Çok Okunanlar

'Komünist Başkan'dan adaylık açıklaması... Bakın nereden aday oldu!

Sabahattin Önkibar canlı yayında açıkladı! CHP'nin İstanbul adayı...

Can Ataklı'dan 'Hüsnü Mahalli' tepkisi!

Kaju krizi büyüyor! Ordu ile tehdit...

Ahmet Kural'ın 10 Kasım paylaşımına Atatürk'ün sözüyle tepki

Saray'dan Can Dündar ve Erdem Gül'ün tahliyesine ilk yorum

Cumhurbaşkanlığı sözcücü İbrahim Kalın, Can Dündar ve Erdem Gül'ün tahliyesi ile ilgili "Karar beraat kararı değil, tahliye kararı. Wikileaks hadisesi olduktan sonra dünyada ne tür tedbirlerin alındıklarını gördük. Hukuki bir süreç olduğu için biz de takip ediyoruz" dedi. 

HOCALI KATLİAMI

Sayın Cumhurbaşkanımızın bir Somali ziyareti planlanmaktadır.Blidiğiniz gibi dünyadaki en büyük büyükelçiliğimizi Somali'de açıyoruz. Cumhurbaşkanımızın ziyareti sırasında açılış kendisi gerçekleştirecektir.Somali'de daha yapılması gereken çok şey var. 29 Şubat-4 Mart tarihlerinde Cumhurbaşlanımızın Fildişi-Gine'ye bir ziyareti olacak. Türkiye Afrika ilişkilerini geliştirmenin gayreti içerisinde olacağız. Hocalı katlimanın yıl dönümü bildiğiniz üzere. Bu saldırıyı bir kez daha kınıyor ve Azerbaycan halkının yanında olduğunu belirtmek istiyoruz. 

TÜRKİYE ATEŞKESİ DESTEKLİYOR 
Bugün Münih görüşmeleri çerçevesinde yeni bir dönem başlıyor. Münih'te yapılan görüşmede kısmi denilebilecek bir anlaşmada mutabakata varıldı. Biz prensip olarak bu anlaşmayı destekliyoruz. Biz somut olarak sahada ne yapıldığını görmek istiyoruz. Ateşkes çatışmaları durdurur, sivil ölümlerini engeller ve Suriye halkına acil ihtiyaçların ulaşmasını sağlar. Şu anda saldırı haberleri gelmeye devam etmektedir. Umarız bu sefer farklı bir netice çıkar ancak ortadaki durum fazla umut sağlamıyor.

CAN DÜNDAR VE ERDEM GÜÇ AÇIKLAMASI
Bu karar bir tahliye kararı ve dava devam ediyor. Dünyanın başka ülkelerinde bu tür casusluk davaları yapılıyor. Wikileaks davası olduğunda ABD'de tedbirler alındığını gördük. Assange Ekvador Büyükelçiliği'ne sığındığını unutmayın. Manning hapishanede, Snowden Rusya'da gizleniyor... Bu tür benzer davalarda batılı ülkeler tedbirler alınca, Türkiye'de yapılan muamelenin başka yerlere çekilmesi kabul edilemez. Hukuka uygun şekilde devam etmesi esastır, biz de bunu yanından takip edeceğiz.

KILIÇDAROĞLU HAKKINDA FEZLEKE

"Cumhurbaşkanımıza yönelik hiç bir hakaret ve iftirayı kabul etmemiz mümkün değildir."

Siz her gün Cumhurbaşkanına hakareti siyaset olarak görürseniz, yalan yanlış hayal haberlerle basın özgürlüğü sayarsanız bunun karşılığı olur, buna itiraz ederiz. Karşılıklı saygı içinde her konuyu müzakere ederiz. Cumhurbaşkanı’nı küçük düşürmeye kalkarsanız bunun karşılığı olur. Bunu kabullenmemiz mümkün olmaz. Burası cumhurbaşkanlığı makamıdır. İş, yalan iftira hakarete döndüğü zaman net tavrımızı alırız.

SURİYE'YE KARA OPERASYONU

Bizim Suriye'te ek taraflı olarak bir kara operasyonu planımız yoktur. Uluslararası koalisyon ile birlikte hareket ederiz. Ancak sadece hava operasyonunun yeterli olmayacağını her zaman söylüyoruz. 

