Çok Okunanlar

Portakal'dan Erdoğan'a 'edepsiz' yanıtı

Her bölüm aynı kıyafet için dudak uçuklatan rakam

Türbanlı kadından Gökçek'e mini etek yanıtı: Gece eğlenmeye devam edeceğiz...

İstiklal Caddesi'nde inanılmaz görüntüler! Mağaza kepenk kapattı...

Melih Gökçek'ten skandal bir tecavüz açıklaması daha

Şii milisler Telafer'e girdi! TSK alarma geçti

Irak ordusu bugün Musul kent merkezine girdi. IŞİD'in mukavemetini püskürten ordu güçleri, kentin doğu mahallesi olan Gorcelil'de kontrolü sağlarken, sokak çatışmaları da sürüyor.

Konuyla ilgili Irak ordusu komutanlarından Ebu Selman, Rus haber ajansı Sputnik'e konuştu. Selman, şu bilgileri verdi: "Bugün öğlen saatlerinde ordu büyük bir başarı elde ederek Musul'a girdi. Operasyonunun başlamasından bu yana güçlerimiz ilk kez Musul merkeze girdi. Kahraman Irak askerleri Gorcelil mahallesine girdiler. Bu mahalleye girmek için günlerdir IŞİD ile çatışıyorduk. Şimdi mahallenin yarısından fazlası kontrolümüz altında. Mahallede sokak çatışmaları başladı. IŞİD bomba yüklü araçlarla intihar saldırıları düzenliyor. Koalisyon uçakları da mahallede IŞİD mevzilerini yoğun bir şekilde bombalıyor." Musul'un Bozadava ve Kornama köylerinde de çatışmaların yaşandığını aktaran Selman, bu köylerin Musul'un merkezine 2 kilometre yakınlıkta bulunduğunu söyledi.

TELAFER'E GİRECEĞİZ! 

Haşdi Şabi'nin Türkmen komutanlarından Ahmet Aslan, Geyyara bölgesinden kente doğru operasyon başlattıklarını duyurdu. Nüfusunun tamamına yakını Türkmenlerden oluşan Telafer kentinde, Sünni-Şii çatışması yaşanıyordu. IŞİD'in bölgeye girmesiyle, örgütün yanında saf tutan Sünni Türkmen aşiretleri, Şii aşiretler gibi IŞİD'e direniş göstermedi. Kentin düşüşüyle, evlerini terkeden Şii Türkmenlerin 'intikam' duygusuyla hareket edeceklerinden korkuluyor. 

TANKLAR ÖBEK ÖBEK SINIRA AKIYOR!

Ankara’dan tanklar, tank kurtarıcılar ve Çankırı’dan tekerlekli araçlar ve iş makinaları, Şırnak Silopi’ye doğru intikale başladı. Milli Savunma Bakanı Işık sınıra tank sevkıyatıyla ilgili açıklama yaptı, "Her ihtimale hazırlıklı olmalıyız" dedi.

gg.jpg

BAKAN'DAN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanı Işık, sınıra yapılan zırhlı araç sevkiyatına ilişkin, "Bölgemizde önemli gelişmeler var. Bir taraftan Türkiye'nin içerisinde çok ciddi bir terörle mücadele var, diğer yandan da sınırımızın hemen diğer tarafında önemli gelişmeler var. Bütün bu gelişmelere hazırlıklı olmak açısından yapılan bir çalışma bu. Türkiye her türlü ihtimale önceden hazırlık yapmak durumunda, bu hazırlıkların bir parçası" dedi. Bakan Işık: "Irak ile temaslar devam ediyor. Türkiye'nin kırmızı çizgileri var o çizgiler aşılırsa Türkiye yapması gerekeni yapacaktır. Şu anda diyaloglarımız devam ediyor. Musul'un demografik yapısını değiştirecek gelişmeler Türkiye'nin kırmızı çizgisidir. Bu konular Irak ile ve koalisyonla görüşülüyor. Bu arada Türkiye tabii ki gereken hazırlığı yapıyor. Terör tehditlerine asla müsade etmeyeceğiz. Türkiye olarak her ihtimale hazırız"

Şİİ MİLİSLERİN MUSUL VE TELAFER'E GİRMESİ

"Yabancı unsurların Musul'a girmesi ve işin içinden çıkılmaz bir duruma gelmesini istemiyoruz. İstikrarsızlığa Türkiye'nin seyirci kalmasını kimse beklemesin. Türkiye'nin hem bölgesel güvenliğini hem de tarihi bağı olan insanlar için hak kaybına uğramasına seyirci kalmayacağız. Irak'ın toprak bütünlüğüne yönelik bir adım değil. Musul operasyonunu fırsat bilerek yabancı unsurların terör örgütlerinin burada zemin kazanacak hiçbir gelişmeye Türkiye müsade etmeyecek. Bölgenin yabancısı olan ve çatışamları körükleyecek bir duruma müsade etmeyeceğiz." 

KUZEY IRAK'TA GÜVENLİ BÖLGE

"Bu konular muhataplarımızla görüşülüyor. Türkiye'nin kırmızı çizgilerinin korunmasını hedefliyoruz. Bu sevkiyat Genelkurmay Başkanımızın bir çalışması detaylarını paylaşamayız."

İlgili Haberler

Güncel

AKP'li Aydın Ünal'dan tren kazası itirafı

Güncel

Gazeteci Kürşat Akyol hayatını kaybetti

Güncel

Yoksulluğun fotoğrafını paylaşan öğretmen görevden alındı!

Güncel

Zerrin Özer: Erdoğan bana sanatçı olduğumu hissettirdi

Güncel

Sokak köpeklerine pompalı tüfekli saldırı

Güncel

'Allah izin verse de Türkiye'de doğan 380 bin Suriyeli çocuğu vatandaş yapsak'

Güncel

Sinyalizasyonun parası ödendi ama yapılmadı

Güncel

Türkiye'de çalışma izni alan Suriyeli sayısı belli oldu 

Güncel

Sosyal medyada tartışma yaratan görüntüler: Polis pusuya yattı...

Güncel

Türbanlı kadından Gökçek'e mini etek yanıtı: Gece eğlenmeye devam edeceğiz...

Güncel

Bira fiyatları son 9 senede ne kadar arttı?

Güncel

Her bölüm aynı kıyafet için dudak uçuklatan rakam