", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://cdn-photo.pivol.com/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

darbeicindedarbegif.gif

Silivri'den Şafak Pavey'e mesaj: İzlerken utandık

CHP’li Utku Çakırözer, Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Cumhuriyet yazar, çizer ve yöneticilerini ziyaret etti. Tutuklu gazeteciler, kendilerini cezaevinde ilk ziyaret eden kişi olarak CHP’li Şafak Pavey’e TBMM Genel Kurulu’nda anayasa görüşmeleri sırasında yapılan saldırı için, “Cezaevindeki koğuşlarımızdan o utanç verici görüntüleri izlemekten büyük üzüntü duyduk. Kendisine Silivri’deki koğuşlarımızdan geçmiş olsun diyoruz. Burada biz tutuklu gazetecilere verdiği desteği hiç unutmayacağız. Buradan çıkıp özgürlüğümüze kavuştuğumuzda ilk ziyaretine gideceğimiz kişi Şafak Pavey olacak' mesajını verdiler. Çakırözer, Silivri’den kendisi için verilen mesajı Pavey’e iletti. Çakırözer, Pavey’in duygulandığını aktardı.

Gazeteci milletvekillerinden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer önceki gün Silivri Cezaevi’nde yaklaşık üç aydır tutuklu bulunan Cumhuriyet gazetesi yazar ve yöneticilerini ziyaret etti.

Uğur Mumcu’yu 24. ölüm yıldönümünde özlem ve saygıyla andıklarını belirten tutuklu Cumhuriyet çalışanları, “Türkiye’de her dönem başta gazetemiz Cumhuriyet ve yazarlarımız olmak üzere basın ve basın emekçilerini hedef alan saldırı, şiddet baskı ve tehditler olmuştur. Bu tehditlere karşı gazetecilerin tek gücü kendi aralarındaki dayanışmadır.Gazetecilik dayanışma demektir. Dayanışma yoksa gazetecilik de yoktur' mesajı verdiler.

Çakırözer, tutuklu Cumhuriyet çalışanlarının mesajlarını, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen “Gazeteci Olmak, Gazeteci Ölmek' isimli panelde kamuoyuna duyurdu. TGC ve diğer basın örgütlerine tutuklu gazetecilerle gösterdikleri dayanışma için teşekkür eden Cumhuriyet çalışanları meslektaşlarına şu mesajları iletti:

“Savcılık sorgusunda bize 'Hangi örgüte mensupsunuz’ diye sorduklarında bir tek yanıtımız vardı? 'Bizim tek örgütümüz Gazeteciler Cemiyetidir’. Bizimle gösterdikleri dayanışma için hem TGC’ye hem de diğer meslek örgütlerimize yürekten teşekkür ediyor, her bir meslektaşımızı kucaklıyoruz'

 Çok Okunanlar

Ahmet Hakan, Atatürk'e hakaret eden gericiye böyle sahip çıktı

Ankara'daki patlama sesinin nedeni belli oldu

Özdağ'dan 'Akşener istifa etti' iddiasına ilişkin açıklama!

Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret eden gerici kadın tutuklandı

Hocaların hocası iktisatçıdan ürküten uyarı: IMF programı gündeme gelebilir

İlgili Haberler

Politika

DP liderinden dikkat çeken Akşener yorumu

Politika

O kritik önerge AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Politika

İyi Parti'den tepki çeken fotoğrafla ilgili açıklama

Politika

CHP'deki son imza sayısı açıklandı!

Politika

Özdemir İnce | Tarihe geçmek, tarihe kalmak

Politika

AKP'den yeni bedelli açıklaması

Politika

MHP'den İyi Parti'ye çok sert yanıt!

Politika

Akşener'in evinin önüne kendilerini zincirlediler!

Politika

CHP'de kurultay için toplanan son imza sayısı açıklandı

Politika

Bülent Tezcan: Bir diktatörlükle karşı karşıyayız

Politika

Hasan Güneş | AKP'nin eşitlik anlayışı

Politika

Bakan yardımcıları belli olmaya başladı