"TÜRKİYE'NİN ULUSAL GÜVENLİĞİ ASLA MÜZAKERE KONUSU DEĞİLDİR"
PYD ve YPG gibi örgütlerin açıkça rejim saflarına geçmiş olması bizim için endişe kaynağıdır. Türkiye'ye yönelik tehditler devam ettikçe, Türkiye angajman kurallarını uygular. Biz müttefiklerimizle her konuyu istişare ederiz. Türkiye'nin ulusal güvenliği asla müzakere konusu değildir.

"BİZİM SORUNUMUZ YPG İLE"
PKK ile YPG arasındaki ilişkiyi görmek istemeyenler başka bir hsabın içindeler. Kendi istihbarat raporlarında bu ilişki tescil edilmiştir. DAEŞ'le mücadele için bu ilişkiyi görmezden gelmek bizim için yok hükmündedir. Bizim sorunumuz Suriye Kürtleri ile değil, YPG iledir. Bizim sorunumuz PKK'nın güdümünde bir devlet oluşumuna yöneliktir.

Terörle mücadelede dost ve müttefik ülkeleri kendi yanında görmek Türkiye'nin tabii hakkıdır. Ancak bu konuda farklı düşünenlerle de düşüncelerimiz farklıdır. Bugün terör örgütleriyle iş tutanlar, o silahların bir gün kendilerine doğrultulacağını bilmek durumundalar. El Nusra, DAEŞ'le mücadele ne kadar meşruysa, Türkiye'nin PKK ile mücadelesi o kadar meşrudur.

"ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVİ YERİNE GETİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ"
Türkiye'nin üzerindeki güvenlik risklerine rağmen açık kapı politikası devam etmektedir. Biz üzerimize düşen görevi yerine getirmeye devam edeceğiz. 2,7 milyon mülteci Türkiye'de kalıyor. 'Suriye mültecilerine kapılarını aç' diyen ülkeler, Suriye'de hava bombardımanlarını durduramadıkça bu mülteci krizinin derinleşeceğinden şüpheleri olmasın.

TERÖRLE MÜCADELE
Çözüm sürecini kimin sabote ettiğini, terörü kimin azdırdığı bellidir. PKK çözüm sürecini istismar ederek, silah bırakmayacağını ortaya koymuştur. Türkiye, kamu düzeni ve vatandaşlarının güvenliğini korumak için mücadeleye devam etmektedir. Olası saldırılara karşı ilave tedbirler alınmıştır.

Ankara saldırısı terörün vahşi yüzünü bir kez daha göstermiştir. Ancak taziyelere gidenler, kahraman çıkarmaya çalışanlar alçak, hain yüzlerini göstermişlerdir. Terörü estetize etmek kabul edilemez. Bu canlı bombayla, Suriye'de kafa kesen, toplu katliam yapanlar arasında ne fark var? Bunlar terör örgütünün propagandasını yapmaktadır. Birileri hükümetimizi, cumhurbaşkanımızı beğenmeyebilir ama bu terör örgütüne arka çıkmayı meşrulaştırmaz."

İlgili Haberler

Politika

İyi Parti'den Mansur Yavaş açıklaması

Politika

3. Havalimanında ölümler devam ederken HDP'li vekilin önergesi iade edildi

Politika

Açlık grevindeki HDP'li Güven'den açıklama

Politika

TÜBİTAK'ta 5 yılda yüzlerce ihraç

Politika

İHD: Muhabirden muhbir çıkmaz

Politika

Kılıçdaroğlu ile Akşener'den ittifak görüşmesi

Politika

Çavuşoğlu'ndan Fransız bakana tepki: Paranın gözü kör olsun

Politika

Bakan Akar, Hakkari'deki patlamanın nedenini açıkladı

Politika

Pakistan: Atatürk modern İslam dünyasındaki en büyük Müslümandı

Politika

NATO'dan Türkiye açıklaması

Politika

Nahit Duru | CHP'de günü kurtarmak ve halkın beklentisi

Politika

Kılıçdaroğlu-Ahmet Türk görüşmesine ilişkin CHP'den ilk açıklama