'SİYASET YAPMA' TEPKİSİ

Demirtaş, konuşmasına devam ettiği sırada, ön masada oturan ve muhtar olmadığı anlaşılan bir kişi, 'Beyefendi siz burada parti grup toplantısında mı konuşuyorsunuz, Burası siyaset yapılacak yer değil. 'Muhtarlar parti rozeti taşımaz' diyorsunuz. Burada bal gibi siyaset yapıyorsunuz. Saygı gösterin milletvekili olarak bu millete. Resmen hakaret ediyorsunuz' dedi.

Demirtaş ise, 'Muhalefeti de burada susturacaksanız o zaman demokrasiyi yok edelim. Fikirlerimizi burada söyleyemeyeceksek, o zaman demokrasiyi rafa kaldıralım istiyorsanız. İktidar partisi milletvekilimiz de burada. O da gelecek kendi görüşlerini ifade edecek. Biz de saygıyla kendisini dinleyeceğiz. Herkes aynı fikirde olmak zorunda değil' diye karşılık verdi. Milletvekili Demirtaş'ın yanına, kürsüye gelen Süleymanbeyler Köyü Muhtarı Eyüp Marankoz da tepki gösterdi. Diğer muhtarlar 'saygısızlık yapma' diyerek Marangoz'u masasına götürdü.

Demirtaş'ın konuşmasının ardından AKP Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ve Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da konuştu.

", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://cdn-photo.pivol.com/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Saray muhtarından CHP'li vekile müdahale: Siyaset yapma

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, "Türkiye, saraylardan yönetilmeyi 93 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde tarihe gömmüştür. Türkiye, 100 yıl öncesindeki gibi saraylardan tek adamla yönetilen bir ülke olmamalıdır" dedi.

Ereğli Muhtarlar Derneği'nin bir otelde düzenlediği yemekte konuşan CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, muhtarları toplu halde bulmanın zor olduğunu belirterek düşüncelerini aktarmak istediğini öyledi. 15 Temmuz darbe girişiminin, iktidarın 14 yıllık yanlışlarının faturası olduğunu ifade eden Demirtaş, şunları söyledi:

"Maalesef birlik ve bütünlüğe o kadar ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde iktidarın, Cumhuriyet’in, demokrasinin, parlamentonun, kuvvetler ayrılığının, bağımsız ve tarafsız yargının değerini ve önemini hala anlayamadığını, hala toplumu geren, ayrıştıran, bölen, politikaların sürdürüldüğünü ibretle görmekteyiz. Saraylarda yapılan adli yıl açılış törenleri 2016 Türkiye’sine hiç yakışmamaktadır. Türkiye saraylardan yönetilmeyi 93 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde tarihe gömmüştür. Türkiye 100 yıl öncesindeki gibi saraylardan tek adamla yönetilen bir ülke olmamalıdır."

 

'SİYASET YAPMA' TEPKİSİ

Demirtaş, konuşmasına devam ettiği sırada, ön masada oturan ve muhtar olmadığı anlaşılan bir kişi, "Beyefendi siz burada parti grup toplantısında mı konuşuyorsunuz, Burası siyaset yapılacak yer değil. 'Muhtarlar parti rozeti taşımaz' diyorsunuz. Burada bal gibi siyaset yapıyorsunuz. Saygı gösterin milletvekili olarak bu millete. Resmen hakaret ediyorsunuz" dedi.

Demirtaş ise, "Muhalefeti de burada susturacaksanız o zaman demokrasiyi yok edelim. Fikirlerimizi burada söyleyemeyeceksek, o zaman demokrasiyi rafa kaldıralım istiyorsanız. İktidar partisi milletvekilimiz de burada. O da gelecek kendi görüşlerini ifade edecek. Biz de saygıyla kendisini dinleyeceğiz. Herkes aynı fikirde olmak zorunda değil" diye karşılık verdi. Milletvekili Demirtaş'ın yanına, kürsüye gelen Süleymanbeyler Köyü Muhtarı Eyüp Marankoz da tepki gösterdi. Diğer muhtarlar 'saygısızlık yapma' diyerek Marangoz'u masasına götürdü.

Demirtaş'ın konuşmasının ardından AKP Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ve Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da konuştu.Çok Okunanlar

'Adnan Oktar'ın isteyip de elde edemediği tek kadın benim'

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

Merdan Yanardağ'dan kritik 15 Temmuz yorumu

Sayın Başkan...

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

İlgili Haberler

Politika

OHAL sonrası için yeni düzenleme: Kamudan ihraçlar devam edecek!

Politika

CHP'li Aksünger: Muharrem Bey'in sonuç monuç aldığı yok

Politika

Hakan Fidan'ı ifadeye çağıran savcıya tahliye!

Politika

İyi Partili vekillerin TBMM'deki görevleri belli oldu

Politika

Mimarlar Odası: Cumhuriyet kurumları kararnamelerle yok ediliyor

Politika

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

Politika

Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanlığı görevini devretti!

Politika

Terörle mücadeleye ilişkin teklif TBMM'de

Politika

Erdoğan her ay TRT'de program yapacak

Politika

AKP'den OHAL ve bedelli açıklaması

Politika

Bedelli askerlikte yaş ve ücret kesinleşti!

Politika

CHP'li Özel: Kanuna karşı yapılmış açık bir hile!