Fikirlerimizi burada söyleyemeyeceksek, o zaman demokrasiyi rafa kaldıralım istiyorsanız. İktidar partisi milletvekilimiz de burada. O da gelecek kendi görüşlerini ifade edecek. Biz de saygıyla kendisini dinleyeceğiz. Herkes aynı fikirde olmak zorunda değil" diye karşılık verdi. Milletvekili Demirtaş'ın yanına, kürsüye gelen Süleymanbeyler Köyü Muhtarı Eyüp Marankoz da tepki gösterdi. Diğer muhtarlar 'saygısızlık yapma' diyerek Marangoz'u masasına götürdü.

Demirtaş'ın konuşmasının ardından AKP Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ve Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da konuştu.

İlgili Haberler

Politika

İnce'den, İstanbul adaylığı konusunda açıklama

Politika

'Türkiye'nin Suriye'deki Kürtlere yönelik operasyon açıklamaları ABD'de endişelere yol açıyor'

Politika

AB'den Türkiye'ye 'Suriye' çağrısı

Politika

TBMM'de dövizler açıldı, bakan istifaya davet edildi!

Politika

Gün geçmiyor ki 'Erdoğan'a hakaret'ten tutklama olmasın

Politika

TSK'dan hava harekatı açıklaması

Politika

'Hak, Hukuk, Adalet için sokağa çıkan herkese 'terörist' diyen alçaktır, namerttir'

Politika

Mavi listede aranan IŞİD üyesi terörist teslim oldu

Politika

Erdoğan'dan tehdit: Burası Paris mi? Bedelini ağır ödersiniz

Politika

'CHP'nin İstanbul ve Ankara adayı kesinleşti' iddiası

Politika

Röportaj | CHP Eski İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat: İstanbul'da seçimi kazanmanın yolu...

Politika

ÇHD Öğrenci Komisyonu, Adalet Bakanlığı'ndan ruhsatını alamayan avukat için buluşuyor