unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Sendika başkanından kadına şiddete şok savunma

Zonguldak’ta, kocasını silahla vuran Hülya A., “Bana aşkını ispat etmek için yüzük parmağını kesip uçurumdan atmıştı. Evlendik. Nikâhtan 5 gün sonra şiddet başladı. Hayatımı zindana çevirdi' dedi

Zonguldak'ta Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Sekreteri olan kocası Hakkı A.'yı silahla vuran Hülya A., "Benim için parmağını bile kesen adam hayatımı cehenneme çevirdi. Şiddet gördüm. Arkadaşlarıyla ilişkiye girmemi istedi. Kendimi kaybettim, istemeden vurdum" dedi.

Sabah'tan Ahmet Külsoy'un haberine göre, olay, 1 Eylül'de Karaelmas Mahallesi'nde yaşandı. İddiaya göre, GMİS'te Genel Sekreter olan Hakkı A., 2011'de ikinci evliliğini yaptığı ve bir süre önce boşanma davası açtığı Hülya A. ile tartışmaya başladı. Hülya A., tartışma sırasında eline geçirdiği tabancayla eşini bacaklarından ve kalçasından yaraladı. Sağlık durumu iyiye giden Hakkı A. ile ev ararken tanıştığını söyleyen Hülya A., yaşadıklarını SABAH'a anlattı: "Her akşam yoluma çıkıyordu. Bana aşkını ispat etmek için sağ el yüzük parmağını satırla kesti, uçurumdan attı. Bu olay onunla evlenmek için yeterliydi. İkinci evliliğimi yaptım. Nikâhtan 5 gün sonra şiddet başladı. Aç kalsaydım da bu adamla evlenmeseydim. Darp, şiddet, küfür, aşağılama... Zamanla cinsel tercihlerinde farklılıklar olduğunu söylemeye başladı. Vücudumda defalarca sigara söndürdü. Uyuşturucu hap ve ot içerek beni defalarca dövdü." Eşinin sendikadan emekli maaşıyla birlikte aylık 10 bin lira aldığını ifade eden Hülya A., olay gecesini de şöyle aktardı:

0x0-parmak-keserek-baslayan-ask-kursunla-bitti-1478550707399.jpeg

AKIL ALMAZ İDDİALAR...
"Zaman zaman grup seks teklif ediyordu ve günlerce ağlıyordum. Benimle tanışmak isteyen arkadaşları olduğunu söylüyordu. Sendikanın toplantılarını çoğu kez evde içkili masalarda yapardı. Buna itiraz ettiğimde uçan tekme attı. O gece de aşırı alkollüydü. Buna rağmen 5 şişe birayla geldi. İçmemi istedi, uyuyacağımı söyledim. Bana, çocuklarıma, anneme küfredip vurdu. Sürükleyerek götürdüğü yatak odasında silahla taciz etti. Boğuşma sırasında silahı aldım ve ateş ettim."

BOŞANMA DAVASI SÜRÜYOR
Boşanma aşamasındaki çiftin geçtiğimiz haftaki duruşmasına Hakkı A. katılmadı. Aralık ayına ertelenen boşanma davası ve silahlı saldırıya yönelik iddialarla ilgili telefonla ulaştığımız Hakkı A., konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçındı.

Sendika başkanından şiddete şok savunma

GMİS Başkanı Demirci, eşine şiddet ve cinsel taciz uyguladığı iddia edilen genel sekreteri savundu: “Olay karı-koca arasındadır'

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Demirci, darp, şiddet, cinsel taciz ve hakaret gerekçesiyle eşi tarafından silahla vurulan Genel Sekreter Hakkı A.'ya sahip çıktı.

'İYİ İŞLER YAPIYOR'
GMİS Genel Sekreteri Hakkı A.'nın, şiddet uyguladığı, bacaklarında sigara söndürdüğü, ahlak dışı tekliflerde bulunduğu iddiasıyla eşi Hülya A. tarafından silahla vurulması Zonguldak'ın ve maden işçilerinin gündemine oturdu. İşçilerin aidatlarıyla 7 bin 500 lira net maaş ve 2 bin 500 lira emekli maaşı alan Hakkı A.'nın hâlâ görevinin başında bulunması maden işçileri arasında ve kent genelinde tepkiyle karşılandı.

SABAH'a konuşan Genel Maden İşçileri Sendikası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Demirci, yüz kızartıcı suçlamaların hedefindeki Hakkı A.'yı şok sözlerle savundu. Demirci, "Suçlu varsa mahkemede cezasını çekecektir. Karı-koca arasında olan bir olay. Hakkı Bey iyi işler yapıyor, neden istifa etsin. Görevinin başındadır. Her insan kumar oynuyor, içki içiyor. Beni mesai saatlerinde yaptığı işler bağlar" dedi. Öte yandan sendikanın Kozlu Şube Başkanı Hüseyin Kolçak ve bazı şube yöneticileri, iddiaların korkunç olduğunu dile getirerek, "İddialar maden işçisinin onurlu mücadelesine ve sendikal mücadeleye zarar verir. İstifa etse daha iyi olur" dedi.Çok Okunanlar

Merdan Yanardağ'dan Muharrem İnce'ye kritik soru

Adnan Oktar davasında flaş gelişme: Ünlü oyuncunun yeğeni gözaltına alındı

Eski AKP'li Osman Can'dan 'darbe' uyarısı

Torba yasada bedelli dışında 3 sürpriz madde daha!

Samsun: IŞİD'in Türkiye hücresi

İlgili Haberler

Güncel

Meteoroloji, İstabul için saat verdi

Güncel

Şule Çet soruşturmasında yeni skandal

Güncel

Öğrenci ve velilere kötü haber: Sistem yine değişiyor

Güncel

CHP'den Çorlu tren faciasına ilişkin rapor

Güncel

Muazzez Ersoy'dan Adnan Oktar açıklaması

Güncel

Bir banka emekçisi daha yaşamını yitirdi: Satış baskısı, mobbing...

Güncel

THY uçağı İstanbul'a geri dönmek zorunda kaldı

Güncel

Kütahya'da silahlı çatışma: 2 yaralı

Güncel

Adnan Oktar'ın 13 saattir ifadesi alınıyor: Akıl sağlığım yerinde

Güncel

Adnan Oktar davasında flaş gelişme: Ünlü oyuncunun yeğeni gözaltına alındı

Güncel

Çarşafla bir günde 22 teneke zeytinyağı çaldılar

Güncel

Akseki halkının mücadelesi devam ediyor: Mermer ocağı istemiyoruz