darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Erdoğan: Ak Parti, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin temsilcisidir

Candaş Tolga Işık'ın iddiasını Emniyet yalanladı: Haber yalan mı?

Yemen'de 40 çocuğu öldüren bombanın hangi ülkeden geldiği ortaya çıktı

Genel müdürden Garanti Bankası çalışanlarına 'ekonomi' maili: Sır saklama yükümlülüklerimiz...

Şeriatçı provokasyon: Gezi'nin yıldönümünde Taksim'e çıktılar

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı(İHH) tarafından Mavi Marmara'nın yıldönümü nedeniyle Taksim'de yapılan yürüyüş sırasında grubun içindeki bazı kişiler tarafından fast food restoranı Burger King'in içindeki vatandaşlara saldırıda bulunuldu. Vatandaşlara 'göreceksiniz Hristiyanlar' şeklinde saldırıldığı öğrenildi.

İHH tarafından "Kudüs'e yürüyoruz" sloganıyla çağrısı yapılan yürüyüş saat 18.00'da Galatasaray Lisesi önünde başladı. Yürüyüş boyunca İstiklal Caddesi'nde bulunan birçok mağazaya yürüyüşe katılan bazı kişiler tarafından sataşmaların olduğu gözlendi.

galeri-105.jpg

Grubun içindeki bazı kişiler ise İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Burger King restoranına girerek Hristiyanlara yönelik hakaret içeren sloganlar attı. Saldırının ardından çalışanlar restoranın kapılarını kapattı.

Yürüyüş sırasında sıklıkla tekbir getirilerek "Mavi Marmara onurumuzdur", "İsrail'le anlaşmak istemiyoruz" sloganları atıldı.

AKP'NİN 'SİYASAL İSLAMCILIK' FANTEZİSİNİN KURBANLARI

 2010 yılında Mavi Marmara gemisine bindirilerek Gazze'ye yola çıkartılan yüzlerce kişi, İsrail'in açık tehditlerine rağmen hiç bir tedbir alınmadan İsrail'e doğru yola çıkartıldı. 31 Mayıs 2010'da İsrail deniz komandolarının müdahale ettiği Mavi Marmara gemisinde 9 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı hayatını kaybetti. Dönemin başbakanı Erdoğan, gemiyi ikinci kez yanına askeri bir gemi eşliğinde Gazze'ye göndereceklerini söylese de, ne o geminin Gazze'ye gidişine bir kez daha izin verildi, ne de Erdoğan'ın Gazze'ye yapacağı açıklanan ziyaret gerçekleşti. Ancak AKP hükümeti, İsrail'le gizlice yürüttüğü pazarlıklar sonucunda tazminat karşılığı Mavi Marmara dosyasını kapatma girişimi başta Mavi Marmara kurbanlarının ailelerinin tepkisini çekti. Ancak tüm dünyada yalnızlaşan AKP'nin İsrail üzerinden yeniden ABD ile yakınlık kurma girişiminin bir parçası olarka İsrail ile ilişkileri düzeltme girişimi, bile bile ölüme gönderilen kurbanların ailelerinin tepkisini çekti. Yürüyüş sırasında da sık sık İsrail ve ABD aleyhine slogan atıldı.

YILMAZ POLAT'IN SON KİTABINDA KİRLİ PAZARLIKLAR VAR

ABC Gazetesi Yılmaz Polat, henüz yeni piyasaya çıkan "Lobiler ve Ajanlar" kitabında, AKP hükümetinin İsrail ile yeniden ilişkilerini düzeltmek için ABD'deki lobi şirketleri ile yaptığı anlaşmalar ve ödenen yüklü paralar bütün detayları ile anlatılıyor.

İlgili Haberler

Güncel

Polisin yaraladığı köpekle ilgili yeni gelişme

Güncel

TZOB'dan fındık fiyatı açıklaması

Güncel

'Kadınlar, mülteci kampında fuhuşa zorlanıyor'

Güncel

CHP'li Aygun: Gümrük vergisiz ithalat çiftçimizin ayağına bomba bırakmaktır!

Güncel

SPD: Erdoğan'la yaşanan siyasi anlaşmazlıklardan bağımsız olarak Türkiye'ye yardım edilebilir

Güncel

CHP'li Kani Beko: Krizin faturasını yaratanlar ödemelidir!

Güncel

Hırsızlara afişle iş teklifinde bulundu

Güncel

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: ABD, seçim malzemesi yapıyor

Güncel

1 Mayıs'ında yaralanan Dilan Alp'in açtığı dava 5 yıl sonra reddedildi

Güncel

HDP heyeti: Tunceli'deki yangına müdahale edilmiyor, vali manipüle ediyor

Güncel

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba: Orman yangınları araştırılsın

Güncel

Hacı Birlik'in cansız bedenini sürükleyen polisler hâlâ görevde